W najbliższą niedzielę i poniedziałek w klubie Mas w Perpignan odbędzie się tradycyjny trening drużyny francuskiej. Trenerzy Pablo Ayma i Robin Haziza w towarzystwie Benjamina Tisona będą mogli zobaczyć, jak 16 zawodników konfrontuje się ze sobą, mając na celu dokonanie wyborów dotyczących kolejnych międzynarodowych wydarzeń, czyli Mistrzostw Mistrzostwa Europy zaplanowane na koniec lipca w Cagliari, i światy, które odbędzie się pod koniec października w wciąż nieznanym miejscu.

Zawodnicy będą trenować rano, a popołudniami brać udział w meczach.

Pamiętajcie, że podczas Mistrzostw Europy, podobnie jak podczas Mistrzostw Świata, każdorazowo do drużyny zostanie wybranych ośmiu zawodników.

Wykazy przekazane przez FFT:

Femmes

 1. Alix Collombon
 2. Lea GODALLIER
 3. Jessica GINIER
 4. Carla TOULY
 5. Charlotte Soubrie
 6. Lucile POTHIER
 7. Fiona LIGI
 8. Tiffany PHAYSOUPHANH zastąpiona przez Alexise DUCHĘNE
 9. Wendy BARSOTTI
 10. Elodie INVERNO
 11. Louise Bahurel
 12. Kamil SIREIX
 13. Melanie ROS
 14. Laura BUTEAU
 15. Marii LEFFEVRE
 16. Melisa MARTIN

Mężczyźni

 1. Tomasz LEYGUE
 2. Bastiena BLANQUE’a
 3. Dylana GUICHARDA
 4. Max WIĘCEJ
 5. John BERGERON
 6. Adriana MAIGRETA
 7. Hieronim INZERILLO
 8. Timeo FONTENY (kontuzja)
 9. Julien SEURIN
 10. Instrukcja VIVES
 11. Maksym JORIS
 12. Thomasa VANBAUCA
 13. Artur HUGOUNENQ
 14. Maksym FORCIN
 15. Yohan BORONAD
 16. Filemon RAICHMAN

Na podstawie obu list widzimy, że selekcjonerzy stawiają na ciągłość, a większość z nich to doświadczeni gracze, którzy brali udział w ostatnich rundach z Francją i którzy nadal zajmują czołowe miejsca w rankingach międzynarodowych. Jednakże zauważamy włączenie obiecujących młodych ludzi, jak Bahurel wśród dziewcząt lub Boronad i Fonteny wśród chłopców. Sposób na przygotowanie następnego pokolenia.

Jak zapewne wiesz, jeśli podążasz Padel Magazine, wielu z tych graczy jest w Burriana w ten weekend, aby wziąć udział w FIP Rise. W zależności od wyników może się zatem zdarzyć, że niektórzy będą nieobecni podczas części stażu...

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !