To zwycięstwo, które powinno cieszyć. Doprowadzone do granic możliwości przez kwalifikantki Arruabarrenę (64) i Polo (76) Alix Collombon i Julieta Bidahorria odniosły mentalne zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju Santiago Premier Padel P1.

Rzeczywiście, choć przegrali pierwszego seta, Lyonnaise i jej partner ciężko walczyli o zwycięstwo w drugim secie i zrównanie się z przeciwnikami. Z tyłu para francusko-argentyńska narzuciła swoje doświadczenie w ostatecznym, kontrolowanym akcie.

Collombon i Bidahorria ostatecznie wygrali mecz 4/6, 7/5, 6/2 po 3:06 meczu i wyeliminowali tych, którzy dzień wcześniej pokonali Carlę Touly i Carlę Fito (6/1, 6/2).

Dzięki temu sukcesowi ostatnia reprezentantka Francji wraz z partnerem zakwalifikowała się do drugiej rundy konkursu. Już w piątek zmierzą się ze zwycięzcami meczu pomiędzy Guinartem/Martinezem a Paulą Josemarią i Arianą Sanchez, numerem 1 świata!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !