Niedzielna noc, Arturo Coello i Agustin Tapia zdobyli czwarty tytuł w sezonie, pokonując Galana i Chingotto w finale Asuncion P2.

Dominując nad wicemistrzem ranking po raz drugi w tym roku para z numerem 1 zeruje liczniki z parą z numerem 2 (2 zwycięstwa do 2). A jeśli ranking wreszcie został dotrzymany, to podopieczni Gustavo Pratto nie mieli łatwo, którzy na koniec niepewności zwyciężyli: 6/1 3/6 7/6.

Aby wycisnąć z granic możliwości najlepszy duet roku 2023, „Chingalan” zastosował dość podstawową strategię: strategię lodówki. Rzeczywiście, jak zobaczycie poniżej, Chingotto grał 70% swoich piłek po przekątnej, a Galan 59% swoich piłek równolegle... Innymi słowy, Tapia została uniknięta i dlatego Coello był wyraźnie celem zawodników Jorge Martineza!

Pochodzący z Valladolid próbował wciągnąć swojego kolegę z drużyny do większego zaangażowania, wysyłając prawie połowę piłek w stronę Galana, ale Madrilenianin dbał o to, aby nie grać zbyt często po przekątnej. Ale Galan, mistrz stosunku zdobytych punktów do niewymuszonych błędów, który ewoluuje obecnie na poziomie stratosferycznym, obawia się cruzado z „Mozartem z Catamarki”?

Można śmiało założyć, że Madrilenianin po prostu zastosował się do wskazówek trenerów, którzy z pewnością widzą w Tapii zawodnika, który potrafi zadać ból każdą piłką, podczas gdy jego partner jest bardziej przewidywalny. I na pewno się nie mylą, ponieważ jak widzieliśmy w trzecim secie, nawet gdy Tapia pozostaje nieco w tyle, jest w stanie oddać zwycięskie strzały z innego świata, aby odwrócić losy spotkania. Z tyłu Coello dokończył dzieła, wykazując się imponującym opanowaniem w kluczowych momentach.

Ostatecznie, jeśli strategia unikania Agustina dała pewne rezultaty w tym sensie, że sfrustrowała Argentyńczyka i uniemożliwiła mu rozegranie meczu na najwyższym poziomie, ostatecznie zakończyła się porażką... Zobaczysz? Czy będziemy mieli kolejny mecz? podejście pary „Chingalan” w następnym meczu, czy też zespół Jorge Martineza będzie upierał się przy tej strategii?

Ogólnie rzecz biorąc, nie sądzisz, że Galan, który jest obecnie w szczytowej formie, powinien dostać prawdziwego Mano a Mano z mieszkańcem Catamarca po lewej stronie podczas następnego meczu pomiędzy obiema parami?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !