Sanyo Gutierrez znajduje się w bardzo szczególnej i całkowicie bezprecedensowej sytuacji. Rzeczywiście, jego kolega z drużyny Agustin Tapia nie może teraz grać Premier Padel, ponieważ powiązania między marką Nox a World Padel Tour uniemożliwić mu. Padel Wysoki idzie na spotkanie z „mago de San Luis”.

Słaby początek sezonu

Sanyo: Byliśmy dość konsekwentni, ale myślę, że ta przerwa była dla mnie bardzo dobra. Pomogło mi to nadrobić stracony czas przed sezonem. Byłem 20 dni bez możliwości trenowania z powodu problemów zdrowotnych, w przedsezonie, który był już bardzo krótki. Fizycznie nie byłem w 100%.

„Pomimo tego udało nam się wygrać jeden turniej w Reus i dotrzeć do półfinału w innych turniejach. W końcu w tak długim sezonie i przy tak wielu zawodach kluczowa jest konsekwencja. Jesteśmy szczęśliwi ; od teraz postaram się bardziej pomóc Agustínowi, któremu bardzo dobrze się powodzi, ale postaram się bardziej do tego podołać.

Lebron/Galan: para do pokonania

Pytanie: Zmierzyłeś się z numerem jeden w 3 z 4 turniejów, a różnica na tablicy wyników była za każdym razem ogromna, zarówno za tobą, jak i przeciwko tobie. Jak to wytłumaczysz?

Sanyo: W meczu w Alicante wynik dla nich wynosił 6-1 6-1 z trzema złotymi punktami w każdym secie i za każdym razem wygrywali. Dzisiaj przegrywasz tym wynikiem i wydaje się, że to duża różnica, ale może nie jest aż tak duża. W Alicante nie graliśmy dobrze w kluczowych momentach i tak było. W Reus zdobyliśmy też ważne złote punkty, które dały nam pewność siebie na resztę gry.

Lebron-Galan-Sanyo-Tapia-WPT-2022-Reus-Open

Pytanie: Nie tak dawno byliście liderami Wyścigu 2022, a teraz jesteście na drugim miejscu, zaraz za Ale i Juanem, czy uważacie, że jesteście tą parą do pokonania?

Sanyo: Zdecydowanie są parą do pokonania. ten padel że ćwiczymy bardzo szybko, przez większość czasu warunki nie są ani wolne, ani szybkie i są doskonałe. W tych warunkach żywią się swoją siłą uderzeniową, co ma znaczenie. Kiedy leci bardzo szybko, może się trochę zrównoważyć, ponieważ my również jesteśmy w stanie uderzyć. Ale ponieważ gramy wiele turniejów w warunkach pośrednich, to oni są parą do pokonania, są najlepsi.

Le padel zawodowiec, jak tenis

Pytanie: Jak się czułeś po wzięciu udziału w pierwszym turnieju nowego toru? Premier Padel ?

Sanyo: Moje uczucia były mieszane. Jeśli chodzi o organizację turnieju, wszystko można było zobaczyć w telewizji, było naprawdę spektakularnie. Ale jeszcze lepsza była część wewnętrzna, której nie było widać: pokój piłkarzy, miejsca do rozgrzewki, sala fizjoterapeutyczna, restauracja piłkarzy, naprawdę rewelacyjna. Miałem okazję odkryć tenis na Masters w Londynie z Juanem Carlosem Ferrero od środka i to było to samo, ta sama jakość obiektów, tyle że zamiast grać rakietami długimi, graliśmy rakietami krótkimi. (Śmiech)

Pytanie: A gra?

Sanyo: Skończyłem grać w półfinale w Vigo, szybko pojechałem do Kataru, następnego dnia przyjechałem grać bez treningu i przegrałem. Gdybym wygrał, mógłbym przyspieszyć. Przeszedłem z gry halowej do gry na świeżym powietrzu, z przeciwnikami, którzy właśnie rozegrali 8 meczów i dobrze nas pokonali. Poza tym grałem z Agustínem (Gutiérrez), z którym, mimo że byłem moim siostrzeńcem, rozegrałem w życiu tylko trzy mecze. Zawsze trenowaliśmy przeciwko sobie, ale nigdy jako partnerzy !

Bez Tapi jest ciężko

Pytanie: Czy zagrasz w Rzymie z Tapią?

Sanyo: Jeszcze nie wiem, ale w tym roku, jeśli Agustin Tapia nie będzie mógł grać na torze, będzie to dla mnie bardzo skomplikowane. Bo w końcu będę musiał trenować z dwoma partnerami, z dwoma różnymi systemami gry, a to sprawi, że sezon będzie dla mnie bardzo skomplikowany.

Pytanie: Czy w tym przypadku będziesz kontynuować współpracę ze swoim siostrzeńcem?

Sanyo: Jeśli Agustin Tapia naprawdę nie może grać Premier Padel, postaram się wziąć to w najlepszy możliwy sposób i będę kontynuować z moim siostrzeńcem, który zostanie moim oficjalnym partnerem na tym torze.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !