Alejandro Galán i Federico Chingotto kontynuują swoją znakomitą passę. Tydzień po zwycięstwie w Miami numer 2 na świecie zakwalifikował się do nowego finału, pokonując Mike’a Yanguasa i Coki Nieto z wynikiem 7/6(2) 6/2 w półfinale w Santiago Premier Padel P1.

Udana pierwsza runda

Podobnie jak w starciu w Miami, mecz rozpoczął się w bardzo szybkim tempie. Yanguas i Nieto poradzili sobie z przeciwnikami i wymusili tie-breaka po pierwszym secie, w którym nie doszło do ani jednego przełamania. Ale jak to często bywa w przypadku dużych wydarzeń, Galán i Chingotto wiedzieli, jak podnieść swój poziom we właściwym momencie. Zdominowali decydującą grę (7-2), narzucając swoją siłę i precyzję techniczną, aby przejąć kontrolę nad meczem.

Galán i Chingotto odpływają

Drugi set potwierdził wzrost siły pary hiszpańsko-argentyńskiej. Bardziej precyzyjni i agresywni Galán i Chingotto szybko zyskali przewagę nad Nieto/Yanguasem, którzy tracili tempo. Zamiar Yanguasa, by zmusić przeciwników do działania, nie był wystarczający, a żywiołowość Nieto nie była w stanie zrekompensować dominacji przeciwnika. Wynik : opanowany drugi akt (6/2), nie pozostawiając żadnej realnej możliwości powrotu.

Drugi finał z rzędu

Z tym zwycięstwem Galán i Chingotto docierają do dziewiątego finału turnieju P1i spróbuje wylądować drugi tytuł z rzędu po Miami. Jak dotąd ich jedyny wspólny tytuł w tym sezonie. Mają teraz sześć tytułów jako para (1 Major, 2 P1 i 3 P2).

Należy pamiętać, że Od czasu rozpoczęcia współpracy Galán i Chingotto przegrali w półfinałach tylko dwa razy, za każdym razem przeciwko Yanguas (Kuwejt P1 i Meksyk Major 2024).

Ale tym razem, Para numer 2 doskonale kontrolowała debatę, potwierdzając tym samym ich status poważnych kandydatów do tronu świata. Z przodu, Nieto i Yanguas wciąż walczą o pierwszy finał turnieju, ale nadal udowadniają, że są w stanie rywalizować z najlepszymi.

Znajdą Franco Stupaczuk i Juan Lebron w finale odbędzie się emocjonujące starcie dwóch najlepszych par w tej chwili.

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !