W obliczu rosnącego zapotrzebowania na padel w Limoges, Czerwona Gwiazda Padel Klub Tenisowy przygotowuje się do otwarcia nowego kompleksu z pięcioma nowoczesnymi torami na południu miasta. Sophie Douchet, prezes klubu, dzieli się szczegółami projektu, jego celami i napotkanymi wyzwaniami.

5 nowych utworów padel pokryty

„Jako dyrektor sportowy Red Star w Limoges, brałem udział w montażu dwóch boisk padel w 2020 r., poświęcając kort tenisowy na rzecz stworzenia dwóch krytych torów. Szybko zauważyliśmy nasycenie w Limoges, pomimo obecności innego klubu, 4Padel. W obliczu rosnącego zapotrzebowania chcieliśmy się rozwijać, ale było to skomplikowane ze względu na naszą lokalizację w centrum miasta. Następnie zaczęliśmy szukać strategicznych miejsc w Limoges pod nowe szlaki, którymi nadal zarządza nasze stowarzyszenie.

Kompleks Czerwonej Gwiazdy Padel Klub tenisowy Limoges

W końcu znaleźliśmy odpowiedni lokal i w międzyczasie zostałem prezesem klubu. Zdecydowaliśmy się rozpocząć ten ambitny projekt, polegający na opracowaniu pięciu nowych utworów padel zadaszony, wyposażony w wykładzinę najnowszej generacji i oferujący panoramiczną widoczność. Było to nie lada wyzwanie dla naszego stowarzyszenia, które liczy 430 członków, w tym około 180 zawodników. padel.

Przygotowanie dokumentacji zajęło rok, po czym największym wyzwaniem było przekonanie banków do sfinansowania projektu o wartości 600 000 euro, co dla stowarzyszenia nie jest łatwe. Na szczęście znaleźliśmy niezbędne środki finansowe przy wsparciu Federacji i Regionu Nowej Akwitanii, który przekazał 30 000 euro na budowę domu klubowego, resztę sfinansował klub.

Chociaż bezpośrednie wsparcie finansowe ze strony gminy jest ograniczone, wybrani na szczeblu lokalnym urzędnicy bardzo nam pomogli, szczególnie ułatwiając procedury planowania przestrzennego. Dzięki temu łatwiej nam było się zadomowić.

Istnieją konkurencyjne projekty, takie jak Big Padel który planuje otwarcie w strefie północnej w 2025 roku, ale to nas nie martwi. Nasz nowy kompleks otworzy swoje podwoje w strefie południowej. Planujemy uroczysty wieczór 22 czerwca z okazji inauguracji, z demonstracją padel przez gościnnych graczy, co powinno być świetnym początkiem naszego nowego projektu.

Kompleks Czerwonej Gwiazdy Padel Klub tenisowy Limoges

Jeśli chodzi o nasycenie, prawdą jest, że rosnące zainteresowanie padel może prowadzić do szybkiego nasycenia. Przewiduje się, że może to nastąpić w ciągu najbliższych trzech lat. To powiedziawszy, myślę, że dzięki temu nowemu kompleksowi skutecznie zareagujemy na popyt”.

Punkt odniesienia dla padel żeński

„Od dwóch lat prowadzimy szkołę im padel dla dorosłych i oferujemy zajęcia grupowe. Postawiliśmy na rozwój i nauczanie padel, oferując jednocześnie wynajem na godziny. Na chwilę obecną Red Star posiada dwa tory, na których rocznie organizowanych jest 51 turniejów, a lekcje prowadzi około 80 osób. Zapotrzebowanie jest tak duże, że zmuszeni byliśmy odmówić rejestracji, stąd decyzja o rozszerzeniu.

Kompleks Czerwonej Gwiazdy Padel Klub tenisowy Limoges

Jeśli chodzi o zawody, złożyliśmy wniosek o wpisanie się do ogólnopolskiego kalendarza i mamy nadzieję, że początkowo będziemy gospodarzami turniejów kobiet. Chcielibyśmy, aby klub stał się punktem odniesienia dla całej branży padel kobiecość, co dobrze odpowiada naszej dynamice, ponieważ w naszej komisji uczestniczy wiele kobiet. Nasz klub jest przyjazny rodzinom, a naszym celem jest jeszcze większe rozpieszczanie zawodniczek, wiedząc, że dla mężczyzn jest już wiele do zaoferowania.”

Promuj padel dla wszystkich

„Będziemy starali się także o organizację turniejów mężczyzn, ale prawdą jest, że rynek zawodów męskich jest już nasycony. Nie chcemy konkurować z dużymi kompleksami sportowymi, ale raczej promować padel dostępny dla wszystkich, w tym także dla osób na wózkach inwalidzkich, poprzez prowadzenie korzystnej polityki cenowej i kultywowanie prawdziwego ducha klubowego. Nadal chcemy organizować większe turnieje: biorąc pod uwagę, że klub nie jest strukturą prywatną, nie mamy większej presji finansowej poza pokryciem kosztów operacyjnych.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.