Julien Seurin i Manu Vives wygrywają promocję FIP Chiba 2024 w Japonii. Francuska para, rozstawiona z numerem 1 w turnieju, musiała walczyć i zachować poważną formę przez całe zawody. Choć była faworytką imprezy, musiała utrzymać konsekwentną formę przez całe zawody, a zwłaszcza w finale z niebezpiecznymi Holenderkami.

Bart Van Opstal i Menno Nolten, rozstawieni z numerem 3 w turnieju, pokonali francusko-irańską parę Philémon Raichman i Arya Roghani w 2 setach w poprzedniej rundzie i znaleźli się w finale, nie tracąc ani jednego seta w turnieju.

Zatem korzyść dla pary francuskiej, która wygrała finałowe 6/3, 7/6, co pozwoliło Seurinowi i Vivesowi zaoferować sobie trzeci tytuł podczas tournee FIP po dwóch turniejach wygranych w Australii pod koniec ubiegłego roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.