Jean-Manuel TOCHE, kierownik ds. Marketingu i sprzedaży (Francja / Hiszpania / Włochy) SETTEO, pierwsza sieć społecznościowa / platforma dedykowana wyłącznie sportom rakietowym, ocenia ewolucję SETTEO i usług oferowanych w klubie.

FB: Jean-Manuel, jesteś odpowiedzialny za rozwój Setteo we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Na rynku Padel zauważamy w ostatnich miesiącach, że Twoja platforma jest coraz częściej wykorzystywana przez kluby i organizatorów turniejów. Jaka jest Twoja analiza tego ostatniego sukcesu?

JMT: Mamy zespoły codziennie pracujące w terenie, w kontakcie z różnymi graczami na rynku Padel. Ta bliskość pozwala nam jasno określić wymagania i oczekiwania klubów i organizatorów turniejów oraz przekazać naszym inżynierom najbardziej oczekiwane adaptacje produktów na rynku. Dziś mamy produkty „Club Management” i „Tournament Management”, które są bardzo zgodne z potrzebami naszych rozmówców.

Co więcej, Setteo jest coraz bardziej rozpoznawalną „wytwórnią”, ponieważ wiele krajowych federacji Padel i Tennis wybrało naszą platformę jako narzędzie zarządzania. W przypadku padla jest tak w przypadku Federacji Międzynarodowej oraz federacji belgijskiej, austriackiej i holenderskiej.

Wreszcie, kluby są przyciągane przez fakt, że mogą łączyć potężne narzędzia zarządzania z naszą siecią społecznościową, dzięki której kluby budują swoją komunikację i zarabiają na powierzchni reklamowej ze swoimi sponsorami.

Dla twojej informacji, dzisiaj Setteo skupia niektóre kluby 500 i więcej niż graczy 50000.

FB: Jakie funkcje są najbardziej doceniane przez kluby Padel?

JMT: Jak wiesz, musisz zebrać ludzi 4, aby zagrać w Padel! Setteo ułatwia organizację tych części. Platforma pomoże Ci za pomocą kilku kliknięć, znaleźć klub i partnerów o poziomie gry odpowiadającym Twojemu i przy tej samej dostępności. Po utworzeniu meczu pozostanie tylko zarezerwować i jeśli chcesz zapłacić rezerwację online.

Na Setteo gracze są 100% autonomiczni w organizacji swoich gier. Menedżerowie obiektu mogą oddychać i spędzać cenny czas na czymś innym!

Oprócz „tworzenia meczów” kluby wybierają Setteo również jako moduł zarządzania turniejami. Platforma ułatwia organizowanie wielu różnych formatów konkursowych. Turnieje online / Turnieje online ze wstępnym etapem grupowym / Obwody turniejowe z automatycznym obliczaniem rankingu / Turniej drużynowy / Mini ligi.

Moduł „turniejów” Setteo umożliwia także animację i komunikację wokół wydarzenia.

FB: Jaka jest twoja strategia cenowa dla twojego produktu „Clubs”?

JMT: Oferta jest bardzo prosta. Roczna subskrypcja Setteo Club Premium waha się od 400 do 1200 euro HT / rok w zależności od wielkości klubu. Taryfy te umożliwiają korzystanie ze wszystkich modułów zarządzania i animacji platformy. Nalegam, aby nie oczekiwać żadnych dodatkowych kosztów instalacji, konserwacji, zakwaterowania lub szkolenia. Brak dodatkowych opłat związanych z liczbą transakcji dokonywanych przez kluby za pośrednictwem dostępnych w sprzedaży modułów Setteo Club Premium.

FB: Jakie są cele Setteo na nadchodzące miesiące?

Naszym celem jest konsolidacja istniejących partnerstw i rozwijanie nowych partnerstw z federacjami, klubami, organizatorami turniejów, ale także z markami i sklepami we Francji i na całym świecie.

I oczywiście nadal pracujemy nad tym, aby oferować coraz bardziej udany i skalowalny produkt Padeleros i zawodnikom 650 Million na całym świecie!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.