Dziś i na wyłączność przedstawiamy Wam nowe palas firmy Lyonnaise cuvée 2022. Odkryj wersję Technical, Air i Counter Viper 2022.

Babolat, który jest obecnie znakiem jednego z najsilniejszych graczy w WPT, numer 1 Juan Lebrón, była jedną z pierwszych firm, które ujawniły swoje nowe modele na nadchodzący sezon.

Francuska firma oferuje nam na ten rok niezmienioną gamę rakiet, wciąż skoncentrowanych na ataku, ponieważ padel 2.0 ewoluuje i teraz to dwaj gracze z zespołu są odpowiedzialni za prowadzenie ofensywy.

Porozmawiamy o 3 modelach, które miłośnicy dobrze znają, ponieważ w ciągu ostatniego roku zostały docenione i zatwierdzone przez większość szukających mocnych wrażeń sportowców.

Żmija techniczna 2022

Stéphane Penso Babolat Żmija techniczna 2022

Zacznijmy od TECHNICZNA Żmija, prawdziwy miecz w rękach tych, którzy potrafią nim się posługiwać, polecany gladiatorom, którzy szukają torpedowania i ogłuszania przy każdym ciosie, i wyposażony do wykonania ostatecznego ciosu. Wiedzieć :

►Diamentowa forma i równowaga głowy

►Konstrukcja węglowa, wzmocniona włóknem 12k po bokach

► Rdzeń z 3 warstwami pianki Eva o różnych gęstościach

►Poprawa kontroli dzięki rozmieszczeniu i wielkości otworów

►3D Spin + na powierzchni, która daje szczególnie szorstkie wrażenie

►Technologia Vibrasorb System, która zmniejsza ryzyko kontuzji

Bardziej szczegółowo, System wzorów otworów to przerobiony wzór otworów wokół „słodkiego miejsca” rakiety dla lepszego wyczucia mocy i lepszego przyrostu precyzji dzięki optymalnej szybkości penetracji w powietrzu.

Le Spin 3D + to proces polegający na lekkim odciążeniu sita w celu dziesięciokrotnego zwiększenia odbioru efektów i poczucia kontroli.

Integracja System Vibrasorb , Powered by SMAC, redukuje wibracje dzięki sztywności karbonowej, oferując większy komfort gry i zmniejszając ryzyko kontuzji.

Babolat Żmija techniczna 2022

Ta rakieta ma ramę w 100% z włókna węglowego, tkane włókno węglowe 12K, zapewniające silniejszą reakcję na uderzenie dzięki pewnym deformacjom włókna węglowego, a także oczywistą sztywność, która zapewni precyzję niezbędną do umieszczenia piłki w dowolnym miejscu.

Babolat używa, podobnie jak w zeszłym roku, serii 3 różnych warstw EVA w swojej piance X-Eva, co zapewni pewien imperializm w energetycznych zaangażowaniach. Dwie zewnętrzne warstwy, bardziej gęste, nadają wybuchowości atakom podczas ataku, podczas gdy warstwa wewnętrzna, bardziej elastyczna, daje większą tolerancję palaczowi. Idealna technologia zapewniająca rakiecie więcej uderzenia i precyzji.

Technical jest pod względem formy najmniej oryginalnym modelem Viper. Błysnął przy 357 gramach, jest w niskiej średniej dla tego rodzaju broni. Jej klasyczny kształt i rozwijana surowa moc są porównywalne z wieloma innymi rakietami w tej klasie. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ jest to dobrze sprawdzony i popularny pomysł, więc wiesz, czego się spodziewać, kupując ten pala.

Waga Babolat Żmija techniczna 2022

Siła i chirurgiczna precyzja są w centrum uwagi, ku uciesze graczy, którzy lubią wprowadzać chaos i rozpieszczać dokładność. To nie jest rakieta dla początkującego gracza, ponieważ wymaga dość precyzyjnych uderzeń, aby uzyskać decydujące wyniki.

Błyskawica, którą zapewnia w uderzeniach i szaleńczy entuzjazm uderzania wszystkich piłek jak „wół”, sprawią, że zapomnisz, że padel to sport, w którym punkt buduje się spokojnie, gdzie nadużycie siły jest konieczne tylko do przytłoczenia przeciwnika i sfinalizowania punktu. Jeśli uda Ci się ukierunkować tę euforię, to ten pala będzie wyjątkowym modelem, który zaoferuje precyzję szwajcarskiego zegarmistrza i monumentalną siłę wnioskowania.

Bastien Blanqué nowy techniczny Viper Babolat 2022

Bastien Blanqué w Katarze ze swoim nowym Babolat Żmija techniczna 2022

+

Potworna moc

Zadziwiająca precyzja

The -

Ciężki w umyśle

Zarezerwowane dla elity

Żmija powietrza 2022

Stéphane Penso AIR VIPER babolat 2022

Przejdźmy teraz do Żmija POWIETRZA, oraz jej enigmatyczny kształt i niepowtarzalny design, który wyróżnia ją spośród innych rakiet!

Bardziej maniakalny zauważy niebiesko-czerwoną obwódkę otaczającą biały centralny pas, który przypomina flagę ojczyzny firmy Babolat.

Ta hybrydowa rakieta (mieszanka kształtów diamentu i łezki) ma średni balans i sweet-spot zlokalizowany w górnej części sita.

Rdzeń jest taki sam jak w przypadku Technical Viper, czyli bajecznej X-Evy, która składa się z trzech różnych warstw. Dwie zewnętrzne warstwy mają wyższą gęstość, aby zapewnić uznanie w ujęciach, w których potrzebna jest moc. Warstwa wewnętrzna jest bardziej miękka i ma poprawić komfort, zwiększając margines błędu przy uderzeniach poza środkiem i wolniejszych uderzeniach.

Jego powierzchnia z włókna węglowego 16K sprawia, że ​​AIR Viper jest najtwardszym z trzech nowych Viperów.

Korzystając z tych samych technologii, co Technical, wyróżnia się wyświetlaniem 342 gramów na skali, niespotykanej od czasu, gdy testowałem palas.

Waga Babolat Żmija powietrza 2022

W grze jest po prostu niezwykłym mieć tę rakietę w ręku, ponieważ obsługa jest bezprecedensowa, a wisienka na torcie, pomimo jej piórkowej wagi, moc pozostaje niesamowita.

Jego +

moc

manewrowość

Przyjmowanie efektów

Jego -

Sztywność (abstynencja początkująca)

Komfort

Licznik Żmija 2022

Stéphane Penso Babolat Licznik Żmija 2022

Ostatni kumpel, który przeszedł przez moje ręce, LICZNIK Żmija, prawdziwe ufo w krajobrazie padelstyczny, z zadziwiającym kształtem, matowym wykończeniem i bardzo krzykliwą kombinacją kolorów.

Jest to oryginalna rakieta o zadziwiającej architekturze, która może zszokować niejednego, ale będąc w dłoni, jest miłą niespodzianką. Model przeznaczony dla kontrnapastników, którzy chcą cierpliwie kontrolować grę, a następnie zakończyć punkt siłą.

Rakieta jest zatem klasyfikowana w okrągłych formatach z dość wysokim balansem i sweet-spotem znajdującym się nieco powyżej środka, bez wyraźnego wyeksponowania w czołówce.

Technologie pokładowe są takie same, jak w Technical i AIR, różnica będzie polegała na powiększonej formie oraz dodaniu włókna węglowego 3K, dzięki czemu jest to bardziej miękka rakieta spośród trzech nowych Viperów. dynamiczny).

Byłam mile zaskoczona systemem Vibrasorb, który drastycznie redukuje wibracje przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu. To gwarancja mniejszego ryzyka kontuzji.

Z 363 gramami na ladzie jest to najcięższy model w serii VIPER (o ponad 20 gram więcej niż AIR)!

Ta rakieta została stworzona, aby zapewnić niezbędną tolerancję, aby wytrzymać niekorzystne uderzenia, jednocześnie posiadając wybuchową moc, aby wykończyć punkt z siłą. Pala z wysokim sweet-spotem, oferującym znaczną rezerwę mocy, nie będzie jednak w stanie konkurować z rakietami w formacie diamentowym, które są skoncentrowane wyłącznie na ataku.

Babolat Licznik Żmija 2022

Pobłażliwy, wygodny, wulkaniczny, to gratka tym modelem, który jest znacznie ponadprzeciętny we wszystkich aspektach technicznych, a zatem oferuje pozytywny wynik w każdym przedziale gry.Zachwyci graczy, którzy preferują rakiety okrągłe, ale nie chcą stracić zbyt dużo mocy.

Prawdziwy szwajcarski scyzoryk, to pala, który poleciłbym wszechstronnemu graczowi z pewnym doświadczeniem padel, bez zauważalnej wady, z charakterystycznym wyprowadzeniem piłki, tak korzystnym zarówno w obronie, jak i ataku, że trzeba będzie spróbować, aby w to uwierzyć.

+

Kolosalne wyjście kulowe

Nienaganny dotyk

Słodki (rozszerzone miejsce

The -

Trochę ciężki jak na „okrągłą” rakietę

Wnioski

Jak zapowiedziano w preambule, Babolat ostatecznie zmieniłam tylko kosmetyk, który ewoluuje z modeli 2021. Osobiście nie mam z tym problemu, bo modele 2021 były po prostu jasne i efektowne, więc po co zmieniać la idealne połączenie tak szybko?

Uważam, że francuska firma jest uczciwa, że ​​odnowiła te pałace, zamiast chcieć konkurować z niektórymi konkurentami, oferując nieudane modele z powodu kryzysu Covid, który spowolnił cały światowy przemysł.

Tej serii ŻMIJA zachwyci szerokie spektrum graczy:

  • La Techniczny dla tych, którzy chcą grawitacji i mocy na każdym poziomie.
  • La AIR dla tych, którzy szukają wyjątkowej obsługi, a jednocześnie mają do dyspozycji doskonałą moc.
  • I Przeciwdziałać dla tych, którzy wolą wyjście z piłki i komfort 4-gwiazdkowego.

Ligi Vo Pothier babolat licznik powietrza technicznego 2022

Zawodniczki francuskiej drużyny Fiona Ligi, Mai Vo i Lucile Pothier dokonały już wyboru!

Pozytywny punkt do wyjaśnienia, długość rękawów jest tym, co obecnie robi się dłużej.
I mały minus, wciąż nie ma paska z polaru w tych modelach, które są na szczycie gamy marki.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!