Czy musisz być duży na padlu? Czy powinniśmy być mali? Krótko mówiąc, jaki jest idealny rozmiar w naszym sporcie. Przekonasz się, że temat jest znacznie bardziej złożony niż na przykład tenis. Rzeczywiście, padel to sport zespołowy. I może być coś dla każdego.

Po pierwsze, tak zwani „mali” gracze, którzy zwykle mają mniej niż 1 metr 72, najczęściej znajdują się w pozycji obronnej. Gracze prawicowi często są nisko postawieni i mają budzącą grozę obronę. Słaby punkt: Możesz łatwiej ominąć je za pomocą płatów. Ale najlepsi mają nie tylko bardzo dobry relaks, ale także bardzo dobrą Bandeję i / lub viborę. Dla innych są nawet specjalistami PAR 3 Parallèle.

Możemy przytoczyć kilku graczy, takich jak Johan Bergeron, panujący francuski mistrz padel lub Sanyo Gutierrez, który jest również przyzwyczajony do destylacji zwodu rozbijania małej siatki Par 3 równolegle.

Grabiel, Mati Diaz, Cristian Gutierrez, Chingotto również wykonują niesamowite strzały po prawej stronie. Widzimy również, że są bardzo regularnymi graczami i silnymi fizycznie.

Następnie, gdy jesteś graczem po prawej stronie, musisz również zaufać graczowi po lewej, który powinien biegać w większej ilości terenów. A zatem nie przedłużenie, ma być większe, aby uzyskać wysokie piłki po stronie swojego partnera. Ponadto często mówi się, że gracz po lewej stronie musi zachować salwę przeciwnika gracza po prawej stronie. Co za praca dla gracza po lewej. Ale uwaga, kto mówi większy, większy zasięg, także mówi więcej błędów.

Niskie piłki będą również trudniejsze do przyjęcia, konieczne będzie bardziej elastyczne. I ogólnie, gdy duży jest w obronie (linia bazowa), to na nim można ukierunkować handel.

Aby stworzyć świat, potrzeba wszystkiego, aw Padel potrzebujemy siebie nawzajem. Zaufaj partnerowi i baw się dobrze!

Jaki jest idealny rozmiar dla odtwarzacza padel?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.