Słynny argentyński trener Severino Iezzi właśnie otworzył akademię padla w swoim rodzinnym mieście: Mar del Plata w Argentynie.

Były zawodowy gracz padla, obecnie trener kilku profesjonalnych graczy, w tym Ramiro Moyano i Teresy Navarro, Severino Iezzi postanowił przyczynić się do rozwoju padla w swoim kraju pochodzenia, Argentyna, tworząc tam akademię.

Argentyna była pionierem globalnego rozwoju padla od początku lat 1980., zaledwie 11 lat po jego wynalezieniu przez meksykańskiego Enrique Corcuera. Ale ponieważ, chociaż jest imponująca pula profesjonalnych graczynie zrobiła tego nie wiadomo, jaki rozwój przewidywany był na początku.

Według Severino jest to wina pliku „Kampania zniesławienia padla ze strony niektórych sektorów, które zarzucały padelowi szkodliwość dla stawów, powodowanie licznych obrażeń”. Oskarżenia, które uważa za bezpodstawne, a które są jeszcze bardziej aktualne, Rzeczywiście, „Rakiety śnieżne są dużo lżejsze, lepiej absorbują wibracje, ściany są przeszklone i nie są już twarde, podłogi są pokryte wykładziną i więcej cementu.".

Des nowe warunki, które czynią ten sport bardziej atrakcyjnym i telegenicznym, który zyskuje na popularności w szczególności dzięki znakomitym obrazom oferowanym przez World Padel Tour i APT Padel Wieża. Kontekst, który umożliwia nowy rozwój padel w Argentynie.

Zakład, który Severino Iezzi chce postawić, inwestując ze swoim przyjacielem Jorge Lópezem w akademię znajdującą się w jego rodzinnym mieście, „argentyńskiej stolicy padla”, Mar Del Plata, korzystając z najlepszy pod względem wyposażenia : panoramiczne korty z wykładziną i oświetleniem najnowszej generacji, a także miejsce po bokach na wycieczki!

 

Akademia Padel Severino Iezzi Mar Del Plata

 

Kredyt: La Capital Mar Del Plata

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !