Po nowej gamie Adipower, Stéphane Penso testuje teraz Metalbone 2022 od Adidasa.

Metalokość to seria, która pozwala użytkownikowi na zmianę „w locie” (w 2 z 4 modeli) balansu rakiety, aby uwzględnić wagę dla większej mocy lub dodać więcej w kierunku rączki aby zwiększyć zwrotność (lub też nic nie robić)!

Oprócz 2 modeli odnowionych w 2022 r. pojawiły się nowe produkty z oznaczeniem Metalbone, Lite et Kobieta Lite.

Jest to zatem kompletna gama, która ma na celu wspieranie doskonałych Adipower, a jak zobaczysz, są to zupełnie inne skarby.

Kolekcja adidas Metalbone 2022

Metalowa kość 3.1


Jest to pala w kształcie rombu z fabrycznym balansem (285 mm) zorientowanym w kierunku główki rakiety i korzystający z bardzo znanego obecnie systemu zarządzania wagą o nazwie Weight & Balance.

Możesz zmienić wagę/wyważenie tej rakiety z padel, ustawiając go jak najdokładniej tak, aby był IDEALNY (4 śruby 2,5g i 2 śruby 1g).

W ten sposób obciążniki znajdują się wokół trzonu, jeśli zdecydujesz się je zdjąć, rakieta będzie cięższa w główce, wytwarzając więcej mocy.

Jeśli nie usuniesz żadnego ciężaru, zostanie on równomiernie rozłożony, tworząc bardziej równomierną równowagę.

Większa waga = mniej mocy?

Naturalnie nauka mówi nam, że im większy ciężar, tym więcej mocy, ale w tym konkretnym przypadku, ze względu na zmianę wyważenia, im więcej ciężaru zrzucisz w kierunku trzonka, tym więcej uzyskasz mocy.

Wyobraź sobie, że trzymasz młotek od dołu, ciężar jest na samej górze, co daje ci większą moc.
Jeśli przytrzymasz młotek bliżej głowy, równowaga się zmieni i uzyskasz mniejszą wydajność.

W modelu, który otrzymaliśmy, sucha masa bez usuwania czegokolwiek wynosi 372gr, a jeśli wypuścisz 6 ciężarków, spadnie ona do 360r (od Ciebie zależy, czy wykonasz własne testy, aby znaleźć idealną formułę).

Waga-Metalbone-3.1

Osobiście, ze względu na rodowód bestii o napędzie mechanicznym, najpierw zdjąłem cały ciężar, aby naturalna równowaga, która jest na czele, pozwalała mi generować większą intensywność w mocnych uderzeniach. Następnie przywróciłem oryginalną konfigurację, aby móc lepiej ocenić różne reakcje.

Teraz skupmy się na technologii wbudowanej.

Struktura ośmiokątna

Ekskluzywny 8-krawędziowy projekt, który zapewnia sztywność i sztywność całej konstrukcji.

ośmiokątna-struktura-adidas-metalbone-2022

Posiada również wzmocnienia na obwodzie, dzięki którym jest bardziej odporny na silne skręcanie. Ten patent, znany jako „Wzmocnienie strukturalnezostała zaprojektowana tak, aby wzmocnić najbardziej obciążone punkty rakiety, aby ją chronić i przedłużyć jej żywotność.

strukturalne-wzmocnienie-adidas-metalbone-2022

Po bokach tym razem będziemy mieli OŚmioboczne ostrze do wirowania, szorstkie tłoczone wykończenie 3D, które podkreśli efekty, ale nieco mniej intensywnie niż inne technologie zastosowane w Adipower.

Marka Adidas postawiła na piankę EVA SOFTWydajność jako rdzeń Metalbone 3.1.

Przypomnijmy różne pianki używane przez Adidasa.

Jak widać, Soft Performance to najbardziej miękka mieszanka marki. Zapewnia poczucie szybkości przy wychodzeniu z rakiety i komfortu uderzania, ale także pewną kontrolę przy wzroście intensywności gry.

Niska gęstość gwarantuje dużą zdolność odbicia i wynikającą z tego przyjemność.

Jego powierzchnia wykonana jest z włókna „węgiel aluminiowany 2 za 1".

To nowe, ultrawytrzymałe włókno hybrydowe zapewnia rakiecie dużą moc przy uderzeniu bez uszczerbku na komforcie uderzenia.

Ma mniejszą elastyczność, ale w najpotężniejszych ciosach jego charakterystyka daje nam największą prędkość przy uderzeniu.

A w grze, co to daje?

Jest to bardzo elastyczny pala z bardzo dobrym wyjściem piłki i pomimo swojego rombowego kształtu, który nie ogranicza gry.

Uderzenia są potężne, salwy wychodzą natychmiast, aw obronie ta rakieta czyni cuda.

Spodziewałem się jednak, że wymierzę znacznie surowsze kary i byłem nieco niezadowolony z wysyłania trąb, kasztanów i innych siniaków.

Choć sygnowany Ale Galan i wzięty z gamy Pro, byłby idealny dla zaawansowanych, a nawet średnio zaawansowanych graczy.

Mariaż najbardziej elastycznej gumy Adidasa i włókna węglowego nowej generacji (najbardziej sztywne) daje temu palaczowi przyjemne i zniewalające osiągi, kosztem wagi i prezencji. 

na zakończenie

To super wygodny kształt rombu połączony z mocą, którą można wykorzystać.

Rzeczywiście, sweet spot jest znacznie szerszy niż w przypadku innych modeli diamentów i w przeciwieństwie do tych ostatnich, surowa moc nie wydaje się być słowem kluczowym.

Aluminiowane karbonowe 2TB 1 powinno być logicznie sztywniejsze niż 24K ostatniej generacji (jeśli oceniam po planszy), ale w grze nie było to takie oczywiste.

Zwróć uwagę, że w przypadku dużych ramion ciekawszą alternatywą może być wersja z wytłoczonym HRD (twarda guma), która zostanie wkrótce przetestowana.

Metalbone 3.1 CTRL

Ten pala jest technologicznie taki sam jak wersja, którą właśnie widzieliśmy, z tą różnicą, że ma okrągły kształt, z równowagą przywróconą do środka.

Ten okrągły kształt i połączenie średniego wyważenia zapewnią bardzo dobrą kontrolę, a także znaczną zwrotność, nie zaniedbując aspektu mocy.

Krótko mówiąc, jest to najlepsza wszechstronna rakieta.

Jest poręczny, wygodny i oferuje dobrą moc dla okrągłego kształtu.

Od dołu pola, jego szeroki słodki punkt związany z gumą EVA MIĘKKA WYDAJNOŚĆ  oferuje doskonałą wydajność piłki, która dzięki swojemu kształtowi i wyważeniu zapewnia również wysoki poziom kontroli.

eva-soft-performance

W sieci jest to bardzo responsywna rakieta, która nie zawiedzie Cię w trudnych fazach.

Nie można przytoczyć żadnych słabych stron, choć nie można też podkreślić żadnych wybitnych cech.

Ten pala nie został stworzony specjalnie do ogłuszania przeciwników, to charakterystyczny punkt tego modelu, chociaż przy dobrej technice i doskonałej sile można osiągnąć całkiem zgryzające szarże.

Niemniej jednak guma EVA Soft o niskiej gęstości jest trochę miękka, aby piłka mogła uciec z maksymalną prędkością.

Co więcej, jego środkowa równowaga i waga (367 g przy pełnym obciążeniu) nie mają na celu mocy, ale raczej całkowitej kontroli.

Jego skład w Aluminiowane węglem 2 za 1 na twarzach zapewnia dodatkową siłę. Będąc gęstszym, w razie potrzeby przynosi trochę dodatkowej męskości.
Dzięki swojej konstrukcji włókno to pozwala na uzyskanie cieńszych i sztywniejszych arkuszy i na pierwszy rzut oka jest mistrzowskim posunięciem ze strony niemieckiej firmy. Twarze również korzystają z obróbki aluminizowanej, aby zoptymalizować elastyczność i energię.

Kolejną mocną stroną jest rama, a dokładniej jej konstrukcja i kształt, technologia Struktura ośmiokątna. Projekt, który zasługuje na osobną wzmiankę ze względu na swoje osiągi i sztywność, jaką wnosi do rakiety.

Podobnie jak poprzedni Metalbone ma wykończenie Ośmiokątne ostrze obrotowe, relief 3D, który ułatwia efekty, oraz Krzywa inteligentnych otworów zaprojektowany również w celu poprawy aerodynamiki.

Wreszcie, najbardziej innowacyjna technologia Adidasa jest nadal obecna, umożliwiając dostosowanie wagi i wyważenia rakiety, słynnej Balans wagi.

Adidas Waga i równowaga W&B

Jeśli chodzi o design, jest to ładnie wyglądająca rakieta dzięki połączeniu wyeksponowanego karbonu i lazurowego koloru logo.
To pala, która swoją kompozycją i kształtem przekazuje elegancję i wyrafinowanie.

na zakończenie

To bardzo przyjemny kumpel, którego pozwolono mi przetestować.

Blasterowy przyjacielu, proszę, przejdź dalej, to wyraźnie nie jest bijatyka esencji.
Wszystkie elementy są po to, by odróżnić go od modeli o pełnej mocy; okrągły kształt, średnia równowaga i miękka guma.

Mieszając wszystkie te parametry, otrzymujesz rakietę o niezwykłym stopniu wybaczania, doskonałej (i modułowej) zwrotności i nadal korzystającą ze znacznej rezerwy mocy, jeśli chodzi o punkty końcowe. To wyraźnie mój drugi faworyt w Adidas, po Adipower CTRL.

Metalbone Kobiety Lite

Model, który po raz pierwszy pojawia się w katalogu Adidas, aby uzupełnić gamę Metalbone. Marka postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom ofensywnych graczy potężną rakietą o doskonałej zwrotności.

Rakieta Adidas Metalbone Woman Lite ma kilka zalet, które sprawiają, że jest idealnym towarzyszem dla graczy szukających poręcznego modelu z dobrym uderzeniem.
Agresywny pala, który pozwala ukończyć każdy punkt z przyzwoitą mocą (ograniczoną wagą 351gr) i znakomitym komfortem pisania.

Waga-Metalbone-Woman-Lite


Jest idealny do gry blisko siatki i jak najlepszego wykorzystania gry dzięki technologiom i wysokiemu wyważeniu (285 mm), które zapewnią nam więcej energii, szybkości i precyzji.

Jest to rakieta, która ze względu na swój okrągły kształt i doskonały sweet spot w połączeniu z wysokim wyważeniem umożliwia kontrolowane uderzenia nawet w szybkich i nieprecyzyjnych ruchach.Dodatkowo jej średnio miękki dotyk pomoże osiągnąć to uczucie komfortu że gracz szuka przy każdym strzale.

Jest zbudowany na tej samej ramie co Metalbone CTRL 3.1, ale różnica polega na tym, że ten pala ma powierzchnię wykonaną z plecionego włókna szklanego, elastycznego włókna, które zapewnia doskonałą wydajność piłki i optymalny komfort.
Jak zobaczysz poniżej, mówimy po prostu o najbardziej elastycznym włóknie marki.

Ta ostatnia w połączeniu z rdzeniem EVA Soft Performance (pamiętajmy najbardziej elastyczną gumę Adidasa) sprawia, że ​​nowa rakieta Metalbone Woman 2022 jest padel z apodyktycznym komfortem i przeważającą mocą kulek.

W przypadku ramy firma po raz kolejny wybiera technologię Octagonal Structure. Celem jest osiągnięcie większej odporności na uderzenia. Osiem linii tworzących tego typu konstrukcję zapewnia trwałość tego modelu. Tę technologię znajdziesz tylko w modelach z gamy Metalbone.

Rakietą damską Metalbone 2022 stosunkowo łatwo jest wykonywać strzały z rotacją, której głównym bohaterem jest technologia Spin Blade Gritt (efekt papieru ściernego), która w połączeniu z zakrzywioną konstrukcją otworów systemu Smart Holes Curve sprawia, że ​​jest to jeszcze łatwiejsze. czuć wirowanie na piłce.

W grze ten pala jest wyjątkowy pod względem defensywnym (włókno szklane + zwrotność) i wyciągnie cię ze skomplikowanych sytuacji.

W sieci jest to rakieta, która zapewni Ci świetny zwrot energii. Rzeczywiście, możesz polegać na atakach przeciwnika, aby odbić piłkę przy minimalnym wysiłku.

Oczywiście połączenie okrągłego kształtu + obniżonej wagi + włókna szklanego nie jest idealną synergią do wykonywania mściwych ciosów, a najbardziej ofensywni gracze zwrócą się ku innym modelom z gamy.

na zakończenie

Uderzenie, kontrola, zwrotność, stabilność i ładne połączenie kolorów z dominującą czernią i różem. To sprawia, że ​​Metalbone Women Lite jest bardziej miękką rakietą z szerokim sweet spotem i wysokim komfortem przy każdym strzale.

Okrągła konstrukcja w połączeniu z lekko nad głową pozwala na zwiększenie ciężaru podczas wykańczania. Ta cudowna kombinacja szybkości i kontroli sprawia, że ​​jest bardzo wybaczająca i niezawodna.

Jest to pala, który poleciłbym graczom (lub juniorom), którzy chcą rozwijać grę w oczekiwaniu i komforcie, dzięki inspirującemu wyjściu piłki i niezawodnej manewrowości.

*Należy pamiętać, że w tej samej cenie istnieje najnowsza wersja, Metalbone LITE 3.1, która jest pod każdym względem identyczna z wersją Woman, z wyjątkiem bardziej standardowego kodu koloru (czerwony zastępuje różowy) i kształtu rombu, który pozwala pomieścić słodkie -spotkaj dalej na północ.
Nieco cięższy pala (357g dla modelu, który otrzymałem) dla tych, którzy szukają większej mocy, a także korzystają z pasywnego padeljest ważniejsza.

Jeszcze raz dziękuję Julienowi PES i Manu GARCIA za francuski Padel sklep, bez których nic nie byłoby możliwe, a które pozwalają mi testować sprzęt najnowszej generacji, gdy tylko będzie dostępny.Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!