FFT zdał sobie sprawę ankieta na temat padla studiować jego poziom świadomościz praktyka padel et częstotliwość.

Wniosek: bardzo obiecujące dane, mimo kilku punktów, nad którymi trzeba popracować. Padel nadal się rozwija.

Świadomość Padla: 19% wie

To bardzo zadowalająca liczba. Badanie metodą Opinii jest jasne: w lutym 2020 r. Prawie jedna piąta populacji znała padla. Jeszcze jeden dowód na to, że padel to sport zajmujący miejsce w przestrzeni publicznej.

Praca FFT poprzez w szczególności jego politykę sieciową padla na całym terytorium, echo mediów coraz bardziej obecnych na temat padla, osobowości, które chwytają padla, pozwalają temu sportowi na mają bardzo ważny rozwój we Francji, podobnie jak w Europie.

Ankieta podaje 19%:

 • Poniżej 35 lat: 24%
 • 35-49 lat: 26%
 • 65 lat i więcej: 11%
 • CSP A: 27%
 • Południowy zachód: 28%
 • Miasto powyżej 100 tys. Mieszkańców: 23%
 • Co najmniej jedno dziecko: 29%

Co zaskakujące, osoby powyżej 65 roku życia nie znają tego sportu, podczas gdy padel jest uważany za sport dla wszystkich. Ponadto w Hiszpanii duża część populacji, która gra w padla, ma ponad 65 lat.

Nic dziwnego, że respondenci z południowego zachodu wydają się być bardziej wykwalifikowani w padlu ze wskaźnikiem przekraczającym jedną czwartą. Ponad 1/4 mieszkańców Południowego Zachodu zna Padla. Trzeba powiedzieć, że Oksytania i Nouvelle-Aquitaine w szczególności noszą padel przez ostatnie 20 lat.

Nie wspominając o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce od 2000 roku ze światowym padelem w 2000 roku, francuskim padel Open Place du Capitole, a ostatnio francuskich mistrzostwach w Padel ... i strukturach padla które można znaleźć wszędzie na południu Francji.

Praktyka padla: 23% ojeszcze nie ćwiczyłem

Mniej niż jeden na czterech koneserów uprawiał już ten sport, głównie osoby w wieku 4-25 lata, CSP A, z co najmniej jednym dzieckiem.

Oto szczegóły:

 • 25-34 lat: 46%
 • 50 lat i więcej: 8%
 • CSP A: 37%
 • Nieaktywny: 14%
 • Miasto powyżej 100 tys. Mieszkańców: 32%
 • Co najmniej jedno dziecko: 36%

Presque 50% osób w wieku 25-34 lat, które znają padla, już grało. Jest to liczba, którą należy zachować w tej statystyce. Nawet jeśli oczywiście chcielibyśmy, aby osoby w wieku 50+ częściej testowały się w padlu.

Częstotliwość ćwiczeń padla

Prawie 3 na 10 koneserów ćwiczyło padla ponad 12 miesięcy temu, a połowa koneserów uczyniła to w ciągu ostatnich 12 miesięcy.19% osób, które ćwiczą grę w padla przynajmniej raz w tygodniu, a 17% gra kilka razy w miesiącu. Więc mamy plus 1/3 graczy, którzy są stałymi graczami.

55% z 23% ćwiczących padel grało w padla przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Padel to uzależniający sport. Jednak obserwujemy, że wielu, którzy grali w padla, nie zawsze wraca. Trudno powiedzieć, dlaczego ta delta jest tak ważna. Zachęcamy do komentowania tego posta i wyrażenia opinii.

Metodologia:

OpinionWay na zlecenie FFT przeprowadził w związku z tym badanie ilościowe przeprowadzone na próbie 1008 Francuzów w wieku 18 lat i starszych w lutym 2020 r.

Próba ta jest reprezentatywna dla Francuzów w wieku 18 lat i starszych dzięki ustaleniu kwot na poziomie płci, wieku, CSP, regionu i aglomeracji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.