Od dwóch lat zauważamy, że dyscyplina ta staje się coraz bardziej obecna w czterech zakątkach świata. Ale co z Hiszpanią, kolebką? padel światowy?

To właśnie zobaczymy dzisiaj.

Liczba licencji

Opowiadaliśmy o tym na początku roku, pod koniec 2021 r. Hiszpańska Federacja Padel stanowiło 96 872 licencjobiorców. Bezprecedensowy rekord.

Liczba ta oznacza wzrost o 22% w latach 2019-2021.

Wielu uważało, że Hiszpania osiągnęła swój kres rozwoju, ale wydaje się, że nie i że wciąż ma spory margines postępu.

hiszpańskie licencje na koniec 2021 r.

Jeśli chodzi o Francję, FFT nie wygląda szaro, bo poza Hiszpanią radzi sobie lepiej niż jej europejscy sąsiedzi rejestrując nie mniej niż 18 000 licencjobiorców.

Le padel przed tenisem

Wszyscy wiemy, że wśród naszych hiszpańskich przyjaciół są sporty, które zajmują więcej niż ważne miejsce. Piłka nożna, uważana za prawdziwą religię, zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby licencji (907 223).

Potem przychodzi polowanie. I tak, Hiszpanie to prawdziwi miłośnicy polowań, a liczba posiadaczy licencji przekracza 300 000! Golf, wspinaczka i koszykówka są również modne wśród entuzjastów sportu po drugiej stronie Pirenejów. Rzeczywiście, kraj ten cieszy się niesamowitym klimatem i różnorodnością krajobrazów, dzięki czemu miłośnicy przyrody, łowiectwa i innych dyscyplin znajdą to, czego szukają.

A na szóstej pozycji znajdujemy padel z jej 96 872 licencjobiorcami.

„A tenis? ” zadajesz sobie pytanie.

Wyprzedza go piłka ręczna i lekkoatletyka, które z szacunkiem odnotowują 92 539 i 85 539 praktykujących federalnych. Tenis dołącza do rankingu i zajmuje dziewiąte miejsce.

Ewolucja padel w porównaniu do innych sportów

W 2021 padel wzrosła o 2.7% w porównaniu do łącznej liczby licencji w Hiszpanii w pozostałych dyscyplinach.

To doskonały rozwój, który po raz kolejny udowadnia, że ​​pala ma pierwszeństwo przed innymi sportami i zyskuje coraz większą popularność.

Gdzie gramy najwięcej padel w Hiszpanii ?

Pod względem liczby członków najbardziej wyróżniają się dwa regiony.

Przede wszystkim Katalonia, która ma 21 157 członków, a zaraz po niej Andaluzja i jej 12 364 federalnych praktyków.

Madryt i Galicia dołączają do rankingu z szanowanymi 9 i 966 licencjonowanymi graczami.

Wszystkie te liczby po raz kolejny wskazują na znaczny postęp Hiszpanii w dziedzinie padel na całym świecie i pomimo dobrych wyników wydaje się, że nie poprzestaje na tym.

Kredyty: A vibora na obiad

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.