Padel Magazine - Po dwóch epickich finałach światowe numery w końcu wygrały cicho, pozbywając się młodego strażnika padel world w finale WPT w Sewilli w 3 małych setach (6/3 6/3 6/1). Juan Martin Diaz i Fernando Belasteguin rozgromili Maxiego Sáncheza i Sanyo Gutiérreza, którzy wydawali się dziwnie amorficzni. Najbardziej zdumiewający był z pewnością Maxi Sanchez, potężny napastnik, który ani razu nie odniesie sukcesu w tej dziedzinie przeciwko taktycznej parze. Sanyo, młody cud, również nie był w stanie zastąpić swojego kolegi z drużyny w tej dziedzinie, kiedy miał wszystkie możliwości.

Po stronie kobiet Icíar Montes i Alejandra Salazar ponownie pokazali swoją ogromną mentalność podczas Sevilla Open, pokonując zaskakującą parę Cata Tenorio i Martę Marrero 6-7, 7-6 i 6-2. Jednak w pierwszym secie zwycięzcy WPT wygrali tie-break 7: 0. Przez chwilę myśleliśmy, że drugi set będzie formalnością, ale wcale. Montes i Salazar trzymali się kurczowo, by ostatecznie wygrać drugiego seta na tie-brek 8-6. Trzeci set był cichą rzeką, ponieważ były numer jeden na świecie szybko przełamał, wygrywając 3 gier do 1.

Do zobaczenia w pozostałej części WPT w Lizbonie pod koniec września.