Po Brukseli przyszedł czas na szósty tego typu turniej Premier Padel Edycja 2024! Tym razem odbędzie się ono we wysublimowanym pomieszczeniu La Cartuja Sewilli P2. Czego więc się spodziewać?

Mężczyźni: „szef” wraca do biznesu

Najważniejsza wiadomość oczywiście dotyczy Fernando Belasteguin, właśnie wróciłem do zdrowia po kontuzji łydki. Paczka w Belgii44-latek (w końcu) zadebiutuje z Juanem Tello. Remis ich nie zepsuł, gdyż w pierwszej rundzie obaj akolici zmierzą się z Belluati/Lamperti! Pojedynek w 100% argentyński, który zapowiada się emocjonująco.

Jeśli chodzi o faworytów, w tej samej tabeli znajdują się Coello/Tapia, Yanguas/Garrido i Chingotto/Galan. Powtórka brukselskiego finału mogłaby zatem odbyć się w półfinale, chyba że Javi Garrido i Mike Yanguas sprawią niespodziankę. Z drugiej strony Stupaczuk/Di Nenno i Navarro/Lebron mają bardziej dostępną trasę. Droga do ostatniej czwórki wydaje się jasna, jednak niektóre pary (Gonzalez/Ruiz) mogą przeciwstawić się przewidywaniom...

Stół męski Sevilla P2

Kobiety: kontuzja i pytania

Największym nieobecnym w Andaluzji będzie Carolina Navarro, ofiara skręcenia w Belgii. Były numer 1 nie weźmie udziału w dwóch kolejnych turniejach, co zmusiło Karolinę Orsi do połączenia sił z Carmen Castillon. Nowa para zacznie od Jensen/Castello.

Cztery najlepsze rozstawione kobiety (Sanchez/Josemaria, Brea/Gonzalez, Triay/Fernandez i Icardo/Salazar) pożegnają się z pierwszą rundą. Ta sytuacja pozostawia miejsce na dość otwarty remis, w którym niektórzy gracze z zewnątrz (Ortega/Virseda, Riera/Araujo) ryzykują, że zabiorą głos. Na koniec należy zauważyć, że Francuzi Alix Collombonze swoją partnerką Julietą Bidahorrią zmierzy się z parą z poprzedniej rundy. Jeśli się powiedzie, zmierzą się ze zwycięzcą meczu Riera/Araujo przeciwko De La Rosa/Portillo.

Stolik damski Sewilla P2

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.