Kolejność turniejów i podróży obciąża organizacje. Rzeczywiście, od początku trasy po Ameryce Południowej doszło już do prawie tuzina wycofań lub wycofań z powodu kontuzji.

W tej chwili nic bardzo poważnego, ale pewne usterki, które uniemożliwiają niektórym kontynuowanie. W przypadku Alejandry Salazar i Claudii Jensen winna była górna część ciała (odpowiednio łokieć i klatka piersiowa), w przypadku Tamary Icardo, Javiego Ruiza i Any Catariny Nogueira winę ponosiła dolna część…

Gdyby gracze byli bardzo szczęśliwi, że w końcu zobaczyli wojnę pomiędzy WPT a Premier Padel będziemy musieli rozegrać kilka turniejów mniej, obecne tempo, z pewnością mniej utrzymujące się niż w zeszłym roku, w dalszym ciągu pozostaje dość traumatyczne.

Od początku turnieju w Chile doznaliśmy już trzech kontuzji: Tamary Icardo i Salva Oria w losowaniu głównym, a także Lucia Perez w eliminacjach.

Problemy są różnorodne, w przypadku Salazara z pewnością kwestionowana jest kolejność ważnych meczów od lat i w wieku, który zaczyna być już zaawansowany. Dla graczy Previas, którzy również biorą udział w FIP Tour i dlatego spędzają czas na podróżowaniu, to właśnie te bardzo liczne podróże z pewnością zaczynają w pewnym momencie robić swoje.

Choć oczywiście wiedząc, że kontuzje są nieuniknioną częścią zawodów, zastanawiamy się, czy obecne tempo, czasami trzy tygodnie prawie bez odpoczynku i coraz dalsze i liczne wyjazdy, jest w ogóle opłacalne na dłuższą metę…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !