Do półfinału zakwalifikowali się Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk Chilijczyk P1, po meczu XXL z Javim Garrido i Mikiem Yanguasem (6/7, 7/5, 6/4). Oprócz występu spotkanie uświetniła także zabawna scena.

Wróćmy do pierwszego seta meczu, w którym na prowadzeniu Superpibes (5/3, 15/30). Mike Yanguas serwuje, wymiana zdań trwa, a Di Nenno próbuje lobować na Javiego Garrido. Mieszkaniec Kordoby ma dziurę i wysyła swoją próbę bezpośrednio w siatkę. Problem: piłka utknęła nad oknami! Trzeba było zatem przerwać grę na kilka minut, czas ją rozbić… miotłą. Tę niezwykłą sekwencję można znaleźć poniżej:

Ostatecznie to Di Nenno i Stupaczuk zwyciężyli po 2 godzinach i 33 minutach gry. Argentyńczycy zmierzą się z Chingotto/Galan o miejsce w finale, podczas gdy Garrido i Yanguas mogą się teraz skupić P2 w Bordeaux.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.