Sandrine Testud, emblematyczna postać francuskiego tenisa lat 1990. i początku XXI wieku, odcisnęła swoje piętno na turniejach WTA. Po udanej karierze tenisowej Testud dokonał zauważalnego przejścia do padel.

Urodzona 3 kwietnia 1972 r. Testud odniosła wiele sukcesów w turnieju WTA Tour, osiągając 9. miejsce na świecie w lutym 2000 r. W swojej karierze zdobyła trzy tytuły w grze pojedynczej i dotarła do finału gry podwójnej kobiet podczas US Open w 1999 r. z Chandą Rubin . Testud z wyróżnieniem reprezentował Francję, w szczególności przyczyniając się do zwycięstwa Francji w Pucharze Federacji w 1997 r., wygrywając z Holandią.

Jego przejście do padel rozpoczęła się w 2015 roku w Rzymie, gdzie mieszka. Niedługo potem została kapitanem włoskiej drużyny padel, prowadząc drużynę na Mistrzostwach Europy. Chociaż zespół nie zdobył tytułu, jego obecność i doświadczenie były ogromnym atutem włoskiej drużyny.

Sandrine Testud obecnie realizuje swoją pasję do sportu padel. Niedawno wyróżniono ją za swoje ambicje w padel senior, mając na celu zwłaszcza mistrzostwa świata w Las Vegas. Wraz z Sarą Celatą została mistrzynią Włoch.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.