Laura Clergue, konsultant padel dla Canal+, dzieli się z Tobą w tym nowym filmie wskazówkami dotyczącymi tworzenia vibora skuteczne.

La vibora nie jest zasadniczym ciosem padel. Pamiętajmy w szczególności, że najlepszego zawodnika wszechczasów, Fernando Belasteguina, nie ma vibora w swojej grze, co nie przeszkodziło mu być numerem 1 na świecie przez 16 lat. Wszyscy marzymy o tym, żeby być pięknym vibora który zawiesza się po uderzeniu w szybę à la Ale Galan lub Paquito Navarro; bo jest z klasą!

Przygotowanie Paquito Navarro vibora Amsterdam 2023

W aktualnej grze padel, posiadaj broń vibora to prawdziwy plus. Rzeczywiście, to uderzenie z efektem ubocznym jest na ogół trudniejsze do obrony po kieliszku niż płaskie, oczekujące uderzenie tego typu bandeja. Wykonanie tego strzału jest jednak skomplikowane, więc musisz wiedzieć, kiedy go użyć i jak szybko, w zależności od tego, w którym miejscu na boisku się znajdujesz. Podczas przygotowywania tego zdjęcia żaden szczegół nie powinien być pozostawiony przypadkowi, ponieważ liczy się każdy szczegół. Jest to hit w każdym razie polecany obecnym lub byłym tenisistom, ponieważ bardzo przypomina serwis plasterkowy.

Kilka drobnych wskazówek technicznych pozwala ograniczyć błędy vibora, w szczególności poprzez dobre ułożenie i ustawienie łokcia. W tym filmie Laura szczegółowo opisuje te małe wskazówki, dzięki którym: vibora nie ma dla Ciebie więcej tajemnic. Na koniec informuje Cię o preferowanej strefie gry, aby maksymalnie skomplikować obronę przeciwnika.

La vibora nie jest posunięciem, którym należy za wszelką cenę zdobyć punkt. Kiedy jesteś w dobrej pozycji i blisko siatki, możesz sobie pozwolić na nieco większe obciążenie vibora dostać bardzo łatwą piłkę do tyłu. Jednakże, gdy jesteś daleko od sieci, vibora może być użyty, ale jako oczekujący cios, pozwalający po prostu odzyskać siatkę. W tym celu vibora musi w tym przypadku być długi (dotykać przynajmniej jednego okna, a nawet dwóch) i wolniejszy, aby dać czas na powrót do siatki. Aby to zrobić, musisz wykonać ruch wolniej, ale dokładnie podążając za końcem ruchu, aby nabrać długości.

Wśród najpiękniejszych viboraNa obwodzie wśród kobiet znajdziemy Gemmę Triay, Beę Gonzalez i Delfi Brea, a wśród mężczyzn Paquito Navarro, Mike’a Yanguasa i Sanyo Gutierreza. Może wkrótce Twój?

Film można znaleźć poniżej: