Padel Magazine - W dniach 3 i 4 października 2013 roku turniej w Hiszpanii nie przeszedł niezauważony: czwarty Open of padel WILLI ŚLĄSKIEJ.

Wśród turniejów WPT, w których biorą udział najlepsi gracze na świecie, ten turniej Open wyróżniał się panelem najciekawszych graczy z całej Hiszpanii, ale nie tylko.

Plansza składała się z par 32, w tym 6 grającego w największym na świecie torze, czyli World Padel Tour (WPT).

Jeśli to wydarzenie przyciągnęło tak wielu graczy, to nie tylko dzięki organizatorom, ale także dzięki gminie, która pomogła, w tym finansowo w promocji turnieju, a bardziej ogólnie padla.

Franciszek Castellanos był zresztą jednym z głównych bohaterów tej organizacji: „lTurniej był w tym roku, wielkim sukcesem, a rok po roku turniej zyskuje na znaczeniu".

Po bardzo sportowym weekendzie i bardzo wysokim poziomie regularnie odwiedzają go zawodowcy, którzy spotkali się w finale:

Alvaro Matador i Jose Antonio García Diestro przeciwko Jesús Espejo i Julio Martínez

Po wzruszeniu i napięciu to ostatecznie Jesús Espejo i Julio Martínez zostali okrzyknięci mistrzami Śląska.

Regularność w grze była lepsza od przeciwników, wygrywając, więc w ostatecznym 5 / 7 4 / 6.

64726_4655187032263_353791388_n

Trzeci i czwarty bracia to odpowiednio bracia Javier / Edu Romero i David Leal / Antonio Cardona.

Na trybunach też byli piękni ludzie. Javier Bermudez, burmistrz Śląska i Francisco Martinez, doradca kultury i sportu, byli obecni na tym turnieju, ale także podczas ceremonii wręczenia nagród.

Zwycięzcy i finaliści odpowiednio zakończyli ten weekend czekiem na 600 € na pierwszy i 300 € na drugi.

Spotkaj się na następnym Siles Open w przyszłym roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.