Obecny podczas Fip Gold Perpignan, Selim El Araoui i Khaled Megdiche (Tunezyjczyk nr 1) przemówili do mikrofonu Padel Magazine. W programie: ich wizja padel w Tunezji oraz osie rozwoju w ich grze.

6 klubów obecnie w Tunezji

Padel Magazine : Brałeś już udział w pierwszym FIP zanim zagrasz w Perpignan, jak oceniasz te dwa turnieje?

Selim : „Pierwszy FIP, który zrobiliśmy, odbył się w Doha w Katarze, naprawdę postawili nas w bardzo dobrych warunkach. Tutaj też było świetnie, ale graliśmy pod dachem w 40 stopniach… więc warunki nieuchronnie się zmieniają. Fizycznie mieliśmy dużo mniej energii, więc gratulacje dla Francuzów, którzy pokonali dziś Hiszpanów i są w finale previa. Kapelusz!

Padel Magazine : Panowie, porozmawiamy z wami trochę o Tunezji. Jesteś dziś numerem 1 w Tunezji, jak rozwija się padel w Tunezji ?

Khaled : Rośnie, rośnie. Powoli ale pewnie ! Klubów jest sporo, w tym przypadku obecnie 6: Sousse, Tunis, Hammamet i wkrótce w Sfax.

Tunezyjski obwód właśnie rozpoczął się od tunezyjskiej federacji tenisowej. Zrobiliśmy 2 turnieje, w maju i na początku czerwca, a wkrótce odbędą się dwa kolejne. W porządku, sprawy posuwają się do przodu! “

„Tunezyjczycy” Padel Wieża"

Padel Magazine : Jesteś tunezyjskim numerem 1, ilu graczy jest zarejestrowanych w rankingu? Poziom zaczyna rosnąć?

Selim : „W rankingu musi być 70-80 par, być może będziemy mieli 100 w bardzo krótkim czasie. Poza tym gracze na poziomie średniozaawansowanym robią postępy, dostają się do stołów P1000 […], ponieważ obecnie w Tunezji mamy tylko P250 i P1000.

Stopniowo tworzymy różne dywizje, stworzyliśmy tunezyjskie Padel Wycieczka przez Tunezyjską Federację Tenisową. W tym tunezyjskim Padel Tour, jest 13 turniejów: zagraliśmy 2 z nich, które wygraliśmy. W ten weekend zagramy 3. miejsce w Hammamet”.

Padel Magazine : Są to turnieje, które rozgrywane są w klubach, gdzie w formacie podobnym do tego, jaki widzimy dzisiaj: czyli centralnym torze bezpośrednio w mieście?

Khaled : „W tej chwili dzieje się to w klubach, ale mamy mały projekt, żeby go zorganizować na pustyni”.

Selim : „Myślę, że ten projekt byłby wyjątkowy”.

Obecny na FIP Gold Saint-Tropez, w Canet i na CICP AECP?

Padel Magazine : Chciałbym opowiedzieć trochę więcej o Waszych projektach: coraz częściej widzimy Was na arenie międzynarodowej !

Selim : „Tak, z Khaledem właśnie graliśmy tutaj w Perpignan, ale spróbujemy zobaczyć, jaki będzie następny (międzynarodowy) turniej, który zrobimy. Zwykle będziemy również w Maladze na Międzynarodowy Klubowy Puchar Padel EFCA.

Może we wrześniu pojedziemy do St-Tropez, a w sierpniu do Canet. Bardzo by mnie to zainteresowało i wyobrażam sobie, że Khaled też!”

Khaled : „Zamierzamy to zaplanować, ale być może będziemy musieli sobie obiecać wild-cards (śmiech), bo poziom zostanie podniesiony!”

Rozwój padel Tunezyjczyk, który wyjedzie za granicę

Padel Magazine : Czego według Ciebie brakuje Ci dzisiaj, aby przejść przez kwalifikacje i dostać się do głównego losowania bardziej regularnie?

Selim : „Granie zawodników na wyższym poziomie, częstsze podróże, dużo treningów pod okiem trenera. Pomysł naprawdę polegałby na tym, aby grać z zawodnikami, którzy grają na wyższym poziomie niż nasz w Tunezji, aby móc się rozwijać i potencjalnie móc sprowadzać zagranicznych graczy do Tunezji na treningi, staże, byłoby to naprawdę interesujące dla wszystkich. , cała społeczność...

Próbowaliśmy dyskutować z francuskim Top 25, zamierzamy spróbować sprowadzić ich z powrotem do Tunisu, aby spróbowali porozmawiać o swoich doświadczeniach i pokazać, co mogą zrobić i powoli jesteśmy tam. ten padel Tunezja ma przyszłość!”

"Padel Karnet”, licencja tunezyjska

Padel Magazine : Wspomniałeś wcześniej o P250 i P1000, które są istniejącymi kategoriami w Tunezji. Czy robi się to celowo, aby ostatecznie dostosować się do tego, co robi się we Francji?

Khaled: „Dokładnie, ponieważ brakuje nam doświadczenia, zdecydowaliśmy się na system francuski”.

Padel Magazine : I nagle jest federacja padel Tunezyjczyk?

Selim: „Nie ma federacji padel ale to tunezyjska federacja tenisowa nam pomaga. Ustanowił tworzenie licencji: padel podawać. Rejestrujemy się na stronie federacji, posiadamy licencję gracza, która pozwala nam zobaczyć nasz ranking, nasze punkty.

Aby zobaczyć cały ITW to dzieje się tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.