Od kilku dni jest to oficjalne padel Francuski właśnie dotarł do 73 699 sklasyfikowany. Popularność tego sportu różni się w zależności od regionui trend ten obserwuje się także na poziomie klubowym. Odszyfrowanie.

Męska publiczność stanowi dziś bardzo dużą część konkurentów we Francji 63 875 osoby lub 87% całkowitej. Kobiety, z trochę mniej 10 000 praktycy (13%), wydają się trochę bardziej w tyle. Jednak liczba sklasyfikowanych osób (łącznie wszystkich płci) znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zajęcia-czerwiec-2024

W maju 2024 r. z grona wyróżniły się już dwa kluby: Dom Padel, na którym znajduje się AS Padel Miłośnicy i Padel Horyzontza pośrednictwem Sport Horizon. Pierwsze miasta wyprzedziły wówczas rywali nieco, mając 790 graczy na 784. Przekroczyły granicę TC Tulonnais (639), plik 4PADEL z Tuluzy-Colomiers (552) i duet Duży Padel / Tuluza Padel Klub (524).

Dane-maj-2024
Kompletny ranking-maj-2024

Miesiąc później nic się nie zmieniło: Padel Horyzont et Dom Padel zawsze siebie podciągając. Val-de-Marnais jest tym razem na szczycie rankingu, wyprzedzając Dionysiens, z 820 graczami na 798. TC Tulonnais (666), plik 4PADEL z Tuluzy-Colomiers (579) oraz Tuluza Padel Klub (550) zachowują swoje miejsce. Duży Padel (521) stracił część członków, natomiast 4PADEL z Bordeaux zastąpiłEsprit Padel Klub. Należy pamiętać, że w tej pierwszej 9-tce sześć klubów znajduje się w czterech najbardziej wysuniętych na południe regionach kraju…

Dane-czerwiec-2024
Pełny ranking czerwiec 2024 r

Île-de-France po raz kolejny potwierdza swoją wagę w padel sześciokątny. Czy będzie w stanie konkurować z tradycyjnymi bastionami tej dyscypliny, takimi jak Occitanie czy Nouvelle-Aquitaine? To się jeszcze okaże, ale jego dynamikę i witalność mieć coś, czego ludzie zazdroszczą…

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.

Tagi