Wprowadziliśmy Alejandrę Salazar wykonującą ćwiczenia rozciągające mięsień czworogłowy. U swojego fizjoterapeuty Ale oferuje serię filmów, prostych, aby prawidłowo wykonać odcinki. Oto jak rozciągnąć ramiona.

Koniecznych jest kilka odcinków, aby rozluźnić mięśnie ramion. Dla graczy padelowych ważne jest przynajmniej rozluźnienie ręki trzymającej pal, aby uniknąć przeciążenia, przykurczu mięśni, który może zakończyć się zapaleniem ścięgien.

Oferujemy kilka odcinków:

  • Dla mięśni nadkłykcia
  • Dla mięśni epitrochlean
  • Na triceps

Przed wyszczególnieniem rzeczywistego ruchu dla każdego odcinka pamiętaj, że ważne jest utrzymanie pozycji przez około 10 sekund i powtórzenie tego samego odcinka 3 razy, aby uzyskać lepszą wydajność.

Mięśnie nadkłykciowe

Są to mięśnie znajdujące się na szczycie przedramienia. Służą do zacieśnienia twojej pala. Mięśnie te, jeśli nie zostaną wyszkolone i rozluźnione, spowodują utratę wydajności w grze.

Stanowisko: Stojąc z rozstawionymi nogami i rozstawionymi ramionami, wyciągnij rękę, aby rozciągnąć się do przodu z zaciśniętą pięścią. Zegnij nadgarstek i delikatnie „wymuś” to zgięcie wolną ręką. Następnie opuść rękę, aby zwiększyć rozciąganie.

Mięśnie epitrochlear

Są to mięśnie przeciwne do nadkłykcia, znajdują się pod przedramieniem. Służą również do zacieśnienia twojego palucha.

Stanowisko: Ta sama pozycja, co przy rozciąganiu mięśni nadkłykcia, ale tym razem dłoń w kierunku nieba. Wolna ręka złapie palce i spróbuje sprawić, że opadną na ziemię.

Triceps

Triceps to mięśnie między łokciem a ramieniem na zewnątrz ramienia. Są bardzo zestresowane podczas ruchów prostujących.

Stanowisko: Umieść dłoń z tyłu, przechodząc za głowę. Wolna ręka spoczywa na łokciu i pomaga opuścić rękę za plecami.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.