Zwycięstwo w ten weekend w Maladze, Sanyo Gutiérrez i Agustin Tapia osiągnęli doskonały turniej w Andaluzji bez przegranych setów.

Kiedy Lebron / Galan, Di Nenno / Navarro, Belasteguin / Coello i Capra Sanchez zostali wyeliminowani zaraz po wejściu do biegu na Malaga Open, Sanyo Gutiérrez i Agustin Tapia zaimponowali zwycięstwami w dwóch systematycznych setach i wysokimi występami.

Dodając porażkę Chingotto i Tello w kwartach, mówimy, że najlepsze pary na torze bardzo ucierpiały w Andaluzji. Jeśli wiemy, że poziom gry i warunki mogą się zmieniać z jednego turnieju na drugi, mówimy, że para była wyraźnie świeższa niż pozostałe: Sanyo / Tapia.

Rzeczywiście, nieobecni w Roland-Garros, Argentyńczycy, którzy również nie uczestniczyli w Majorze w Rzymie (Sanyo był obecny w Doha, ale bez Tapii i przegrał w pierwszej rundzie), przybyli do Malagi znacznie bardziej wypoczęci. Chociaż oczywiście niczego nie należy odbierać tej parze, która zajmuje drugie miejsce w wyścigu WPT Race, mówimy sobie, że mają przewagę nad tymi, którzy uczestniczyli w trzech Majors of Premier Padel (jak Lebron i Galan, którzy za każdym razem byli w finale).

Ci, którzy zdobyli już pięć tytułów w tym sezonie, wykorzystują swoją świetną kondycję fizyczną, aby się rozwinąć padel bardzo wysoki poziom i ugruntowały się jako najwięksi rywale Lebrona i Galana. Ale bądź ostrożny, ponieważ wkrótce zobaczą, że ich harmonogram się wypełni, ponieważ będą zadebiutują w dniu Premier Padel z P1 w Madrycie! Czy w tych warunkach Argentyńczycy będą w stanie utrzymać piekielne tempo?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !