FFT chciał osiągnąć badanie padla aby poznać jego rozgłos wśród Francuzów, a także wiedzieć, kto uprawia ten sport i jak często. Wyniki są surowe, ale takie są oczekiwane.

Si nous avons apporté une opinion très positive sur l’évolution du padel, d’autres ne sont pas forcément du même avis.

Problem z rozgłosem

„Kiedy rozmawiamy z ludźmi o padlu, pytają cię, na którym akwenie ćwiczysz i jest spokojnie dalekie od bycia znanym wszędzie we Francji. " Nicolas Hervé de Beaulieu, menedżer 4PADEL Bordeaux.

D’après certains clubs, cette phrase illustre finalement bien les résultats de l’étude de notoriété du padel : tylko 19% Francuzów powyżej 18 roku życia zna padla.

Wśród osób w wieku 35-49 lat zna go 26%, natomiast wśród osób w wieku 18-35 lat jest to niespełna jedna czwarta.

Trudny fragment do działania

Wśród koneserów padla tylko 23% uprawiało już ten sport. To głównie osoby w wieku 25-35 lat (46%), które mają przynajmniej jedno dziecko.

Wśród osób powyżej 50 roku życia, które znają padla, tylko 8% już go ćwiczyło. Ta liczba musi wzrosnąć, bo padel to sport idealny dla seniorów.

Liczby te można wytłumaczyć faktem, że Padel nie jest jeszcze dość dostępny na tym terytorium. Coraz więcej klubów pojawia się w całej Francji, aby promować padla.

Niska częstotliwość

Wśród osób, które już ćwiczyły padla, 45% po prostu „przetestowało” go, ćwicząc go tylko raz.

36% z nich gra w padla przynajmniej raz w miesiącu, a 13% kilka razy w tygodniu.

Problemu sławy nie mogą rozwiązać kluby, które dokładają wszelkich starań, aby promować padla w jak największym stopniu.

FFT jest jedną z najbardziej wpływowych federacji na świecie i organizuje wydarzenie o globalnym wpływie (Roland-Garros). Wyniki badania są jasne, a FFT ma delegację padla: piłka jest na swoim boisku.

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.