Słońce, morze i bliskość Hiszpanii, wszystkie składniki są do zrobienia padel sztandarowa dyscyplina w dziale Hérault.
I wydaje się, że majonez dobrze sobie radzi, ponieważ obserwujemy niesamowitą ewolucję liczby licencjobiorców, jak tutaj w klubie Sète.

Ponad 400 licencjobiorców w połowie czerwca

W trakcie pandemii Covid-19 w pierwszym sezonie w 2020 r Sète Padel Klub miał już stu licencjobiorców. Rok później liczba ta wzrosła do 233, w tym 27 młodych, by niemal podwoić się do połowy 2022 r. W rzeczywistości w połowie czerwca klub zanotował już 400 zarejestrowanych zawodników, w tym 67 młodych. Nie wspominając o wielu licencjonowanych subskrybentach w sąsiednich klubach tenisowych, którzy nie mogą mieć 2 licencji!

Rozwijający się klub

Klub, zarządzany przez Fabiena Dugripa, Simona Roquesa i Guillaume'a Laryę, przez pierwsze dwa sezony rozpoczął z 4 bardzo pięknymi boiskami, aby kontynuować przygodę z dwoma dodatkowymi torami. Wiele zajęć jest oferowanych na wszystkich poziomach. Z Padelade (turniej towarzyski, drużyny wylosowane) na P1000, klub organizuje ponad 70 turniejów rocznie, aby sprostać oczekiwaniom „padellokalne erotyki.
Kolejny pozytywny punkt, duża społeczność kobieca staje się coraz bardziej obecna na 20×10.
Klub ma wśród swoich członków 7 drużyn męskich, w tym jedną w National 1 i dwie drużyny żeńskie, a także kilku graczy z Top 100.

Sète Padel Klub

Już niedługo zbliżają się bardzo miłe spotkania, jak za kilka dni Regionalne Mistrzostwa Occitanie. Następnie w lipcu nadejdzie P1000 Ladies, aw szczególności weekend poświęcony wyłącznie kobietom, obejmujący różne aktywności. W sierpniu Sete Padel Klub zorganizuje również wspaniały wieczór z P1000 Men. Klub pragnie jeszcze bardziej rozwinąć aspekt turniejowy, zwłaszcza wśród młodych ludzi, tworząc od początku następnego roku szkolnego szkołę poświęconą rywalizacji, która będzie zarządzana mistrzowską ręką przez dwóch nauczycieli i dwóch stażystów TFP.

Zagroda Sétoise może również pochwalić się gościnnością w jej wnętrzu Celia Talano bardzo utalentowany młody zawodnik powołany do francuskiej drużyny juniorów.

Między klubem a innymi stowarzyszeniami rekreacyjnymi w mieście panuje doskonałe porozumienie. Rzeczywiście, sportowcy z innych struktur (siatkownicy, piłkarze, polo, rugbymeni…) przychodzą bawić się ręcznie, gdy tylko ich sezon się kończy. Cieszy się również wsparciem Urzędu Miasta i kilku lokalnych firm, które regularnie organizują turnieje.
W celu promocji padel do szerszej publiczności.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.