Ta informacja przeszła niemal incognito, a jednak oznacza koniec cyklu dla świata padel profesjonalny. Jedyny inny udziałowiec World Padel Tour, fundusz inwestycyjny Rucio Investments, rzuca ręcznik i postanawia sprzedać jego akcje do… Estrelli Damm.

Estrella Damm znowu sama rządzi

Estralla Damm, która do tej pory posiadała 80% udziałów w obwodzie, odzyskuje zatem pozostałe 20% i tym samym staje się jedynym i wyłącznym właścicielem obwodu. World Padel Tour.

Estrella Damm, która otworzyła swój kapitał, witając m.in. nowego członka zarządu, Ignacio Aguillo, znów znajdzie się sam na pokładzie World Padel Tour. Odejście tego partnera, który chciał być szansą dla byłego lidera profesjonalnych torów, w rzeczywistości oznacza duży punkt zwrotny dla WPT. To wystarczy, aby dalej podsycać pogłoski, że tor zaprzestanie swojej działalności, gdy tylko skończy się jego kontrakt z profesjonalnymi zawodnikami.

Planowany koniec?

To nie jest stowarzyszenie profesjonalnych graczy padel kto powie coś przeciwnego, a jeszcze mniej Międzynarodowa Federacja Padel, szczególnie zaangażowany w tor konkurencji”Premier Padel".

Pamiętajmy jednak, że Ignacio Aguillo miał wnieść nową dynamikę do World Padel Tour. Był uważany za nowego strongmana w kręgach zawodowych, z nie lada wizytówką w świecie sportu. Stowarzyszenie nie trwało dłużej niż półtora roku.

Brak przedłużenia umowy wiążącej graczy z WPT po prostu sugeruje, że tor zatrzyma się pod koniec 2023 roku, wyjaśniając tym samym wybór Rucio Investments.

A ostatnie optymistyczne słowa z WPT niezbyt uspokajające...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.