Jean-Manuel TOCHE, kierownik ds. Marketingu i sprzedaży (Francja / Hiszpania / Włochy) SETTEO, pierwsza sieć społecznościowa / platforma poświęcona wyłącznie sportom rakietowym, przedstawia ewolucję SETTEO i usług oferowanych klubowi.

FB: Jean-Manuel, odpowiadasz za rozwój Setteo we Francji, Hiszpanii i Włoszech. W sklepie Padel, zauważyliśmy w ostatnich miesiącach, że Twoja platforma jest coraz częściej używana przez kluby i organizatorów turniejów. Jaka jest twoja analiza tego niedawnego sukcesu?

JMT: Mamy zespoły, które codziennie pracują w terenie, mając kontakt z różnymi graczami Padel. Ta bliskość pozwala nam jasno określić wymagania i oczekiwania klubów i organizatorów turniejów oraz przekazać naszym inżynierom najbardziej oczekiwane przez rynek adaptacje produktów. Dziś mamy produkty „Zarządzanie klubem” i „Zarządzanie turniejami”, które w dużej mierze odpowiadają potrzebom naszych kontaktów.

Ponadto Setteo jest coraz bardziej rozpoznawalną „etykietą”, ponieważ wiele narodowych federacji Padel i tenis wybrali naszą platformę jako narzędzie do zarządzania. w padeldotyczy to Międzynarodowej Federacji oraz federacji belgijskiej, austriackiej i holenderskiej.

Wreszcie, kluby są przyciągane przez fakt, że mogą łączyć potężne narzędzia zarządzania z naszą siecią społecznościową, dzięki której kluby budują swoją komunikację i zarabiają na powierzchni reklamowej ze swoimi sponsorami.

Dla twojej informacji, dzisiaj Setteo skupia niektóre kluby 500 i więcej niż graczy 50000.

FB: Jakie cechy są najbardziej doceniane przez kluby Padel ?

JMT: Jak wiesz, musisz zebrać 4 osoby, aby być częścią Padel ! Setteo ułatwia organizację tych części. Platforma pomoże Ci za pomocą kilku kliknięć znaleźć klub i partnerów na poziomie gry równoważnym Twojemu i z taką samą dostępnością. Po utworzeniu meczu wszystko, co musisz zrobić, to zarezerwować i, jeśli chcesz, zapłacić za rezerwację online.

Na Setteo gracze są w 100% niezależni w organizacji swoich gier. Dzięki temu kierownicy zakładów mogą odetchnąć i poświęcić swój cenny czas na coś innego!

Oprócz „tworzenia meczów”, kluby wybierają również Setteo jako moduł zarządzania turniejami. Platforma bardzo ułatwia organizację wielu formatów konkursów. Turnieje online / Turnieje online ze wstępną fazą grupową / Turnieje z automatycznym obliczaniem rankingu / Turniej drużynowy / Mini ligi.

Moduł „turniejów” Setteo pozwala również na przeprowadzenie wszystkich animacji i komunikacji wokół wydarzenia.

FB: Jaka jest Twoja strategia cenowa dla produktu „Kluby”?

JMT: Oferta jest bardzo prosta. Roczna subskrypcja Setteo Club Premium waha się od 400 do 1200 euro HT / rok, w zależności od wielkości klubu. Ceny te pozwalają na wykorzystanie wszystkich modułów zarządzania i animacji platformy. Podkreślam fakt, że nie należy spodziewać się dodatkowych kosztów instalacji, utrzymania, hostingu czy szkolenia. Brak dodatkowych opłat związanych z liczbą transakcji przeprowadzonych przez kluby za pośrednictwem modułów sprzedaży online dostępnych w Setteo Club Premium.

FB: Jakie są cele Setteo na najbliższe miesiące?

Naszym celem jest konsolidacja istniejących partnerstw i rozwijanie nowych partnerstw z federacjami, klubami, organizatorami turniejów, ale także z markami i sklepami we Francji i na całym świecie.

I oczywiście nadal pracuj nad oferowaniem coraz bardziej udanego i skalowalnego produktu Padeleros i 650 milionów zawodników sportów rakietowych na świecie!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.