Obecny na ceremonii otwarcia Złoty Perpignan FIP, Sébastien Ménard Zastępca Burmistrza ds. Sportu Perpignan przemawiał do mikrofonu Padel Magazine.

Miejsce wybrane ze względu na jego zdolność przystosowania się do nocnych sesji FIP Gold

Padel Magazine : Wyobrażam sobie, że musisz być zachwycony widząc tak wielkie zawody w Perpignan?

Sebastien Menard : "Oczywiście, że tak! Organizujemy kilka dużych imprez i od jakiegoś czasu staramy się temu zaradzić.

I tam jest prawdą, że padel, który znajduje się na zboczu pod górę, cieszy się piękną lokalizacją przed „Dames de France”, przed dworcem… to naprawdę bardzo piękna sceneria do organizacji imprezy. »

Padel magazine : Czy możesz nam wytłumaczyć wybór tego miejsca? Dlaczego zorganizowałeś FIP na Place de la Catalunya?

Sebastien Menard : „Kilka lat temu turniej padel został zorganizowany przed Castillet, ale to prawda, że ​​brakowało mu miejsca. Szukaliśmy więc tam innej przestrzeni, a gdy wiedzieliśmy, że w nocy będą mecze, powiedzieliśmy sobie, że musimy znaleźć odpowiednie miejsce. Przed „Panami z Francji” pozwala mieć piękny wizerunek, mieć dość ładny wystrój na ten turniej i promować znacznie ciekawsze dla nas miasto. »

Dwa utwory padel dodatkowe południe miasta

Padel Magazine : Miasto Perpignan chce coraz więcej inwestować w ten sport, jaka jest polityka miasta, aby go promować?

Sebastien Menard : „Mieliśmy już kilka tropów padel w obrębie miejskich klubów tenisowych, a ostatnio zatwierdzono budowę dwóch nowych kortów tenisowych. padel na południe od miasta, w którym go brakowało, a dokładniej w parku sportowym.

Skorzystamy z tego wydarzenia, aby podkreślić padel, staraj się przyciągnąć ciekawskich i młodych. Następnie spróbujemy przekierować ich do klubów w mieście, aby mogli się dowiedzieć padel i tam zostają. »

Turniej, który może być długoterminowy… przed powstaniem innych małych lokalnych turniejów?

Padel Magazine : Celem jest również to, aby była to rywalizacja, która trwa przez czas, prawda?

Sebastien Menard : " Pewnie ! Pod koniec tego pierwszego etapu zrobimy bilans i jeśli wszystko pójdzie dobrze i zobaczymy zainteresowanie, to oczywiście chodzi o to, aby co roku je utrzymywać, utrzymywać i zmieniać. Potem zobaczymy, czy nie mamy innych wydarzeń, mniejszych lub bardziej lokalnych, które towarzyszyłyby temu wielkiemu turniejowi. »

Padel Magazine : Turniej już udany, bo dopiero się rozpoczął i są już ludzie, którzy chcą przyjechać, którzy chcą grać, i to jest raczej dobra uwaga!

Sebastien Menard : „Jest efekt ciekawości, bo to prawda, że ​​takich demonstracji w Perpignan jest niewiele. To, że jesteśmy w centrum miasta na ruchliwym miejscu, w dodatku jest to festiwal muzyczny po sąsiedzku, więc przyciągnie ludzi. To naprawdę odpowiedni czas, aby przyciągnąć ciekawskich. »

Aby obejrzeć wywiad w całości, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.