Jest to wyraźnie turniej niespodzianek kobiet. W dolnej części losowania rozstawiony z numerem 8, Llaguno / Sainz, od początku do końca utrzymywał swój status. Patty i Lucia rozegrają zatem swój pierwszy wspólny finał w telewizji Premier Padel w poniedziałek w Chile.

To było trochę zderzenie pokoleń: z jednej strony Patty Llaguno i Lucia Sainz, dwie byłe numery 1, które łączy 78 lat stażu; z drugiej Andrea Ustero i Alejandra Alonso, łącznie zaledwie 35 lat! I na razie stara gwardia się trzyma. Po wygraniu zaciętego pierwszego seta ósma para na torze nabrała pewności siebie i podzieliła się swoimi doświadczeniami z tych ważnych wydarzeń. Zwycięstwo 7/6 6/1 dla Patty i Lucii, które rozegrają swój pierwszy wspólny finał!

Rozczarowanie Sainza Llaguno WPT 2023

Naprzeciw nich już w poniedziałek pojawią się Claudia Fernandez i Gemma Triay. Po raz kolejny w przeciwieństwie do Josemarii i Sancheza z numerem 1, ci z rozstawionej z numerem 3 wygrali mecz podobny do drugiego półfinału. Po pierwszej rundzie rozstrzygniętej w dogrywce Gemma i Claudia przyspieszyły i wygrały w dwóch setach: 7/6 6/2. W poniedziałek obie kobiety zagrają razem po raz czwarty w finale. Wreszcie ten właściwy dla młodej Claudii, która walczy o swój pierwszy tytuł na tym poziomie?

To dobrze znane starcie, które odbędzie się dzisiaj w Santiago. Rzeczywiście, pary 3 i 8 na torze mierzyły się ze sobą już pięć razy w tym sezonie. Za każdym razem było to w ćwierćfinale i za każdym razem Gemma i Claudia wychodziły ze zwycięstwem, tracąc w sumie tylko jednego seta. Dość powiedzieć, że na papierze finał wydaje się niezrównoważony, ale Sainz i Llaguno mają doświadczenie, którego nie można przeoczyć, na pewno wiedzą, że nie będą mieli wielu innych okazji w tym stylu, dlatego musimy na nich uważać!

A więc pierwszy tytuł dla Claudii lub pierwszy tytuł dla pary Sainz / Llaguno na Premier Padel (weterani zdobyli w zeszłym sezonie FIP Platinum Sardegna)? Do Twoich przewidywań!

Początek spotkania o godzinie 18:30 czasu lokalnego, czyli o godzinie 00:30 we Francji. Mecz, który będzie można śledzić na kanale YouTube od Premier Padel !

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !