Sergio Alba i Francisco Gil to dwaj zawodnicy World Padel Tour, którzy po wielkim zakończeniu sezonu 2019 spędzili 4 okrążenia w Marbelli. Dwóch chwytliwych i przyjaznych graczy.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad Sergio Alba, 29 i obecnie 66 w rankingu World Padel Tour. Były student STAPS, z którego jest znany zawsze dawaj wszystko na torze, ze swoim partnerem Francisco Gil, 69. na WPT, i który pochodzi z wygraj FIP Rise de Mérida. Dwaj mężczyźni, którzy trenują w Madrycie z Adrianem Caviglią, przegląd obok Clergue / Godallier w Marbelliuderzyli mocno w pierwszym turnieju sezonu, wygrywając cztery mecze w trzech setach, przed przegraną w ósmych 6/4 6/2 przeciwko Lima / Navarro.

Padel Magazine : Francisco i niekoniecznie jesteś powszechnie znany we Francji, czy możesz nam powiedzieć, skoro kiedy grasz razem, jakie są twoje cele w Padel?

Sergio Alba: Francisco i ja dzielimy się ścieżką od 2018 roku. Od samego początku chcieliśmy stworzyć poważny projekt, trenując razem i próbując wspólnie ewoluować naszą wizję padel. Naszym pierwszym celem jest poprawa, zawsze z celem wejścia do stołu turniejowego WPT. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć ranking, który pozwoli nam znaleźć się bezpośrednio przy stole finałowym. (uwaga: obecnie zaczynają się w Previas).

PM: Czy na swoim poziomie możesz żyć tylko na padlu?

SA: Nie możemy żyć tylko w części „profesjonalny odtwarzacz padel”. Tak więc oboje udzielamy lekcji Padel, starając się nie robić zbyt wiele, aby zaoszczędzić czas na trening i regenerację.

PM: Widząc, jak grasz kilka razy i wiedząc, że studiowałeś w STAPS, wyobrażam sobie, że przywiązujesz szczególną wagę do przygotowania fizycznego, prawda?

SA: Oczywiście dzisiaj aspekt fizyczny wydaje mi się niezbędny, bez względu na sport. Zdajemy sobie sprawę, że padel jest coraz potężniejszą grą, a gracze są zawsze bardziej przygotowani. Ze swojej strony uwielbiam przygotowanie fizyczne, dlatego całą swoją wiedzę staram się wykorzystywać we własnych treningach. Oprócz tego śledzą mnie Exito28Madrid (specjaliści od treningu osobistego) i Martin Villar, który specjalnie mnie trenuje w części „terenowej”.

PM: Czy to wszystko stanowi duży tygodniowy wolumen godzinowy?

SA: Zależy to oczywiście od tygodni, ponieważ czasami jesteśmy w turnieju przez kilka dni z rzędu, ale w zasadzie robię fizykę 1:30 na ziemi w poniedziałki i środy oraz dwie godziny na siłowni we wtorki, czwartki i soboty. Oprócz treningu na padel, mecze itp.

PM: Czy w czasach koronawirusa udaje ci się utrzymać formę?

SA: Nie daję się zawieść, robię podwójną codzienną sesję treningu fizycznego w domu, używając całego posiadanego sprzętu, czy to sprzętu sportowego, czy nie! Cały trening umieszczam na Instagramie (@ s_alba1990). Zasadniczo wykonuję dzień ciężkiej pracy, dzień oporu. Drugi trening dnia jest bardziej skoncentrowany na pracy kompensacyjnej, zapobieganiu kontuzjom, kontroli mięśni lub elastyczności. Zdałem sobie sprawę, że muszę wziąć ten okres jako nowy przedsezon i jestem pewien, że ci, którzy w tej chwili poważnie pracują nad swoją sylwetką, zostaną nagrodzeni, gdy będziemy mogli ponownie zacząć grać w padla, czy to pod względem wydajności, lub zapobieganie urazom!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!