Austriacka marka wraca do nas w środku lata z tą nowością seria Powaga i zamyka pętlę, oferując szeroką gamę produktów, które zadowolą wszystkie style gry.

Po serii Delta kształt diamentu o agresywnych właściwościach i wszechstronności Alfa w kształcie kropli wody, tutaj stajemy przed 3 okrągłymi modelami nastawionymi na kontrolę.

Grawitacja Pro

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to Stephane-Penso-Head-Grawitacja-Ruch-2022-1024x768.jpg.

Jest to najpotężniejsza pala z trzech, które dzisiaj zobaczymy, i to z dwóch powodów: ma twarze z włókna węglowego dla większej sztywności, a jej równowaga jest naprawdę zaakcentowana w głowie. Przeznaczony jest dla doświadczonych graczy, którzy poszukują precyzji i ciężaru przy mocnych uderzeniach.

Jego kształt zapewnia również więcej wybaczania, aby zachować komfort i radość z piłek poza centrum. Jeśli chodzi o jego balans, który jest ostatecznie dość wysoki, zaoferuje wybuchowość i precyzję, tak poszukiwaną przez rasowych atakujących.
W grze krótkiej i szybkiej jest to trochę ograniczające, bo balans jest na prowadzeniu, ale przy tym wszystkim, co dotyczy salw ataku, uderzeń i innych końcowych ciosów, to prawdziwa przyjemność.

Najnowsze innowacje marki są zintegrowane z tym modelem. Wiedzieć :

Auksetyczne: Włókno węglowe jest tkane w specjalny sposób i strategicznie umieszczone w ramie rakiety, konstrukcja Auxetic zapewni karbonowi właściwości, które pozwalają jego włóknom rozszerzać się i kurczyć przy uderzeniu z piłką, zapewniając wyjątkową energię i doskonałe czucie.

Ekstremalne wirowanie : chropowata powierzchnia o okrągłym kształcie, która ułatwia uzyskanie efektu.

Moc pianki Power : miękka pianka zapewniająca niezwykłe wyjście piłki.

Obrót przeciwwstrząsowy : ten wyjątkowy materiał polimerowy umożliwił HEAD aby stworzyć ochronę przed wstrząsami, aby jak najlepiej chronić Twoją rakietę. Umieszczona na ramie, ta specjalna warstwa gwarantuje lepszą trwałość Twojej rakiety, a także pozwala jej wytrzymać tarcie.

Inteligentny most : Unikalna konstrukcja mostka optymalizująca grywalność rakiety.

Dopasowana rama : rurkowa konstrukcja, która optymalizuje elastyczność i wrażenia z rakiety.
Każda część rakiety jest konstruowana niezależnie dla lepszej wydajności.

GravityMotion

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to Stephane-Penso-Head-Gravity-Pro-2022-1024x768.jpg.

To dokładnie ten sam model, co Pro, ale ma 15 gramów mniej i równowagę przywróconą do uchwytu. Pala o wiele bardziej zwrotna i znacznie mniej wydajna niż jej starsza siostra, jest idealna dla tych, którzy szukają dostępności i pobłażania sobie. Rzeczywiście, jej okrągły kształt, magiczny słodki punkt i twarz z włókna szklanego sprawiają, że ta rakieta jest królową komfortu i wygody.

W grze granie tego rodzaju rakietą jest przyjemnością przez cały czas. Już, gdy go chwytasz, chwyta cię jego ciężar rozłożony w kierunku uchwytu. W locie to festiwal! Wygoda, tolerancja i przyjemność charakteryzują tę referencję, która zachwyci niejednego.

Od linii bazowej i w obronie, jego bardzo niski balans pozwoli ci wyjść z bardzo delikatnych sytuacji. Niestety, w fazach gry, które wymagają imperializmu i rustykalności, ten ruch grawitacyjny pokaże swoje granice i będziesz zmuszony zademonstrować dodatkową technikę, aby wprowadzić chaos podczas finalizowania punktu.

Grawitacyjna elita

To szczęśliwy środek między skoncentrowanym na mocy Pro i skoncentrowanym na manewrowaniu Motion.
Wykorzystując neutralną równowagę i wagę umieszczoną dokładnie pomiędzy dwoma innymi modelami (365 gr), jest to wszechstronna pala, która nie należy do koncesji.

To jest model, który preferowałem, ponieważ zawiera wszystkie pozytywne punkty swoich dwóch kuzynów bez dodawania jakichkolwiek słabości.

Jest tam wszystko, neutralna równowaga, idealnie rozłożony ciężar, prowadzenie, stabilność i moc.
Dzięki powierzchniom wykonanym z włókna szklanego faworyzuje moc pocisku niż surową moc i oferuje oczywiste tłumienie wibracji oraz znacznie większy sweet-spot niż w modelach w pełni karbonowych.

W grze jest dość potężna, przyjemna w locie, wykonuje swoją pracę w obronie i moim zdaniem jest najbardziej przyjemna wizualnie.

Nie zapominajmy jednak o podstawach tej serii Powaga (kontrola i komfort), który jest zatem skierowany przede wszystkim do tych, którzy chcą grać w najlepszych warunkach spokoju.

Wnioski

Trzy modele do trzech różnych zastosowań i unikalna guma, słynna marka Power Foam, która zapewnia bardziej suchy dotyk przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu. W konstrukcji wszystkich tych modeli zastosowano grafen, co zapewnia im dużą wytrzymałość.

Na torze Zawodowiec jest naprawdę potężny, ale ciężki i niereagujący. Podobało mi się wysyłanie min w uderzeniach, jak i blokowanie, z drugiej strony na poziomie defensywnym iw reaktywnej grze wolej / wolej trochę grzeszy ze względu na dość wysoki balans. Polecam tę rakietę zaawansowanym, a nawet ekspertom, którzy odnajdą w tym modelu „punto dulce” okrągłego kształtu i moc diamentowego kształtu.

o Ruch, to pala, która zaskoczyła mnie na wiele sposobów. Kontrola i wygoda doskonale podsumowują tę rakietę. Rzeczywiście, jego niewielka waga i wyjątkowa zwrotność sprawiają, że ten model zachwyca przez cały czas, gdzie każde uderzenie zostanie powitane z niezrównanym spokojem dzięki swojemu kształtowi, równowadze, a przede wszystkim powierzchniom z włókna szklanego. Oczywiście, przyjaciele od blasterów, idźcie swoją drogą, będziecie mieli moc dla najbardziej technicznych spośród was, ale to nie jest sedno tego odniesienia. Z tą palą czujesz się bezpiecznie i możesz poprawić swoją grę bez szkody dla sztywności włókna węglowego lub ciężaru wyważonych modeli w głowie.
Rakieta ta będzie polecana dla początkujących doświadczonym zawodnikom, zwłaszcza juniorom, kobietom oraz wszystkim tym, którzy cierpią na bóle łokcia.

wersja Elita to ten, który doceniłem najbardziej w całości, a zarazem najbardziej estetyczny jak na mój gust. Jest to wszechstronna referencja, która oferuje bardziej neutralne i skoncentrowane cechy, aby jak najlepiej spełnić życzenia przyszłych nabywców. Bardziej zarządzalny i wygodny niż Pro, mocniejszy i stabilniejszy niż Motion, to idealny kompromis dla tych, którzy wahają się między pozostałymi dwoma modelami. I pyszne wieści, to najtańsze!

Zwróć uwagę, że w tych trzech modelach kosmetyki różnią się w zależności od strony, na którą patrzysz.

Ukłon w stronę… Head który ponownie wprowadza innowacje dzięki tym odniesieniom, tak jak miało to już miejsce w przypadku Gammy i Omegi.

Podziękowania dla Manu i Juliena za francuski Padel Sklep którzy przysłali mi te modele w dniu ich oficjalnej premiery, Frenchy zawsze jest na topie!

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!