Le Premier Padel Sevilla P2 ukończona, nasi przyjaciele z Padel Inteligencja podaj nam współczynniki zwycięskich strzałów i niewymuszonych błędów zawodników, którzy rozegrali co najmniej dwa mecze w turnieju głównym. Przekonasz się, że niekoniecznie ci najbardziej płodni osiągnęli najlepsze wyniki!

Wśród panów o mistrz stosunku zwycięskich strzałów do niewymuszonych błędów od początku sezonu, Ale Galan, nie wywołał paniki w Andaluzji, ale Madrilenianin opuścił La Cartuja ze swoim trzecim tytułem w 2024 roku. Rozumiemy, że statystyki to nie wszystko, ale także to, że odsetek niewymuszonych błędów jego kolegi z drużyny Chingotto (nieco ponad 1%, i znacznie mniej niż któremukolwiek innemu graczowi) nie jest obce zwycięstwo pary „Chingalan”!

Po raz pierwszy najskuteczniejszym okazał się Leo Augsburger. Argentyńczyk, który podczas zwycięstwa z Nieto/Sanzem połączył zwycięskie ciosy, a następnie dostarczył ciekawy egzemplarz podczas porażki z Lebronem/Navarro, czuł się bardzo komfortowo w sewillskim słońcu. Dobry znak dla jego pary, która nadal wystartuje w kwalifikacjach w Asuncion?

Jak to często bywa, Ignacio Sager był mistrzem zwycięskich strzałów, ale popełnił też maksimum błędów...

Wśród dziewcząt widzimy, że Lorena Rufo jest w pewnym sensie żeńską odpowiedniczką Ignacio Sagera, z dużą ilością zwycięskich punktów, ale też wieloma błędami...

Żaden zawodnik tak naprawdę nie wyróżnia się w tych statystykach, z wyjątkiem Gemmy Triay, która pomimo swojej pozycji po lewej stronie jest zawodniczką, która w tej drugiej połowie popełniła najmniej fauli procentowo. Jeśli na przykład oddała mniej zwycięskich strzałów niż finalista Josemaría czy mistrz Gonzalez, Gemma pozostaje zawodniczką, która wykonała najlepszy egzemplarz na poziomie indywidualnym w Sewilli. Nie uchroniło go to przed porażką w półfinale z Sanchezem/Josemarią…

Po stronie francuskiej wśród zawodników, którzy popełniają najmniej błędów, zauważamy obecność Alixa Collombona. Praworęczna Bea Caldera, pomimo ustawienia po prawej stronie, imponuje dużą liczbą zwycięskich strzałów (więcej niż Triay, Icardo czy Sanchez!). A kiedy wiemy, że Hiszpan współpracuje z pewną… Loreną Rufo, rozumiemy, dlaczego te dwie młode kobiety sprawiły, że Ortega i Virseda drżeli w 1/8 finału!

Zwycięzcy-UE-Kobiety-SEWILLA

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !