Bić droite na torze padel czy jest to oznaka braku mocy i ugryzienia w momencie usunięcia kontroli rozbija ? Czy prawicowy gracz też może skoczyć?

Dla niektórych to pytanie się nie pojawia. Jeśli jesteś praworęcznym umieszczonym po lewej stronie lub leworęcznym po prawej, warunki są po to, aby ułatwić ci dostęp zarówno do uderzeń defensywnych, jak i ofensywnych.

Dlatego problem pojawia się dla praworęcznych praworęcznych w momencie łatwo „wybuchowej” kuli. Co robić ? Hit? Nie pukaj? W jakim kierunku? Chodź, nie każemy ci czekać.

Rozbicia na padel są ciosy ataku, często używany jako zakończenie punktu. Obecnie odkrywamy tak zwane „przepracowane” uderzenia, które służą do rzucania wyzwań przeciwnikom bez zdobywania punktu.

Po prawej ten typ uderzenia jest trudniejszy do wykonania, ponieważ kąt jaki mamy nie jest tak rozwarty jak po lewej stronie. Niech żyje moc.

1 opcja

Jeśli mamy okazję zrobić smash biegiem do przodu, możemy poszukać płaskie uderzenie w kierunku szwu między pierwszą a drugą szybą naszych przeciwników. Ta piłka może wyskoczyć 3 z lewej strony lub w najgorszym przypadku trafić na boczną siatkę, utrudniając obronę.

2 opcja

Inną opcją byłby ten sam rodzaj uderzenia, poruszanie się do przodu, uderzenie płasko, uderzenie prosto przed siebie, z odbicie jak najwyżej na tylnej szybie. To wysokie odbicie w połączeniu z dużą prędkością powinno sprowadzić piłkę z powrotem na boisko.

3 opcja

Wreszcie, jeśli piłka, która ma zostać uderzona, znajduje się nieco za tobą, a nadal chcesz „puścić konie”, będziesz musiał polegać efekt podniesienia (szczotkowanie w górę) w kierunku połączenia 4. i 5. oknatak, że piłka kończy swój kurs poza torem po prawej stronie lub naprzeciw bocznej kratki po prawej stronie.

Kiedy puścić ramię?

Ostatecznie odpowiedź jest dość prosta. Jeśli masz okazję wyraźnie zakończyć punkt uderzeniem, idź naprzód i pofolguj sobie. Z drugiej strony, jeśli tak nie jest, pozostań przytomny, graj pięknie bandeja lub pozwól swojemu partnerowi przejąć stery. Rozwalanie z prawej strony jest jak branie duże ryzyko, które należy przeanalizować i zważyć.

Jeśli spojrzysz na World Padel Tourzobaczysz, że po prawej stronie ewoluują bardzo duże hity. Oczywiście Juan Lebron, ale także Sanyo Gutierrez i Agustin Tapia, gdy grał z Fernando Belasteguinem. We Francji Johan Bergeron był również fanem par 3 z prawej strony toru. Jeśli jesteś regularnie w stanie zdobyć punkt, uderzając z prawej strony, wyraźnie nie wahaj się ! Para z dwoma graczami, którzy mogą zakończyć grę, jest oczywiście znacznie bardziej niebezpieczna.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś jeszcze ekspertem w tej technice, będziesz musiał być bardziej cierpliwy i rozważny. Czy warto uderzyć w duże uderzenie 0-40? na 40-0? Zależy od Ciebie…

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.