Od Teneryfy po Wyspy Kanaryjskie Julien Bondia wyjaśnia pozycję na boisku w związku z ciosem zadanym przez przeciwników. To miejsce pozycjonowania, zwane „domem”, pozwoli każdemu graczowi na oglądanie gry w prosty sposób i uderzenie piłki w bardziej profesjonalny sposób.

Jaka jest pozycja „domu”? Kiedy używać tej pozycji? Gracze, kluby i nauczyciele, przełammy tę pozycję.

Pozycjonowanie

Na boisku do gry w padla jest kilka pozycji, które pozwalają nam, w zależności od czasu gry i podążania za ciosami naszych przeciwników, nie stracić przewagi punktowej, a zwłaszcza łatwiej grać w nasze piłki.

Na polu jest kilka „typowych” pozycji: linia bazowa, przed linią serwisową, w locie, przyklejona do tylnego okna i… domu.

Dom

To miejsce charakteryzuje się wyimaginowanym kwadratem o wielkości około 1,50 na metr 1,50 od linii kwadratu serwisowego do sieci, wzdłuż bocznego okna i początku siatki. Strefa ta będzie Twoim miejscem zamieszkania, gdy przeciwnicy wykonają cios. W przypadku wszystkich innych ruchów, jeśli wejdziesz do tej strefy, prawdopodobnie stracisz punkt.

Przeciw którym graczom?

Jeśli grasz po przekątnej gracza praworęcznego grającego po lewej stronie, jego ataki pozwolą ci użyć położenia domu. W przypadku gracza leworęcznego grającego po przekątnej po lewej stronie (mało prawdopodobne, ale czasami gracze zamieniają się punktami), wydrukowane efekty nie pozwolą ci skorzystać z domu.

Jeśli grasz po przekątnej gracza praworęcznego grającego po prawej, pozycji domu nie można traktować inaczej niż gracza leworęcznego grającego po prawej stronie.

Pozycja ciała i szczegóły pociągnięcia

Gdy wiesz, że przeciwnik na twojej przekątnej wykona cios (jeśli zostaną spełnione warunki poprzedniego akapitu), przejdziesz bezpośrednio do tej strefy. Pozycja oczekiwania będzie nisko na nogach, lekko na czubku stóp, aby być nadpobudliwym, 3 / 4, patrząc w kierunku drzwi i rakiety przed sobą w pozycji dolnej. Potem ...

  • Podczas uderzenia płaskiego, bardzo silnego z zamiarem sprowadzenia piłki z powrotem do jego obozu, będziesz bliżej piłki, ponieważ masz już więcej niż metr wcześniej
  • Podczas lekko dotkniętego uderzenia z zamiarem odbicia piłki 2 przed dotknięciem tylnej szyby będziesz mógł podążać za piłką, podążać w jej kierunku i zrobić szybę
  • Podczas uderzenia w kierunku siatki musisz zrobić krok do przodu, aby złapać tę piłkę przed lub po dotknięciu siatki
  • Podczas roztrzaskania 3 wystarczy podejść do drzwi, aby spróbować odzyskać siły, dystans biegu jest zmniejszony
  • Podczas roztrzaskania przez 3 râté lub wyciągu smashu przeciwników dotykających pierwszego panelu tła, będziesz podążał za piłką tylko oczami i rakietą, oddzielił cię od okna zbliżającego się do środek pola i graj piłką w backhand (może być inny prawy bok, jeśli jesteś praworęczny lub leworęczny)
  • Podczas podnośnika smatch w kierunku bocznego okna, kilka możliwości. Albo mocno uderzysz, przepuścisz partnera. Albo uderzysz wolniej, a grasz w piłkę w połowie, a nawet w siatkówkę. Albo uderz powoli i pozwól piłce przejść między tobą a bocznym oknem. W przypadku, gdy piłka dotyka pierwszego okna, radzi się grać przeciwko oknu forhendem (dla lewej strony). Koniec pierwszego okna i drugiego okna bocznego, podążaj za piłką oczami i rakietą, odwróć się, a gdy patrzysz na boisko przed sobą, zagraj forhendem (dla lewej strony). Zobaczysz, że automatycznie wznowisz pozycję na ziemi.

Ta bardzo skuteczna pozycja zajmuje trochę czasu, zwłaszcza dla osoby praworęcznej, ponieważ musi ona dostosować się do gry gracza praworęcznego lub leworęcznego. Dzięki temu będziesz mieć mniej obaw podczas ataków przeciwników. Podobnie jak w przypadku ludzi z WPT, ta pozycja jest stopniowo zapominana, ponieważ strajki są bardzo gwałtowne, a pierwszą intencją jest przywrócenie piłki w obozie, ale wśród pań z WPT zapraszam do obejrzenia miejsca zajmowanego podczas roztrzaskanie; i mam na myśli smash, nie bandję ...

W razie potrzeby nie wahaj się zadawać pytań.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.