Sergio Perez jest sędzią międzynarodowym z padel rozpoznane. Hiszpan właśnie został mianowany dyrektorem sportowym zAPT Padel Wycieczka dla Europy i Ameryki Północnej. Padel Magazine spotkać się z nim na ekskluzywny wywiad.

Koneser

Padel Magazine : Sergio, jakie jest twoje pochodzenie? Opowiedz nam o swoim czasie spędzonym na WPT i wiadomościach na temat APT Padel Wycieczka.

Sergio Perez:"Pochodzę z Madrytu. Zacząłem od tenisa 40 lat temu, kiedy padel prawie nie istniał. Doszedłem do przyzwoitego poziomu, bo pewnego dnia udało mi się pokonać Juana Carlosa Ferrero! Pod koniec lat 90. przerzuciłem się na padel. W wieku 23 lat zacząłem prowadzić grę padel mojego klubu Alameda i trwało to 15 lat. To moje dwie pasje: uczenie dzieci i sędziowanie.”

„Od 2011 roku zostałem sędzią. Współpracuję z Federacją Madrycką. W 2015 roku zacząłem współpracować z WPT i do zeszłego roku brałem udział w coraz większej liczbie turniejów. APT Padel Tour złożył mi ofertę startu na Sevilla Master i nie zawahałem się tak naprawdę. Mój etap z WPT dobiegł końca. Sędziowałem też pierwszego Majora Premier Padel w Katarze. Myślę, że mogę sędziować na wszystkich torach.

Nowy krok

Padel Magazine : Jaka jest Twoja konkretna rola w APT? PADEL OKRĄGŁY ?

Sergio Perez: "Luis Lobo dał mi możliwość zrobienia nowego kroku w mojej karierze. Zaoferował mi możliwość zostania dyrektorem sportowym, a to ekscytujący projekt.

„Bardzo mnie motywuje fakt, że mogę wnieść swój kamień do budynku w tym wspaniałym projekcie”.

Mniej ulotny kalendarz

Padel Magazine : W tym sezonie w harmonogramie APT wprowadzono wiele zmian. Jakie są Twoim zdaniem powody tych zmian?

Sergio Perez:"To prawda, że ​​jest wiele zmian w harmonogramie, ale chciałbym, żeby wszystko było pozytywne. Obecność w tak wielu miejscach na świecie to bardzo duże wyzwanie. Nie jest to łatwe, ale ważne jest to, że dla graczy jest określona liczba prób. Tak czy inaczej, gracze po prostu chcą grać.”

„Przyszłością APT jest dalsze organizowanie turniejów w spektakularnych miejscach. Jest wielu promotorów, którzy wspierają APT. W przyszłości kalendarz będzie mniej zmienny, ponieważ kontrakty są podpisywane na kilka lat. To ekscytujący czas”.

Padel Magazine : W turnieju kobiet jest coraz mniej turniejów, a gracze, którzy obstawiają APT, zaczynają być nieco rozczarowani. Jaki jest plan nadania nowego impulsu toru kobiet?

Sergio Perez:"Na torze kobiet nie możemy się doczekać finału Master, który zamknie termin. Widzieliśmy, że pojawiły się nowe pary, które podniosły poziom gry na torze. Mistrz będzie bardzo piękny. Na przyszły sezon będziemy mogli nadać większy kalendarz dzięki różnym kontraktom podpisanym z promotorami.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !