Artykuł Guillaume Willecoq w Magazyn sądy w centrum zainteresowania padel i jego ewolucja. Mały samorodek, który łączy mistrzów padla, takich jak nasz kolega Romain Taupin. Vincent Laureyssens, Clément Geens…

Przejdź do nowej witryny sądów, aby pobrać magazyn: https://courts.club/

Oto początek i fragmenty tej ankiety wokół padla:

Czy sport rakiety, która wznosi się, wznosi… ustanie? Po pierwszym kontakcie z jego numeru startowego, a następnie udając się na spotkanie z Fernando Belasteguinem w swoim nr 2, sądy ponownie udają się na spacer do obiektów padla.

Od graczy po przedsiębiorców, od najważniejszych postępów ostatnich lat po perspektywy przyszłych, przegląd dyscypliny, która nigdy nie przestaje patrzeć poza swoje szklane ściany.

Liczby !

Historia zaczyna się od „obiektywnego” przeglądu wagi padla, a przede wszystkim? - jego dojście do władzy. To 8 milionów praktykujących na całym świecie. Ponad 3 miliony ludzi ogląda swój strumień na YouTube, aby śledzić na żywo ostatnie kroki World Padel Tour. A w Hiszpanii od sierpnia zeszłego roku więcej licencjobiorców padla (75 000) niż tenisa (nieco ponad 70 000), co jest tym bardziej niezwykłe, jeśli weźmiemy pod uwagę prędkość, z jaką następuje przecięcie krzywych. został osiągnięty: Padel miał 6 licencjobiorców na początku 000 roku, kiedy RFET, Hiszpańska Federacja, nadal przekraczała 2000 100 licencjobiorców w 000 roku.

Ostatnia miara pozwalająca na wyobrażenie sobie krzywej wzrostu padla: Francja ma 832 boiska w 2020 roku wobec 110 w 2014 roku i 382 klubów wobec 48 sześć lat temu. Jako ostateczny symbol powstania padla, maksymalizujący jego potencjał w jego historycznych bastionach i kontynuujący jego rozwój w innych miejscach.

„Jeśli kraje latynoskie pozostaną bastionami padla, szacuje się, że mają tendencję do osiągania pułapu”, wyjaśnia Franck Binisti, kluczowa postać w mediach padel we Francji, przedstawiając Padel Magazyn. Hiszpania, gdzie liczba licencji niekoniecznie jest odpowiednia, aby odzwierciedlić rzeczywisty wpływ, ponieważ sport jest bardziej definiowany przez praktykę rekreacyjną, jest to 2,5 miliona osób uprawiających sport, to drugi po piłce nożnej sport narodowy!

Ale dzisiaj interesujące jest to, że padel „zabiera” wszędzie, poza te flagowe kraje. Francja, Portugalia, Włochy, Szwecja, czyli nowe El Dorado dla marek… Dynamika jest wyraźnie obiecująca dla sportu, który wciąż się rozwija. „Nigdy tego nie widziałem” - potwierdza Vincent Laureyssens, prezes World Padel Tour Belgia. Nawet jeśli nadal jest pewien margines na surowe dane, +300, + 400% w przypadku niektórych wskaźników progresji… to jest oszałamiające! "

Ale co oni wszyscy tam znajdują?

„Zaletą padla jest to, że jeśli spróbujesz, spodoba ci się” - mówi Vincent Laureyssens. „W padelu szybko się bawimy” - potwierdza Clément Geens, nr 601 w ATP i, podobnie jak wielu jego towarzyszy tenisowych, lubi padla. Zdarzyło mi się dawać lekcje w zeszłym roku i było oczywiste, jak szybko ludzie robili postępy i szybko się śmiali. To jest duża przewaga nad tenisem: w tenisie można się tam wybrać przed zabawą, jest to sport, w którym ślinimy się na początku! W Padelu szybko wiesz, jak zrobić wszystko. "

To tyle dla nowicjuszy. A zawodowi tenisiści, ci, którzy już wiedzą, jak (i ​​nie tylko trochę!) Grać w tenisa, jaką przyjemność sprawia im bieganie na pale? „Dla nas jest inaczej, tak, ale powiedziałbym, że w padlu znajdujemy wiele rzeczy, których nie mamy lub mniej w tenisie: gramy dużo wolejów, jesteśmy z partnerem, czyli jest również mniej trudny fizycznie, co wyjaśnia, dlaczego wielu graczy, którzy rzucili tenis, w naturalny sposób przechodzi na padla ... To miłe, ponieważ po przyjeździe, kiedy dobrze opanujesz tenisa, zdajesz sobie sprawę, że padel oferuje zupełnie inne wrażenia i taktyki. "

Ostatni czynnik, przećwicz to: „Dla klubu miejskiego, oprócz tego, że jest sportem„ modnym ”i zezwala na inną ofertę dla członków, kort do padla ma ogromną zaletę, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. », Podkreśla Franck Binisti. Wybór między sztuczną murawą a kortem do padla jest szybki?

Aby zapoznać się z pozostałą częścią tej ankiety, przejdź do strony SĄDY i pobierz najnowsze Opus z, między innymi, artykułem autorstwa Remi Bourrières : JUSTINE HENIN: mała dziewczynka, która chciała być szczęśliwa.

I oczywiście wielkie gratulacje dla założyciela magazynu: Laurent Van Reepinghen.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.