Daniel „Sanyo” Gutierrez zwierza się Padel Magazine podczas ekskluzywny wywiad. Poznaj drugą część wywiadu: Sanyo, podbijając WPT.

Kliknij tutaj, aby przeczytać pierwszą część wywiadu „The Man Behind the Player”.

„Będziemy lepsi w drugiej połowie sezonu”

Lorenzo Lecci Lopez: Jak analizujesz plik Finał Madrytu przeciwko Ruiz / Stupa ? Po tym przegranym pierwszym secie, jak zmieniłeś taktykę, aby odwrócić grę?

Sanyo Gutierrez:"W Madryt, walczyliśmy na wczesnych etapach, ale i tak udało nam się wygrać turniej. Myślę, że nie zagraliśmy dużo padel. To prawda, że ​​byliśmy dobrzy w ważnych momentach. Walczyliśmy i tak szybko zwolniliśmy grę na tym torze. Aby wygrać turniej, zawsze potrzebujesz odrobiny szczęścia ”.

Lorenzo Lecci Lopez: W Alicante, na wolniejszym torze, Ruiz / Stupa cię pobili. Czego możesz się nauczyć z tej straty?

Sanyo Gutierrez:"Uczymy się każdego dnia. Każda porażka jest inna. Ten mecz dał nam wiele lekcji. Jesteśmy bardzo młodą parą i nie gramy jeszcze na takim poziomie, jaki potrafimy osiągnąć. Zgadzam się z Belą: „Będziemy lepsi w drugiej połowie sezonu”. Wszyscy dużo spodziewali się po tej parze, aw Madrycie nie zawiedliśmy się, ponieważ wygraliśmy. Ale nigdy nie myśleliśmy, że wygramy wszystkie turnieje ”.

„Wiemy, że młodzi ludzie bardzo dobrze się bawią le padel jest inny, że utwory są różne. Nie mieliśmy okazji ćwiczyć na nowej powierzchni World Padel Tour. Nie wiedzieliśmy, że powierzchnia została zmieniona. Zostało to przekazane późno i nie mogliśmy trenować na tej powierzchni. Może inni gracze byli w stanie to zrobić, więc ta zmiana powierzchni nas zaskoczyła. Musimy się więc dostosować, a to budzi wątpliwości, kiedy przychodzi czas na zabawę ”.

„W Alicante spotkaliśmy się z parą, która staje się bardzo niebezpieczna, ponieważ doskonale dogadują się na boisku. Grają całkowicie zrelaksowany i bez presji. Pokonali nas i musimy uczyć się na naszych błędach, starać się zobaczyć, gdzie możemy ich skrzywdzić i wrócić z jeszcze większą chęcią Vigo".

„Będziemy pracować, aby być niepokonanym”

Lorenzo Lecci Lopez: Jak zmienić presję mediów i oczekiwania fanów w coś więcej na boisku?

Sanyo Gutierrez:„Nie sądzę, żeby to działało na naszą korzyść. Bela i Sanyo nigdy nie graliśmy razem, taka jest rzeczywistość. My tylko mieliśmy 3 mecze razem z argentyńską selekcją, bez treningu i bez dzielenia się czymkolwiek. ”

„Po naszych imionach ludzie myśleli, że będziemy niepokonani. Ale jeszcze niczego nie udowodniliśmy. Chcemy to zrobić i pracujemy, aby być może pewnego dnia parą niepokonaną, ale jak dotąd wygraliśmy Madryt i przegraliśmy w ćwierćfinale z Alicante. To jest to, co jest na stole ”.

sanyo-gutierrez-półfinale-adeslas-madryt-open-2021-_dsc9561-copia-1170x780

Z Belą, długi projekt

Lorenzo Lecci Lopez: Czy z Belą planujecie zrealizować projekt na kilka lat?

Sanyo Gutierrez:„Cieszymy się, że możemy dziś razem grać - choć może się to zmienić i padel udowodnił już, że jeśli wyniki nie nadążą, to może pójść szybko -. Chcemy razem rozwijać się. Jeśli nadal będziemy się dogadywać, zachowując się bezpiecznie i poza boiskiem, a wyniki nadejdą, będziemy kontynuować, dopóki wyniki naprawdę nie znikną. Jeśli zobaczymy, że cierpimy tutaj w wieku 45 i 40 lat, nie będąc w stanie wygrać ani jednej gry, oczywiście będziemy szukać alternatywy. Ale jeśli wyniki są, będziemy grać razem przez długi czas. 

Wzór na pokonanie Lebrona / Galana

Lorenzo Lecci Lopez: Z Tapią Bela często przechodził w prawo. Czy możesz sobie wyobrazić zmianę pozycji, aby zaskoczyć przeciwnika?

Sanyo Gutierrez:„Nie, to nie jest planowane. Właściwie nie wiem, nie rozmawialiśmy o tym. Alternatywnie wiemy, że oboje możemy grać w obie strony. Nie podzielam idei ciągłej zmiany stron. Mała zmiana, aby zaskoczyć w jednym punkcie, dlaczego nie, ale nie regularnie. On jest bardzo dobry po lewej stronie, a ja jestem tym, czym ja po prawej ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Gol jest nr 1, ale Lebron / Galan robi wrażenie. Jaki jest plan, żeby ich skrzywdzić?

Sanyo Gutierrez:„Nie mogłem znaleźć planu w zeszłym roku. Bela to znalazła. Zgubiłem Grałem w nie 6 razy. W zeszłym roku grałem 6 razy z Lebronem i wygrałem 5. Nigdy nie grałem przeciwko nim z Belą… Mam mniej więcej pomysł, co zrobić, żeby ich skrzywdzić, ale oni są znakomici. Są bardzo wszechstronne. Przybyli Alicante niezbyt szybkim torem i wygrali. Wobec nich trzeba być znakomitym, bo ich niski poziom jest bardzo dobry ”.

Odkrywaj siebie na nowo każdego dnia

Lorenzo Lecci Lopez: The padel jest zawsze szybszy. Czy musisz się dostosować, przyspieszając grę, czy możesz zachować swój styl gry i ją spowolnić? padel ?

Sanyo Gutierrez:„Myślę, że możemy dodać rzeczy do bazy. Chcemy więc dodawać rzeczy do naszej gry, aby zachować konkurencyjność. Jest dla nas jasne, że nie będziemy grać zbyt wolno. Wiemy, że musimy przyspieszyć piłkę - poza tym nigdy nie byliśmy zawodnikami, którzy zawsze grali wolno. To, co często robimy, to zwalnianie na szybkim torze i przyspieszanie na wolnym. ”


„Za każdym razem musimy wymyślać siebie na nowo, ponieważ młodzi ludzie są zawsze więksi, zawsze silniejsi fizycznie i zawsze zajmują więcej miejsca”.

bela sanyo madryt

„Stupa zamknęła usta, Ruiz imponuje”

Lorenzo Lecci Lopez: Wielu uważa cię za najlepszego gracza po prawej stronie. Kim jest zawodnik, który najbardziej Cię zaskakuje na tej pozycji?

Sanyo Gutierrez:"Alex Ruiz bez wątpienia. Gra bardzo dobrze. Jestem bardzo szczery i czasami mówię trochę za dużo. Gdy Stupa Franco powiedział mi, że zamierza się tym bawić Alex Ruiz, Powiedziałem mu to Nie podobało mi się to, bo trochę go widziałem zastały. Powiedziałem mu, żeby zabrał młodszego gracza, który potrafi zaskoczyć. Ale szczerze, nie mam nic do powiedzenia, zamknął moje ustami. Muszę mu powiedzieć: „miałeś rację Franco”. Zobaczył coś, czego nie widział. Poza tym zawsze bardzo dobrze dogadywałem się z Alexem padel. Jego postęp w tym roku jest imponujący ”.

Lorenzo Lecci Lopez: W przypadku Stupy przejąłeś przywództwo. Jakie punkty zabierasz z nim z tego etapu?

Sanyo Gutierrez:„To był ciężki rok i nie mogliśmy tak naprawdę połączyć naszych gier. Musieliśmy zrobić dwa przedsezony i nie mieszkaliśmy w tym samym mieście, więc nie spędzaliśmy tyle czasu, co inne pary. Wszystko w jednym sezonie z zaledwie 11 turniejami, co sprawia, że ​​jest to trudne ”.

„Może to również dlatego, że byliśmy zbyt różnymi graczami. Obejrzyj dzisiaj Franco, co robi z Ruizem. Ze mną nie czuł się tak komfortowo. Uczę się od każdego kolegi z drużyny i wiem, że nie będę już grał z graczem, który ma cechy Franco. ”

„Będę grać tak długo, jak będę się dobrze bawić”

Lorenzo Lecci Lopez: Jeśli lubisz Belę, zostało ci co najmniej 6 lat w padel profesjonalny. Czy masz siłę psychiczną i fizyczną, by wytrzymać tak długo?

Sanyo Gutierrez:"Myślę, że tak. Uwielbiam grać, ale chciałbym być konkurencyjny. Nie powiem dzisiaj, że rzucę palenie za 8 lat, bo to będzie zależało od poziomu. Jeśli za 4 lata zobaczę, że jestem przytłoczony, nie będę grał, aby cierpieć. Ale będę grał tak długo, jak będę się dobrze bawić i myślę, że to długo potrwa, ponieważ uwielbiam się bawić. (śmiech) "

sanyo-gutierrez-finales-adeslas-madryt-open-2021-_dsc3777-copia-1170x658

„Coello i Tapia to świetna para”

Lorenzo Lecci Lopez: Kto ma więcej przyszłości, Coello czy Tapia?

Sanyo Gutierrez:"Tapia jest fenomenem. Wygrał już turnieje, finał mistrzowski. To nasza wielka nadzieja Srebrzyk. Chciałbym, żeby dalej się doskonalił, ponieważ jest jednym z tych, którzy zostaną, gdy odejdą „mali starzy ludzie”.

"Coello jest dopiero na początku, ale bardzo mi się podoba. Kiedyś dużo z nim trenowałem, a kiedy go zobaczyłem, od razu pomyślałem, że będzie niebezpieczny. Byliby razem bardzo dobrzy ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jaka jest Twoja opinia na temat „punto de oro”?

Sanyo Gutierrez:"Myślę, że to jest Wielki sukces. Na początku mi się to nie podobało i nie zgodziłem się, ale myślę, że to dobrze. Wiesz, że gra dobiegnie końca i wywoła to u widza coś bardzo pięknego. Wszyscy zatrzymują się, aby zobaczyć punto de oro ”. 

Lorenzo Lecci Lopez: Kto jest zawodnikiem i parą na torze kobiet, który robi na tobie największe wrażenie?

Sanyo Gutierrez:"Myślę, że Aranza Osoro gra bardzo dobrze w tym roku dzięki dwóm zwycięstwom nad Martą. Myślę, że to wielka niespodzianka ”.

„Moja ulubiona para to Paula Josemaria i Ari Sanchez i będzie bardzo silna, nawet jeśli łatwo przegrała finał. Oczywiście Salzar / Triay i Gonzalez / Sainz, ale myślę, że formuła Josemaria / Sanchez będzie bardzo dobra ”.

Le padel na świecie

Lorenzo Lecci Lopez: Jak to widzisz rozwój padel w Argentynie, która ostatnio przeżywała nowy boom ?

Sanyo Gutierrez:„The padel Argentyńczyk ma tę zaletę, że ma świetnych trenerów. Pierwszy kraj padel była Argentyna. Problem Argentyny jest nasz économie. Argentyńskiemu piłkarzowi, jeśli nie otrzyma pomocy ekonomicznej, bardzo, bardzo trudno jest przyjechać i zagrać w Hiszpanii. Musimy im pomóc, bo są wielkie talentyi nie tylko w Argentynie, ale także w Brazylii, Paragwaju i Meksyku ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jak to widzisz padel Francuski?

Sanyo Gutierrez:„The padel Francuski dorastai wciąż jest wiele do zrobienia. To dopiero początek, a to kraj, który ma bardzo wielką moc, zwłaszcza w historii tenisa, i myślę, że Francja będzie w stanie to zrobić padel coś bardzo dużego. Stamtąd pojawią się wspaniali gracze. Ci, którzy już tam są, zrobili ogromny postęp i pozwolą młodym ludziom, którzy zostaną z tyłu, uprawiać ten sport ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jakie jest Twoje zdanie na temat niesamowitego wzrostu padel w Szwecji ?

Sanyo Gutierrez:„Mogłem pojechać do Szwecji z Belą i szczerze mówiąc nie mogłem w to uwierzyć. Poszliśmy do klubu, który miał 13 kortów i wszystko było pełne do 22:XNUMX. Menedżer klubu pokazał nam obłożenie innych jego klubów i wszystko było pełne. Mówimy o ponad czterdziestu sądach! Nie wierzę w to. Wzrost jest bardzo, bardzo szybki ”.

 

Sanyo: „Bela jest najwspanialsza”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !