Dziś w czwartek, 9 grudnia 2021, testujemy wyłącznie nową gamę od Head, słynna Delta 2022.

Trochę historii!

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, jak zwykle odrobina historii nigdy nie boli.

Położone u podnóża austriackich Alp małe miasteczko Kennelbach jest siedzibą światowej siedziby HEAD, Chociaż HEAD obecnie ma siedzibę w Europie, marka swoje początki miała w Stanach Zjednoczonych, na czele której stoi Howard Head, amerykański inżynier lotnictwa, pasjonat narciarstwa. Starał się unowocześnić ówczesne narty drewniane. Inspiracji szukał w branżach innych dyscyplin sportowych, aby znaleźć nowe technologie umożliwiające modernizację sprzętu narciarskiego. Później pojawiły się rakiety tenisowe, a dziś pałace padel.

Dlatego właśnie w Kennelbach, na północno-zachodnim krańcu Austrii, projektuje się i rozwija wszystkie produkty. Główny zakład produkcyjny już nie działa, ale nadal działa centrum prototypowania, głównie do przygotowywania ram dla profesjonalnych graczy. Niektórzy inżynierowie i inni pracownicy często mają ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu rakiet śnieżnych, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle rzadkie.

Po prezentacji z firmą, przejdźmy do pracy z nową serią Delta, która jest dostępna w 3 modelach: Pro, Elite i Motion.

Head Rata Delta Elite pro Motion 2022

Delta Pro

Head Delta Pro 2022

Delta Pro to nowa perła serii 2022 wprowadzona na rynek przez Head. Nie wychodźmy czterema ścieżkami, ta rakieta przeznaczona jest dla doświadczonych graczy.

Nie tak ciężki, z 363 gramami, to raczej rozkład masy zdecydowanie w czołówce zaskoczy tych, którzy nie byli wcześniej poinformowani (saldo 272).

Aktualności Head Waga Delta Pro 2022

Nic dziwnego, jeśli chodzi o cechy i zastosowane technologie, liczby Delta słyną z zapewniania wysokiej równowagi ze względu na ich diamentowe kształty, ponieważ sercem celu są niewątpliwie napastnicy potrzebujący wrażeń.

Paleta kolorów jest prosta, trzeźwa i wydajna, bez zamieszania, jak mówią w Marsylii, połączenie czerni i szarości jest uniwersalne i wszechstronne. Jest ozdobiony akcentami pomarańczy, które dodają odrobinę modernizmu.

W grze jasne jest, że ten pala będzie wyrażał swój pełny potencjał podczas ataków okopów lub przytłaczających ciosów. Czekałem na Power Foam dającą większą wydajność piłek, ale znalazłem dość sztywną piankę, którą trzeba będzie szybko opanować, ryzykując odwiedzenie przeciwnej pleksi (prawdopodobnie ze względu na warunki klimatyczne testowania, w których był celsjusz w PLS ) …).

Twarze są ozdobione włóknem węglowym, aby poprawić precyzję. Rezerwa mocy jest po prostu monstrualna, a gracze, którzy przegapią ten „mały dodatek”, aby z entuzjazmem wykończyć punkty, będą zachwyceni tym zwiększeniem oszczędności.

Stéphane Penso Test Delta Pro 2022

Oczywiście jest to rakieta z charakterem, którą bezwzględnie trzeba będzie oswoić, ponieważ jej mocną stroną nie jest prowadzenie. Ten brak wygody odczujemy zwłaszcza w obronie i podczas strzałów niecentrycznych, co jest winą zmniejszonego sweet-spotu znajdującego się na górze sita.

Jeśli jednak zmierzasz w kierunku tej gamy produktów, to dlatego, że wcześniej jesteś gotowy na ustępstwa w zakresie obsługi i komfortu, aby sprzyjać agresywności i wstrząsom. Proszę pozwolić na 310 € na flagowy produkt z gamy.

Delta Elite

Jest w pewnym sensie młodszą siostrą Delta Pro, ale o gładkich twarzach. Co oznacza, że ​​jesteśmy na modelu, który ma generować jeszcze większą prędkość piłki! (ale mniej efektów)

Kod kolorystyczny jest taki sam, ale odwrócony, na całej powierzchni oprawki dominuje kolor pomarańczowy, logo jest czarne, a niewielka szara część znajduje się w ciągłości klamki.

Jest to pala, który waży 360 gramów z wagą 270 gramów, więc daleko nam do standardów „Full Power”, które generalnie oscylują między 368 a 380 gramami. Tym razem boki wykonano z włókna szklanego dla większego odczucia elastyczności. Dzięki temu bardziej miękki dotyk, ale mniej precyzyjny.

head Delta Elite 2022 test na stephane penso

W grze różnica nie jest tak oczywista, wydajność piłki jest oczywiście poprawiona, a rozkład masy wydaje się nieco mniej wyraźny w głowie, co zaowocuje dodatkowym szlifem zwrotności… i trochę mniejszą skutecznością w rozbiciu.

To pala, który wygląda bardzo podobnie do Delta Pro, z nieco większą wygodą i łatwością. Chociaż Head kategoryzuje Delta Elite jako najpotężniejszego z 3 palas, gram na swoim jokerze i uważam, że Delta Pro jest jednak potężniejsza (ale jak zwykle gra się na nic).

Przy publicznej cenie 210 € jest to z pewnością model, o którym będzie mowa.

Ruch delta

Head Ruch Delta 2022

Najnowszym modelem, który naprawdę możesz rozpieszczać, jest Delta Motion. Podobnie jak w przeszłości, ta seria jest synonimem lekkości i wzmocnionych udogodnień.

Zawsze skoncentrowany na mocy, ale stosunkowo bardziej zwrotny niż pozostałe dwa modele z tej gamy, zaskoczył mnie na wszystkich poziomach. Kolory nieco przypominają starą Alpha Pro Sanyo Guttireza: dominacja szarości, odrobina pomarańczy i szczypta czerni.

Stéphane Penso test Delta Motion Head 2022

Waga została znacznie zmniejszona zarówno w całości (348gr), jak i na głowie (balans ~268). Efektem będzie posiadanie ultra wszechstronnego modelu, skupiającego się na wadze i sprawdzonej energii, przy jednoczesnym zachowaniu znacznie bardziej zauważalnej zwrotności w szybkich i złożonych fazach gry. Twarze są z włókna węglowego, aby zwiększyć precyzję i siłę uderzenia.

To pala, która zachwyci zarówno zaawansowane zawodniczki, jak i kobiety oraz osoby poszukujące modelu, który rozwija maksymalną moc, a jednocześnie jest lekki i łatwy w obsłudze. Oferowany w cenie 250 €, to referencja pełna technologii, w świetnej cenie.

Różne technologie obecne w Delta 2022

Dla fanów technologii, procesów i techniki przedstawiam podsumowanie wszystkich zasobów na pokładzie tych nowych modeli

  • Skóra przeciwwstrząsowa : ten wyjątkowy materiał polimerowy umożliwił HEAD aby stworzyć ochronę przed wstrząsami, aby jak najlepiej chronić Twoją rakietę. Umieszczona na główce ramy, ta specjalna warstwa gwarantuje lepszą trwałość Twojej rakiety, a także pozwala jej wytrzymać tarcie.
  • Moc pianki Power: idealny sojusznik dla maksymalnej mocy. Szybkość, jaką osiągnie twoja piłka, zaskoczy twojego przeciwnika tak samo jak ty.
  • Zoptymalizowany słodki punkt : każda rakieta ma swoje właściwości; niektóre charakteryzują się kontrolą i precyzją, którą oferują, inne mocą lub rotacją. Dlatego HEAD opracowała sektor idealnego uderzenia Optimized Sweet Spot, aby dostosować określony obszar do każdego modelu.
  • Ekstremalne wirowanie : ta szorstka, okrągła powierzchnia zwiększa efekt.
  • Inteligentny most : każda rakieta ma swoje DNA. Jedne zapewnią kontrolę i precyzję, inne moc lub komfort. Dlatego Head stworzył Smart Bridge, aby dostosować powierzchnię mostka do potrzeb każdej rakiety.
  • Dopasowana rama : Każda sekcja tuby jest indywidualnie konstruowana, aby osiągnąć najlepszą wydajność dla każdej rakiety.
  • Grafen wewnątrz : strategicznie umieszczony w większości rakiet marki grafen wzmacnia ramę, zapewnia większą stabilność i optymalizuje przenoszenie energii z rakiety na piłkę.
  • Auksetyczne : nowa konstrukcja, zastosowana na grzbiecie rakiety, która zapewnia lepsze wyczucie uderzenia, nawet gdy piłka nie trafia idealnie w idealne miejsce. Dzięki nowej technologii auksetycznej gracze zyskają większą czułość i pewność w grze (konstrukcje auksetyczne wykazują wyjątkową deformację w porównaniu z konstrukcjami nieauksetycznymi. Ze względu na swoje wewnętrzne właściwości, konstrukcje auksetyczne rozszerzają się, gdy przyłożona jest siła „rozciągająca” i kurczą się. po ściśnięciu Im większa przyłożona siła, tym większa reakcja auksetyczna).

Podsumowując

Trzy komplementarne palas, wszystkie w kształcie diamentu, których główną osią jest moc, z trzema różnymi balansami (Pro 272, Elite 270 i Motion 268). Wszystkie mają prosty regulowany pasek, a rozmiar i długość rączki są dla mnie wyjątkową dokładnością.

Head wykorzystał poprzednie modele i w przeciwieństwie do swoich konkurentów deklarowanych w momencie pisania tego tekstu, wyposażył swoje referencje w obiecującą nową technologię, a mianowicie system Auxetic.

też pozdrawiam Head, nawet jeśli nie jest to już dla nikogo tajemnicą, aby umieścić nazwę „Made in China” bezpośrednio na ramie, a nie zakamuflować w małej wewnętrznej kieszeni pokrowca, a nie częściej niż całkowicie schować!

Podziękowania dla Thomasa z Head Francja za pożyczkę palaczom!

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!