Stéphane Penso testuje Bullpadel Zhakuj 03 i Vertex 03

Bullpadel jest w 100% marką padeli liderem w swojej dziedzinie z kilku powodów. Po pierwsze, oferuje szeroką gamę produktów, w tym rakiety, odzież, buty, piłki i akcesoria, aby zaspokoić potrzeby wszystkich graczy.

Następnie pod względem wielkości sprzedaży hiszpańska firma z roku na rok obejmuje prowadzenie.
Wszystko to dzięki opanowanemu marketingowi 360°, ukierunkowanej reklamie, dużemu i lojalnemu panelowi profesjonalnych graczy, produktom będącym w czołówce innowacji oraz mnóstwu referencji, które sprawiają, że Bullpadel niekwestionowany numer 1.

Dzisiaj skupmy się na dwóch najpopularniejszych modelach w Bullpadel : mityczny 03 Hack przez Paquito Navarro i Vertex 03, którą ponownie zobaczycie w rękach Juana Tello i Fede Chingotto.

Dwa klejnoty Pro Line

Oba modele są częścią serii Linia profesjonalna i są najlepiej sprzedającymi się markami.
Jeśli przyjrzymy się ich technologiom, zobaczymy, że mają prawie wszystko wspólne, z kilkoma wyjątkami, ale na torze reagują inaczej ze względu na sztywność, wyważenie i konstrukcję.

Na pierwszy rzut oka widać, że rakieta Paquito, Hack 03 2023, ma 3-bolcowy rdzeń zaprojektowany w celu idealnego rozłożenia ciężaru i ułatwienia kierowania. Ma czarno-srebrną estetykę o najpiękniejszym efekcie.

Z drugiej strony Vertex 03 2023 zachowuje cenione cechy modelu 2022, ze specjalnym rdzeniem zmniejszającym skręcanie i zwiększającym sztywność oraz wykończeniem, które pozwala docenić karbon w szachownicę z pomarańczowym logo oprócz innych kontrastujących detali, takich jak khaki.

Na początek obie rakiety mają tę technologię Niestandardowa waga co pozwala modyfikować wyważenie rakiety poprzez regulację ciężarków na ramie, jak również wewnątrz nasadki rękojeści zgodnie z potrzebami każdego gracza. Pozwala to graczom dostosować wyważenie rakiety do swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o rdzeń, obie rakiety wykorzystują piankę MultiEva, guma, której zewnętrzne warstwy są sztywne, a warstwa wewnętrzna jest nieco bardziej miękka, aby lepiej dostosować się do wolnych piłek, zapewniając dobrą równowagę między mocą, kontrolą i komfortem.

Dwa palas, które wyglądają podobnie, ale różnią się

Rakieta Paquito Navarro ma wzór serca Adaptacja co poprawia jego zwrotność, stabilność i responsywność podczas uderzenia. Wyposażony jest również wKanał reakcji powietrznej, zapożyczony z Vertex 03.

Ta technologia składa się z małych otworów na wysokości serca, które poprawiają aerodynamikę i stabilność, a tym samym nieznacznie poszerzają najsłodszy punkt (lub strefę centrowania) rakiety, a także prędkość zamachu.

Jeśli chodzi o twarze, Hack 03 zachowuje gładkie wykończenie, podczas gdy Vertex jest nadal wierny wykończeniu Górne podkręcenie szorstka, podobna do efektu piaskowania, co pozwala na lepszy kontakt z piłką i zauważalną poprawę rotacji. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj wykończenia może ścierać się z czasem i użytkowaniem.

Jeśli chodzi o ramę rakiety, Bullpadel wykorzystuje technologię CarbonTube, która składa się w 100% z dwukierunkowej przeplatanej konstrukcji ramy z włókna węglowego. Proces ten gwarantuje optymalną reakcję mechaniczną, dużą solidność i idealną równowagę między mocą a kontrolą.

Dwa klejnoty technologii

Na wierzchu Vertex 03 zastosowano dwuosiowo splecione włókna Xtend Carbon 12K, które zapewniają większą sztywność i mniejszą wagę o 25% w porównaniu z „klasycznym” włóknem węglowym. W Hack 03 to technologia trójwęglowy który był preferowany.

Proces ten polega na łączeniu cieńszych i lżejszych włókien węglowych w trójwymiarowy sposób, aby zwielokrotnić responsywność rakiety podczas uderzeń i poprawić jej wydajność na korcie. Dodatkowo zwiększa odporność rakiety zapewniając jednocześnie kontrolę i maksymalną moc podczas końcowych uderzeń.

Jednak nie należy skupiać się tylko na węglu na powierzchni, ponieważ należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak zastosowana forma i guma. Jeśli chodzi o formę i równowagę, obie rakiety są niezwykle mocne. Mają kształt rombu, aby zachować wysoką równowagę dla bardziej przekonujących uderzeń.

Zakresy Hack i Vertex Bullpadel zawierają również osłonę ramy Metalshield, innowację marki z elastycznego i lekkiego stopu aluminium przymocowanego do ramy za pomocą kleju 3M, unikając wiercenia w niej otworów w celu uniknięcia mikropęknięć w fabryce.

Jeśli chodzi o strukturę dwóch modeli, system Nerw jest zawsze obecny. Składa się on ze wzmocnień zintegrowanych z obwodem ramy, które nadają tym palas większą sztywność, aby wytrzymać wstrząsy lub przypadkowe uderzenia, a także uniknąć skręcania podczas uderzenia.

Podsumowując, wyposażone są w uchwyt Hesacore, która dzięki swojej sześciokątnej konstrukcji poprawia chwyt i zmniejsza wysiłek potrzebny do trzymania rakiety, zapewniając w ten sposób bardziej naturalny chwyt. Dodanie tego do technologii VibraDrive , otrzymujesz płynne, wolne od wibracji naciśnięcie klawisza, które zapewni Ci wiele godzin grania bez dyskomfortu. Wreszcie, rakiety mają również wysokiej jakości pasek z przesuwaną bransoletą dla optymalnego komfortu na nadgarstku.

Wnioski

Podsumowując, porównanie dwóch najlepszych rakiet w historii padel dostępnych na rynku, moja rola nie polega dziś na wskazywaniu, który jest najpotężniejszy (ponieważ gra się nim z bardzo małą ilością), ale na ostrzeganiu, że bez względu na to, co się stanie, będziesz potrzebować solidnego ramienia i autentycznego zaplecza technicznego, aby ujarzmić te odniesienia, które we właściwych rękach okazują się niszczycielskie.

Hack jest nieco sztywniejszy niż Vertex i uważam, że ten drugi jest znacznie bardziej zwrotny.
Ogólnie rzecz biorąc, te dwie rakiety są odpowiednie dla graczy ofensywnych, zwłaszcza tych, którzy grają po lewej stronie i prowadzą agresywną grę.

Oba modele skutecznie wysyłają błyskawice, oferując jednocześnie doskonałą kontrolę.
Niezależnie od tego, czy jesteś Team Paquito, czy Team Tello, nie ma wątpliwości, że dokonasz właściwego wyboru, jeśli szukasz jednego z dwóch najmocniejszych modeli oferowanych przez Bullpadel.

dziękuję francuski Padel Sklep (Manu, Fred i Régis) za przesłanie mi tych modeli.

Z tej okazji skorzystaj z kodu promocyjnego BULLPADEL2023, co daje 15% zniżki na francuski Padel Sklep w modelach Vertex CTR, Vertex CMF, Vertex, Vertex W, Elite, Flow, Hack, Hack CTR, Hack CMF, IONIC CTR, IONIC PWR.

Ważny do 30

Publié par
Stéphane Penso