Spotkany podczas Cupra Padel-Point Tour Saint-Etienne, Simon Boissé (obecnie 18. francuski gracz) i dyrektor ds. rozwoju technicznego w PadelShot Saint-Etienne odpowiada na nasze pytania.

„Miłość naturalna od pierwszego wejrzenia miała miejsce”

Padel Magazine : Simon, czy możesz przedstawić się naszym czytelnikom, tym, którzy cię nie znają? Kiedy odkryłeś? padel ?

Simon Boissé: „Zacząłem padel w 2013 roku. Pochodzę z Laval, gdzie zbudowano pierwszą wewnętrzną konstrukcję we Francji. Niejako przypadkiem odkryłem, że padel. Miałem przyjaciela, który grał trochę w Hiszpanii i zacząłem z nim. Jak wszyscy inni, wciągnęliśmy się w tę grę i jak tylko w 2015 roku pojawiła się rywalizacja o pierwsze mistrzostwa Francji, to trochę zaskoczyło. Pochodzę ze świata tenisa, miałam 1/6 lat i uczyłam tenisa od 15 lat. I miała miejsce mała naturalna miłość od pierwszego wejrzenia. Jest to sport w pełnej ewolucji, z tym, co teraz wiemy o rozwoju padel a to, co się z nami dzieje, jest wspaniałe. Jestem trochę stary w tym sporcie, tak młody. »

„Trudno dziś zrobić jedno i drugie”

Padel Magazine : W swojej karierze jako zawodnik doświadczyłeś wzlotów i upadków, ale czy możemy obecnie mówić o fazie regeneracji, czy nie?

Simon Boissé : „Mam 38 lat, zacząłem ten sport w 'Swiek 30 lat będąc samoukiem. Nigdy nie brałem udziału w kursie padel, i zrobiłem się trochę sam z moimi kolegami szkoleniowymi w Laval, a teraz w Saint-Etienne. Osiąga swoje granice, ponieważ teraz poziom we Francji ogromnie się zmienia. Duży nacisk kładę na swoją stronę zawodową, jestem facetem, który z wielką pasją podchodzi do tego co robię na co dzień w swojej strukturze PadelStrzał lub nawet w formacji padel ogólnie. Staram się utrzymać minimalną konkurencyjność, ale dziś trudno jest robić jedno i drugie, wiedząc, że trzeba dużo się przemieszczać.

nie jestem w najlepszej formie padel, to powróci, to trochę cykliczne. Brałem udział w wielu turniejach przez 4-5 lat i teraz kondycja fizyczna powinna być główną częścią mojego codziennego życia, a tak nie jest. Dziś już nie wystarczy pozostać przy swoich dokonaniach, mam tego świadomość. Ale potem jestem bardzo szczęśliwy, byłem czwartym francuskim graczem półtora roku temu, nie mogłem być lepszy.

Teraz musimy znaleźć inne cele, drużyna France Senior Plus była ekscytująca z przyjaciółmi w Las Vegas. Cóż, więcej trenowałem niż grałem, ale to było wspaniałe doświadczenie.

Nie jestem na podboju, ale wkrótce wrócę z dostosowanymi celami. »

„Mistrzostwa One Point wypadły dobrze”

Simon został również poproszony o opinię na temat Cupra Padel-Point Tour, jego format i koncepcję. Oto jego odpowiedź:

„Są to zawody z P500, P100, ale ze wspaniałymi nagrodami. Staramy się dodać do tego odrobinę życzliwości dzięki jednopunktowemu turniejowi o mistrzostwo, który działał dobrze, było całkiem fajnie. Małe animacje również z dziećmi itp.. rozwój rozpocznie się od młodych ludzi! Każde wydarzenie, które pozwoli młodym ludziom przyjść i odkryć, jest dla nas zawsze dobre jako struktura i dla rozwoju padel ogólnie. "

Aby znaleźć wywiad w całości, dzieje się tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.