Kiedy mówimy o serwisie bekhendowym, zwłaszcza w grze padel nowoczesny, od razu przychodzi nam na myśl Paquito Navarro, gdy serwuje w lewo przy pierwszej piłce. W przypadku najstarszego imię, które może przyjść na myśl, to Sebastian nerone lub Carolina Navarro, wśród pań.

Ten ruch, od dawna unikany i bardzo rzadko używany, zaczyna powoli zagnieżdżać się w społeczeństwie padel obecny. Paquito nie jest już jedynym, który go używa i było to widać w Bordeaux, zwłaszcza podczas ćwierćfinału w Bordeaux, gdzie przeciwstawili się parze Nieto / Sanz duetowi Goenaga / Ayats. Enrique Goenaga wyróżniał się serwisami bekhendowymi, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, zarówno przy pierwszej, jak i drugiej piłce!

W tym samym meczu Coki Nieto sam „bawił się” służąc w ten sposób. Madrynianin nie korzysta jednak często z tego ruchu…

Trzeba powiedzieć, że serwowanie bekhendem ma kilka znaczących zalet, nawet dla gracza amatora:

  • Wschód łatwiej stworzyć efekt plasterka na bekhendzie niż na forhendzie. Po prawej stronie konieczne jest obrócenie rączki, aby nadać piłce rotację, co nie ma miejsca w przypadku bekhendu. Dzięki temu piłka kręci się bardziej.
  • Odbicie od szyby zaskoczy przeciwnika który w 99% przypadków oddaje serwis forhendowy. Dlatego też, przy szczególnym odbiciu się od szyby, może ułatwić negocjowanie pierwszej salwy.
  • Dodatkowo, jeśli wiesz, jak serwować bekhendem, Dzięki temu możesz znacznie bardziej różnicować swoje ujęcia. Kolejny sposób na zmylenie przeciwnika, jeśli za każdym razem zmieniasz sposób serwowania!
  • Nie mniej ważny, jeśli jesteś zawodnikiem, którego mocnym uderzeniem jest bekhend, ta usługa jest dla Ciebie ! Dużo łatwiej będzie Ci zapewnić szybkość i precyzję w swoim serwisie, co pozwoli Ci uzyskać wyższą częstotliwość pierwszego serwisu.

Dla tych, którzy chcą spróbować, Carolina Navarro podaje swoją technikę:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.