Para Scatena/Maigret zapowiada się wybuchowo, na ziemi, ale nie tylko. Dwaj nowi koledzy z drużyny bardzo blisko boiska zdradzają nam sekrety swojej współpracy!

„Poza boiskiem zawsze dobrze się dogadywaliśmy”

Padel Magazine : Jak doszło do tej współpracy Scatena/Maigret?

Jérémy Scatena: „Z mojej strony ten pomysł narodził się pod koniec 2020 roku, kiedy Tison i Bergeron postanowili grać razem, ale tak naprawdę nie wiem, dlaczego nie skontaktowałem się z Adrim i tak się nie stało”

Adrien Maigret: ” Pod koniec 2021 roku ze Scat brałem udział w 2 turniejach, Nîmes i Toulouse. Pierwsza wygrana z wielkim trudem w bardzo specyficznych warunkach, a druga przegraliśmy 1/2 6/3 z Thomasem Leygue i Bastienem Blanqué, którzy były bardzo sprawne o tej porze roku. Czuliśmy, że możemy zrobić lepiej… i że przy odrobinie treningu po prawej stronie iw warunkach, które nam bardziej sprzyjają, możemy zrobić dużo lepiej.

Potem wyszedłem z tych dwóch turniejów, świetnie się bawiąc, czułem się bardzo dobrze na boisku i stwierdziłem, że Scat był dla mnie bardzo dobrym partnerem. Poza boiskiem zawsze dobrze się dogadywaliśmy. Spędziliśmy razem dużo czasu podczas różnych mistrzostw rozgrywanych z drużyną Francji. Mamy jednak dobre przeczucia, jako przeciwnicy często się trochę usmażyliśmy (śmiech)”

Padel Magazine : Na papierze jesteście dwoma graczami po lewej stronie. I na koniec… jak zostały rozdzielone role, jak podeszliście do pozycjonowania?

Jérémy Scatena: „Jesteśmy dwoma graczami po lewej stronie, ale Adri od jakiegoś czasu chciał spróbować swoich sił na prawej stronie i zaczął to robić w tym roku w Marbelli, zwłaszcza grając mecze z Johanem (Bergeron). Myślę, że ma duży potencjał po tej stronie, zwłaszcza w ataku.

Adrien Maigret: " W mojej głowie nigdy nie myślałem o graniu na lewej stronie z Jérémym. Głównym powodem jest to, że Scat jest profesjonalnym graczem. Poświęcił całe swoje życie padel i od lat. Jest bardzo skuteczny na lewą stronę i ma bardzo mocne uderzenie.

Ja ze swojej strony poświęcam mniej czasu na trening niż on, pracuję na boku. Nawet jeśli padel jest dla mnie bardzo ważne, nie uważam się za profesjonalnego gracza. Staram się jak najwięcej z możliwościami, które mam do grania jak najwięcej, ale to nie jest moja główna działalność. Poza tym grałem trochę po prawej stronie, żeby sparingować z moim kumplem Benjaminem Tisonem i zawsze uwielbiałem grać po prawej stronie. Mój pierwszy oficjalny mecz po prawej odbył się w Marbelli na Mistrzostwach Europy w 1 roku i myślę, że poradziłem sobie całkiem nieźle. “

"W ataku będziemy naprawdę silni, teraz będziemy musieli popracować nad obroną"

Padel Magazine : ”Adrien Maigret po prawej: czy uważasz, że jest potencjalnie sposób, by pójść jeszcze dalej? Czy myślisz, że mogłoby to być jeszcze bardziej niebezpieczne? “

Jérémy Scatena: „Myślę, że w ataku będziemy naprawdę silni, teraz będziemy musieli popracować nad obroną, aw szczególności nad pewnymi schematami gry, aby szybko odzyskać siatkę. Kiedy znamy jakość Adriena w locie i blokujemy przeciwne uderzenia, powinniśmy znaleźć rozwiązanie! ” 

Adrien Maigret: „Myślę, że mam cechy w mojej grze, które pozwalają mi dobrze grać na prawej stronie. Ale wciąż muszę dużo popracować, aby być tak silnym, jak po lewej stronie. To dla mnie nowe wyzwanie. Lubię to ! “

Volley Lean scatena

Padel Magazine : Pytanie do Adriego: czy Scat przywróci Ci uśmiech i radość z gry na boisku? “

Adrien Maigret: Pewne jest to, że Scat jest zawodnikiem i wiem, że w każdym meczu da z siebie wszystko i walczy do końca. A dla mnie to ważne. Ponieważ może mi się zdarzyć, że odpuszczę sobie mentalnie, gdy coś pójdzie nie tak. Myślę, że za to przyniesie mi to wiele dobrego. Jego doświadczenie na torze zawodowym będzie mi również bardzo przydatne taktycznie. Zobaczymy z biegiem czasu, ale z kilku rozegranych przez nas meczów zawsze wychodziłem bardzo zadowolony nawet w przypadku porażki, więc to całkiem niezły znak ”

Padel Magazine : Tym razem pytanie skierowane jest do Scat'a: Czy Adri ma temperament, którego potrzeba, by poprawić Cię i „wprowadzić Cię z powrotem na właściwe tory”?

Jérémy Scatena: „Już nie sądzę, aby wiele osób o tym wiedziało, ale mam wiele powiązań z Adrienem. Spędzam z nim dużo czasu na rajdach drużynowych Francji. Jest osobą kultywowaną, która ma charakter i lubi dyskutować. Miło jest z nim dzielić czas. Na poziomie padel, minęło trochę czasu, odkąd miałem francuskiego partnera, aby konkurować, jedyny raz był w 2020 roku i całkowicie odwołali wszystko (śmiech)… Więc jeśli chodzi o motywację do francuskich turniejów, to jest coś innego. “

„Będziemy razem robić międzynarodowe turnieje”

Padel Magazine : Czy możemy powiedzieć, że ta para ma prosty cel: zostać mistrzem Francji 2022?

Jérémy Scatena : „ Nie wiem, czy możemy rozsądnie dążyć do zdobycia tytułu mistrza Francji na początku roku, apetyt przychodzi wraz z jedzeniem. Myślę, że naszym pierwszym celem musi być konkurencyjny sposób gry, zorganizowanie jak największej liczby turniejów i treningów, aby zyskać zaufanie do naszego zespołu. ” 

Adrien Maigret: „Na razie najpierw skupimy się na tym, co musimy wprowadzić, aby być skutecznym. W tym celu postaramy się rozegrać jak najwięcej turniejów we Francji do marca, a potem ustalimy cele. Pewne jest to, że postanowiliśmy grać razem, aby być jak najbardziej efektywnym. ” 

Padel Magazine : Czy zobaczymy się na międzynarodowych turniejach (APT Padel Tour, FIP Tour… WPT, Open, który odbędzie się we Francji)? 

Jérémy Scatena: "Tak, będziemy razem robić międzynarodowe turnieje, to na pewno." 

Adrien Maigret: „Tak, chcemy razem grać w turniejach międzynarodowych, ale dyrygentem jest Scat. L'APT jest coraz bardziej wydajnym torem, więc aby mógł utrzymać/nawet poprawić swój ranking, musi koniecznie grać z partnerem, który pozwoli mu wejść do stołów finałowych i dlaczego nie zostać rozstawionym. Będę dostępny, gdy Scat będzie mnie potrzebował, w dniu, w którym nie będzie miał silniejszego lub wyższego rangą partnera niż ja”.

Maigret: „Chcę znaleźć swoje miejsce we francuskiej drużynie”

Padel Magazine : Ambition Team France również. Adrien, czy granie na prawicy to także mądry wybór, by ją ponownie zintegrować? 

Jérémy Scatena: „Z mojej strony ostatnie mistrzostwa świata nie były sukcesem, ponieważ zdałem sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie pokrewieństwa z partnerem, ponieważ poza Benem i Jo, którzy grali razem w końcu, nie grałem z nikim innym, co stawia mnie w niezręcznej sytuacji. Fakt grania przez cały rok z Adrienem jest niezbędnym punktem, aby być niezbędną parą w drużynie Francji. “

Adrien Maigret: „Osobiście dzisiaj o tym nie myślę. Oczywiście chcę znaleźć swoje miejsce w drużynie Francji, zwłaszcza, że ​​zostało mi odebrane z nieuzasadnionych powodów. Ale nie chcę o tym mówić, to już przeszłość, ruszyłem dalej. W każdym razie wiem, że mam poziom, aby znów tam być. Ode mnie zależy, czy pokażę to na boisku w 2022 roku! ” 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.