Jeremy Scatena, francuski numer 1 wAPT Padel Wycieczka powraca.

Podpisuje bardzo przekonujący powrót tym wielkim zwycięstwem ze swoim argentyńskim partnerem, Facundo Dominguezkiedy APT Future 500 w Fuengiroli.

Przypomnij sobie, że tak jest pierwszy Francuz, który wygrał zawody APT, i że on jest może w drodze do wygrania nowego!

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dla Padel MagazineJeremy opowiada o swoich trudnych czasach, sezonie i przyszłości.

„Jestem w moich emocjach i spontaniczności”

FB: Trzy kolejne zwycięstwa, które remotywują po skomplikowanym okresie?

JS:  O tak ! Zdecydowałem się ponownie wziąć udział w francuskich turniejach, ponieważ dla mnie ważne jest, aby konkurować ze wszystkim, co oznacza: znalezieniem moich partnerów, kibiców, przetestowaniem swojej sylwetki, mojego umysłu, ponownym czerpaniem radości z gry, wygrywaniem.

Strona APT, przyszła 500 była dla mnie turniejem bogatym w emocje; Minęło sporo czasu, odkąd czułam się tak dobrze psychicznie.

FB: Po filmie APT, w którym widzimy, jak dziękujesz swoim zwolennikom, zobaczyliśmy kilka wiadomości, w których wspomniano, że powinieneś był najpierw podziękować swojemu partnerowi i przywitać się z przeciwnikami ...

JS: Jestem zawodnikiem, który w pełni żyje swoim sportem; to ogromna część mojego życia. Kiedy wygrywam, jestem jak nastolatka całująca najładniejszą dziewczynę na studiach! Serce mi wali, jestem w moich emocjach i spontaniczności, nie mam kontroli. Moja emocja jest motorem wydajności.

Bardzo się cieszyłam z wygranej, dzieląc się tym z naszymi obecnymi kibicami - przy obecnych warunkach sanitarnych posiadanie publiczności to luksus! - że rzeczywiście rzuciłem się w ich stronę, ale od razu skręciłem w stronę Facundo i naszych adwersarzy.

„Paquito nie chciał grać w ten mecz”

FB: Nieuchronnie wrócimy do momentu, który cię dotknął, to była ta wpadka podczas Mistrzostw Europy z Paquito Navarro w półfinale.

JS: To był dla mnie bardzo skomplikowany moment, czułam się zdradzona, bo nie dano mi możliwości wytłumaczenia się.

Mój pogląd na fakty jest taki, że Paquito Navarro nie chciał grać w tę grę; próbował negocjować przez 25 minut aby nie kwestionować gry.

Wszedł na pole; to natychmiast wprowadziło napiętą atmosferę.

Kiedy od pierwszego punktu, po długiej wymianie zdań, wypuściłem „vamos!”, Napięcie wzrosło.

Następnie w drugim punkcie, kiedy Paquito miał służyć, mój partner JT Peyrou wrócił, więc poprosiłem go, żeby poczekał i nie poszedłem na piłkę - wciąż jest to wycięcie w otaczającym nas napięciu.

Potem, od drugiej gry, kiedy robiłem zwroty okien, robił niestosowne komentarze na temat mojej gry, a potem obelgi, których oszczędzę.

Po naszej stronie gra szła całkiem dobrze; Myślę, że myśleli, że to przetrwa, a to im nie odpowiadało. Krótko mówiąc, nie jestem w ich głowie, ale podjęli decyzję o rezygnacji.

MISTRZOWIE APT Scatena-Dominguez

„FIP powinna być gwarantem wolności graczy”

FB: Jesteś jednym z pierwszych francuskich, a nawet międzynarodowych graczy, którzy dołączyli do APT. Nie zawsze było łatwo. Byłeś również rozczarowany reakcją World Padel Tour...

JS: Powiedzmy, że dokonałem wyborów. W ramach APT znajduję wartości, które są mi bliskie, takie jak uczciwość i pasja do padel. Istnieje filozofia, która ma na celu docenienie graczy i sportowej rywalizacji. Fabrice Pastor i Thomas Johansson są uzależnieni od padel i lubię, gdy pasja jest w centrum projektu.

Wyjdź z rankingu World Padel Tour, to nie jest przyjemne. Każdy punkt i każde miejsce jakie zdobyłem na boisku. Dużo zainwestowałem. A do tego jest bardzo drogi. Jednostronnie, bez dyskusji, obwód ten usunął mnie więc z listy graczy WPT ze wszystkimi punktami, które są tam połączone.

Wiedziałem, że podejmując decyzję o opuszczeniu WPT na inny tor, będą kary, a mój wybór zostanie skrytykowany. WPT posunął się tak daleko, że odmówiono mi dostępu do turnieju, który odbywał się w pobliżu mojego domu. Inni gracze są w takiej sytuacji. Ich zachowanie rozczarowuje.

Zakładam - dla mnie liczy się to, że czuję, że należę.

FB: Co więcej, bardziej ogólnie, obecni gracze WPT odrzucili swoją pierwszą ofertę. Kolejny zawodowy tor uruchomiony przez Lisandro Borgesa mógł ujrzeć światło dzienne. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

JS: Myślę, że im bardziej otwieramy nasze obwody padel, tym bardziej nasza dyscyplina będzie znana i rozpoznawana. Liczy się stworzenie wokół tego sportu pozytywnego kręgu, aby rozszerzyć go na arenie międzynarodowej. Gracze powinni mieć możliwość swobodnego grania w turniejach, które chcą.

Poza tym myślę, że Międzynarodowa Federacja Padel powinien być gwarantem wolności graczy. Jest to sprzeczne z chęcią demokratyzacji sportu przy jednoczesnym wspieraniu tylko profesjonalnego toru, zwłaszcza gdy znasz presję, jaką WPT może wywierać na niektórych graczy.

Możesz lub nie lubisz APT Padel Wieża. Ale pewne jest to, że tor umożliwił w ciągu jednego roku wzbudzenie zainteresowania graczy, bardziej niż WPT w ciągu ostatnich 5 lat.

Nowe stowarzyszenie z Santiago Frugoni

FB: FFT Padel Piramidy wycieczkowe P2000, APT Padel Tour, francuskie mistrzostwa padel ? Z kim będziesz grać?

JS: Jeśli chodzi o P2000 Piramid, zagram z moim nowym partnerem, Santiago frugoni, który jest 21. w APT iz którym zagram w ostatnich 6-7 turniejach roku.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Francji, Mogę je zrobić z Nalle Grinda. Ponieważ Robin Haziza zrezygnował z imprezy. Ale piłka jest szczególnie w obozie organizatorów. Mamy nadzieję, że zdobędziemy tę dziką kartę. W przeciwnym razie niestety ich nie zrobię.

FB: Skończymy na grze i zawodach: czy widzisz, że niebo się rozjaśnia? Jaki jest twój program?

JS: Tak, widzę, że niebo się rozjaśnia. Jestem w nowej dynamice.

Trzy turnieje, które właśnie wygrałem, pozwalają mi odzyskać pewność siebie.

Pracuję nad swoją sylwetką i umysłem, aby być na bieżąco z tym, co mogę dać na boisku, czy to dla mojego partnera, mojej publiczności, moich sponsorów, wszystkich tych, którzy mnie wspierają.

Więc teraz „vamos”: dajemy sobie 200%, aby być na szczycie i iść jak najdalej.

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.