Kontynuujemy z Testy de la kolekcja StarVie 2022. Hiszpańska firma, której już nie prezentujemy, postanowiła złamać kody i wprowadzić innowacje na swój sposób, prezentując zupełnie nietypowy model o nazwie Kraken. Pala wykonane ręcznie w Hiszpanii, która zaskoczy niejednego!

Podobnie jak Titania, Aquila i Triton jest oferowany w gumie Soft30 i Pro50, aby dotrzeć do jak największej liczby graczy, znakomita inicjatywa, którą tu pozdrawiam.

26 mm zamiast zwykłych 38!

Na pierwszy rzut oka od frontu nic nie odróżnia tej serii od innych podniebień na rynku. Ale kiedy patrzysz na nią z profilu, zdajesz sobie sprawę, że coś nie jest powszechne. Rzeczywiście, grubość to nie 38mm a 26mm!

Starvie Kraken Pro

Czy ta ponad centymetrowa różnica będzie miała korzystny wpływ na grę, czy wręcz przeciwnie, nieistniejące, a nawet negatywne konsekwencje?

Przyjrzyjmy się najpierw niektórym cechom, które pozostają w „normalności”.

Kształt łezki, rurowa rama z bikarbonu, tarcze z włókna węglowego 3K, obciążnik główki, trzonek dłuższy o 0.5 mm i klasyczny pasek na nadgarstek. Zadziwiający plan wiercenia, gładkie powierzchnie i błyszczące wykończenie dopełniają obrazu tego pałacu, który wyróżnia się fluorescencyjnym zielonym logo na czarno-szarym łóżku.

Pojawiły się jednak pewne innowacje charakterystyczne dla marki, a mianowicie technologia Sztywność w rdzeniu, który optymalizuje równowagę i zapewnia większą sztywność, a takżeBardzo słodkie miejsce który jest odpowiedzialny za generowanie szerszego punto-dulce i zapewnia lepszą kontrolę przy uderzeniach poza centrum.

Miękka guma o średniej gęstości 30 zapewniaidealna równowaga między mocą a kontrolą natomiast sztywniejszy Pro50 będzie zarezerwowany dla graczy na bardzo dobrym poziomie.

Imponująca zwrotność!

W grze byłem mile zaskoczony zwrotnością tego pala. Wychodząc ze squasha, było oczywiste, że ten zredukowany profil mnie oczaruje i muszę powiedzieć, że wynik jest ostateczny. Współczynnik penetracji w powietrzu jest lepszy, czuje się jak zabawa z folią! Niemniej jednak potrzeba czasu, aby przystosować się, aby oswoić bestię i zrozumieć, jak z nią rozmawiać, ponieważ pierwsze minuty są całkowicie mylące.

Woleje to sprawa tak zwanego Krakena, to czysta przyjemność ciąć piłkę bez obaw, aby zobaczyć, jak schodzi na dalszy plan.

Ze względu na zmniejszony profil, potężne uderzenia są tonem poniżej Trytona, ale odpowiadają Aquili, pomimo słodkiego punktu powyżej środka i wyraźnej równowagi w głowie.

Ale to, co tracisz z jednej strony, zyskujesz z drugiej, a mówiąc defensywnie, jest to czysty cud manewrowości, chociaż nadal wymaga to dodatkowego nacisku nadgarstka, gdy jesteś na końcu linii. tryskać piłką z większą energią.

Czarny punkt pozostaje mniej stabilny, gdy jesteś w locie, a przeciwnicy wysyłają bardzo silne ciosy, musisz być dobrze osłonięty, aby go opanować.

Więc czy to jest idealny pala?

Tak, jeśli szukasz kontroli i zwrotności, nie, jeśli jesteś na średnim poziomie i/lub jesteś zagorzałym zwolennikiem wszechmocy.

Jasne jest, że ten pala wywołał poruszenie, będąc główną atrakcją w moim klubie. Model o gęstości pianki Soft30 naprawdę warto wypróbować, bo trzeba mieć go w ręku, żeby w to uwierzyć, a obsługa tego modelu z niepokojącą łatwością da nam pewność siebie (a więc w toku).

Testując też znacznie sztywniejszy model z gumą Pro50, nie dałem się przekonać tym referencji, mimo stałej precyzji (ale do tego trzeba umieć trafić w samo serce sweet spotu). Twarda guma generalnie wybacza mniej niż miękka guma, ale gdy profil traci więcej niż 20% zwartości, karana jest najmniejsza niewspółosiowość.

Jeszcze raz dziękuję Julienowi i Manu za francuski Padel Sklep za umożliwienie mi eksperymentowania z tymi niezwykłymi modelami, które udało nam się znaleźć i przetestować na Powstanie FIP w Canet-en-Roussillon na rogu FPS, od 24 do 28 sierpnia.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!