Pierwsza niespodzianka w losowaniu mężczyzn na stadionie Santiago P1, polegająca na eliminacji pary w 100% argentyńskiej, w skład której wchodzili Maxi Sanchez i Sanyo Gutierrez (TS8). To pierwsza rozstawiona drużyna, która zwyciężyła w kategorii mężczyzn (Salazar i Icardo odpadli w losowaniu kobiet nieco wcześniej tego samego dnia). Po pokonaniu Belasteguina / Tello z Enrique Goenagą w Sewilli, Teo Zapata po raz kolejny jest rozstawiony w tym sezonie!

Po dotarciu do ćwierćfinału na P1 w Mar Del Plata, Maxi i Sanyo w końcu wydawali się gotowi na rozpoczęcie sezonu, ale oczywiście poprawa była krótkotrwała… Dzisiaj wyraźnie nie pokazali swojej najlepszej twarzy przed sądem i stanął przed znacznie bardziej stałą i pracowitą parą.

Spotkanie to szybko obróciło się na korzyść outsiderów, którzy już w pierwszym secie zdołali wypracować sobie podwójne przełamanie i nie cofnęli się, gdy nadeszła pora na dokończenie meczu. Często różnicę robił leworęczny Javier Barahona, któremu pomagał bardzo dobrze ustawiony Zapata. Dominując, Hiszpanie przełamali już od początku drugiego seta i bez większych trudności zdołali utrzymać tę przewagę. Końcowy wynik 6/2 6/3.

W jednostronnym meczu i za niecałą godzinę para Zapata/Barahona przejdzie zatem do trzeciej rundy tego turnieju i zmierzy się ze zwycięzcami pojedynku Cardona/Guerrero i Alonso/Arroyo (TDS 11). Nowy wyczyn w zasięgu wzroku Javiego i Teo?

Maxi Sanchez i Sanyo Gutierrez muszą się uspokoić i kontynuować pracę, aby pokazać się z lepszej strony podczas P2 w Bordeaux, turniej, który zapowiada się na bardzo otwarty !

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !