Nasz wybredny ekspert w materiale padel, Stéphane Penso, przetestuj w tym tygodniu pala d´Agustín TapiaThe Nox AT10 Arena. Obrane i porównane do swojej starszej siostry, będziesz wiedział wszystko.

Dziś przyjrzyjmy się AT 10 Arena, nowa broń „Genius” firmy Nox, Nazwałam cudownego Agustina Tapię. Ta barwna postać, która szaleje u boku żywej legendy Fernando Belasteguina, sprawia, że ​​fantazjujemy za każdym jego występem: pomijane uderzenia, biegi akrobatyczne, wymarzona obrona ... ten pochodzący z Catamarca w Argentynie jest prawdziwym linoskoczek na torze , z oszałamiającą grą ataku i niesamowitym wyglądem.

Ta „charakterystyczna” rakieta, którą rozwijał już od 2 sezonów (zanim grał z Nox ML10 ProCup) jest na obrazie postaci; przyjemne i elektryzujące.

Po prezentacjach pogromcy, teraz miejsce dla bestii.

Pierwsze kroki

Miałem to szczęście, że mogłem jednocześnie korzystać z modeli 2020 i 2021 (dziękuję Eric Cablat), co pozwoliło mi ocenić zmiany wprowadzone przez zespół badawczo-rozwojowy szefa Nox, Jesus Ballvé.

Pierwsza ewolucja wizualna i dotykowa, pozwala na to szorstkie (matowe) wykończenie piaskiem krzemionkowymdrukuj większe efekty. Przesuwając dłonią po sicie, można poczuć ten uchwyt, który dla większej liczby majsterkowiczów wśród was kojarzy się z drobnoziarnistym papierem ściernym.

Nox AT10 Genius Arena piaskowana

Model z 2020 roku, który ma błyszczące wykończenie z drukowaniem 3D, tutaj w 2021 roku wydaje się wisieć szorstko (co zostanie potwierdzone później). Na całej powierzchni sita jest ziarnisty, a na obrzeżach ramy nie ma wydruków 3D (2020).

Wygląda na to, że skale zostały nieco przerobione w celu zwiększenia kontroli, albo 2 gramy, które oddzielają te 2 rakiety, płatają mi figle (365 gr i 367 gr), a Arena jest najcięższa.

Kosmetyki w Nox nadal są z klasą, są krzykliwe, ale nie groteskowe, błyszczą, ale nie są krzykliwe, są nowoczesne i luksusowe.

Trochę techniki

Na ramie hiszpańska firma zdecydowała się na konstrukcję w całości z włókna węglowego pokrytą 12K. Użycie tego materiału zapewnia większą sztywność i wytrzymałość ramie i rakiecie w sytuacji nadmiernego skręcenia.

Le DCS, (Dynamic Composit Structure), ustabilizuje ramę i pochłonie różne modulacje włókien, które mogą być spowodowane spłaszczeniem gumy przy uderzeniach poza środkiem.

Le HR3 Core, wewnętrzny rdzeń charakterystyczny dla marki to guma przerobiona dogłębnie w celu uzyskania optymalnej mocy, nawet gęstszej niż w poprzedniej wersji.

Wreszcie, i jest to zwyczaj na wysokiej klasy palas, System antywibracyjny AVS jest zawsze zintegrowany z sercem pali, aby zmniejszyć przerażające obrażeniaco pozwala absorbować zbyt brutalne uderzenia w stawy, a zwłaszcza na więzadła.

Do tego dodajesz wyściełany pasek na nadgarstek o najpiękniejszym efekcie (z czego model 2020 nie skorzystał) oraz chwyt XL dla miłośników dwuręcznego bekhendu, a pętla jest zamknięta.

Nox AT10 Luxury Genius Arena

Na torze

Ta rakieta charakteryzuje się doskonały chwyt, gest jest płynny, nie ma siły, komfort jest obecny, a wibracje niezauważalne. Jego kształt łezki z pewnością ma z tym coś wspólnego, a pierwsze wymienione kulki potwierdzają to uczucie.

Możesz grać po prawej lub po lewej stronie tym pala, w reżimie lub w wieżach. Ale gdy tylko trochę przyspieszymy, bestia daje się ponieść, aby poinformować nas, że nadal ma moc w rezerwie.

Loty następują po sobie, intensywność wzrasta, a komfort pozostaje bezdyskusyjny. Wszystkie uderzenia poza środkiem są niesamowicie korygowane, zawsze idzie prosto z niezaprzeczalną absorpcją vibrato.

Najprzyjemniejszą częścią testu są smugi, muszę przyznać, że wciąż jestem zachwycony spektakularna moc, która się rozwija ten pala (który nie ma się czego zazdrościć diamentowym kształtom). W rzeczywistości nie mówię o surowej mocy, ale połączenie 12K Carbon i HR3 Core, które zapewnia wyjątkowy komfort i przyjemność. Poczucie, że piłka wbija się w gumę, a następnie wychodzi z zaskakującej szybkości, daje poczucie niezrównanej kontroli i okiełznanej mocy. Ale kiedy ta energia i ten dynamizm są kierowane przez ozdoby każdego uderzenia, wtedy mówię „bravissimo”.

Agustin Tapia będąc jednym z 5 największych miażdżycieli WPT, nie dziwi fakt, że ten opracowany przez niego model jest błyskawicą wojenną, gdy tylko piłka trafi w ramiona.

Szlifowana powierzchnia daje bardzo dobre czucie, kulka chwyta sito i nagle wychodzi.

W obronie precyzyjnie wyregulowana równowaga daje bardzo szczególny relaks wartownikom, aby zagwarantować spontaniczne i płynne uderzenia bez źle proporcjonalnego uderzenia. Czy to w ataku, czy w obronie, dawkowanie jest kontrolowane, a pala oswajana.

na zakończenie

Ten pala nie ma żadnej wady i może to być błąd!

Kiedy ktoś lub coś jest zbyt doskonałe, propaguje się wątpliwość. Będziemy szukać małej czarnej plamki, która nigdy nie istniała, wady, która nigdy nie zostanie odkryta lub problemu, którego nigdy nie było. Zagadki są energochłonne i bardzo czasochłonne. Czas zmarnowany na próbę zidentyfikowania braków odciągnie Cię od chwili obecnej w nadaniu blasku tej pali.

Jest to atrakcyjna rakieta do patrzenia, przyjemna w obsłudze, orzeźwiająca do gry, to towarzyska pala, której celem jest przechodzenie obok neofitów, takich jak Señor Tapia. Ciosy spadają z łatwością, równowaga jest idealna, moc nieoczekiwana, a dotyk rewelacyjny.

To nie wina ze strony Nox co potwierdza pomimo młodego wieku (10 lat), że należy do firm, z którymi trzeba się liczyć.

Gra tą rakietą zapewni poczucie bezpieczeństwa i spokoju, w którym wszyscy gracze, od najbardziej agresywnych po najbardziej defensywne, znajdą swoje korzyści.

Jego +

Idealny punkt
Przydatne
Wybuchowy
Pasek na nadgarstek z polaru

Jego -

Za doskonały?

Uwaga redaktora: Słynny X od zawsze narzucał Nox, a taki wybór ze strony twórców jest genialny. Wielkie X to jedna z najprostszych liter do pisania i rysowania, z oczywistą łatwością zapamiętywania i dostępnością.

X jest używany w matematyce, prawie (rodzenie pod X), w administracji (pan X), do określenia przestrzeni (czas X) lub w sprawach karnych (skarga przeciwko X). To wybór zrozumiałości, prostoty, czytelności, to wybór mistrza.

NB Nox nadal oferuje w swoim katalogu model 2020 dla wszystkich fanów błyszczących wykończeń i druku 3D.

Dzięki :

Podziękowania dla Erica Cablata (butik Nice Smash) i Kristiny Clément za wypożyczenie palas. Podziękowania również dla Tennis Club de Montaleigne.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.