Stéphane Penso testuje rakiety marki, która zaczyna o niej mówić : Oxdog!

Ramiro Choya pokonany

Pierwotnie, wół to pół-szwedzka, pół-fińska firma produkująca sprzęt do unihokeja. Została założona w 2011 roku przez dwóch Szwedów, Joacima Bergströma i Mattiasa Eklunda oraz Fina, Marko Sompę. To trio miało ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży i marketingu artykułów do unihokeja.

Nazwa Oxdog składa się z dwóch słów: Ox, co oznacza wołowinę w języku angielskim, i Pies, co oznacza, że ​​zgadłeś łatwiej, psie. Wół reprezentuje siłę; łączy się z psem, zwierzęciem inteligentnym, szybkim i zawsze wiernym.

Od 2022 roku Oxdog intensywnie inwestuje w padel, nie tylko na rynku szwedzkim, ale także międzynarodowym, sponsorując trenera, którego nie trzeba przedstawiać, Ramiro Choya.

"Kiedy gram rakietami Oxdog, czuję, że innowacje i nowe technologie pomagają mi w różnych aspektach mojej gry. Podoba mi się wyważenie rakiet, brak wibracji, a także wykończenie w najdrobniejszych szczegółach".

Mając światową reputację od 10 lat w dziedzinie badań i rozwoju w dziedzinie unihokeja, firma zdecydowała się na radykalny zwrot i oferuje, po raz pierwszy w padel nie mniej niż 11 modeli, wszystkie napakowane technologicznymi i innowacyjnymi innowacjami.

Palas są podzielone na 3 kształty i dostępne w kilku gęstościach gumy, wadze i równowadze. Rozumiemy, że firmie zależało na zarzuceniu jak najszerszej sieci, aby zadowolić jak najszersze grono graczy.

Zacznijmy od rodziny ostateczny. To oznaczenie symbolizuje kategorię mocy, która charakteryzuje się formatem rombu, zapewniając w ten sposób maksymalną wydajność w grze.

Ta kolekcja jest przeznaczona dla gracza padel do gry ofensywnej, która kocha moc na wszystkich poziomach, a także szuka zniechęcającej precyzji.

Ostateczny Pro+

Wyposażony w najbardziej sztywny rdzeń z serii, jest to wysokiej klasy pala cięcie do masakry, w której słowa kluczowe to moc, suchość i nieustępliwość.

W programie wysoka równowaga, chropowata powierzchnia. Z doskonałą manewrowością, ale z zawrotną trąbą, jest to pala, którą docenią gracze na doskonałym poziomie, którzy nie są bardzo skoncentrowani i chcą przenieść swoją grę w inny wymiar.

Pod względem kosmetycznym mariaż czerni i złota to bezpieczny wybór, który nadaje mu współczesny i nieskomplikowany wygląd.

Najlepszy profesjonalista

Zawiera nieco mniej gęstą piankę (mid+) niż poprzedni model i jest lżejszy o 5 gramów, dzięki czemu ta pala będzie daremnie słabsza, ale delikatnie łatwiejsza w obsłudze.
Zawsze z wysoką równowagą, ta referencja zachwyci zaawansowanych graczy szukających nieco większego komfortu i nieco ulepszonego słodkiego punktu.
Nadal dominuje czerń, ale rama jest teraz otoczona złotem, co nadaje jej szczególnie niszczycielski wygląd.

Ostateczna wycieczka

Ta pala będzie szczęśliwym medium serii Ultimate. Ze średnim wyważeniem i umiarkowanie sztywnym rdzeniem, pozwoli zyskać na zwrotności i komforcie pisania, ale spowoduje utratę trochę większej mocy (zapewniam, że nadal jest bardzo wytrzymały)!

Większa kontrola i wybaczenie uderzeń poza centrum sprawią, że ta rakieta będzie odpowiednia dla graczy, którzy wciąż grają w ataku.

Jeśli chodzi o wzornictwo, białe i czarne kolory są proste i doskonale pasują do podejścia Oxdog, które opowiada się za wysoką jakością i czystymi wzorami.

Ostateczny mecz

Jedyny model w rodzinie zawierający miękką gumę i charakteryzujący się wysokim wyważeniem, ten pala będzie wyróżniał się przeważającym rzutem piłki, zwiększonym komfortem i bezczelną manewrowością (najlżejsza pala).
Będzie zatem przeznaczony dla graczy na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym, którzy chcą zmniejszyć ryzyko kontuzji i którzy chcą skorzystać z większej kontroli i tolerancji niż w poprzednich modelach.
Wygląd tej rakiety jest również bardzo przyjemny dzięki połączeniu matowej czerni i lazurowego błękitu.

Ostateczny sąd

W przeciwieństwie do innych rakiet z kolekcji Ultimate, które są wykonane wyłącznie z włókna węglowego HES, ta pala jest wyposażona w kompozyt – mieszankę włókna węglowego i włókna szklanego – co zapewnia doskonałe wybaczanie i znaczną wydajność piłki.

Średnia piana i środkowa równowaga sprawiają, że ten model referencyjny jest najlepszą bronią dla tych, którzy grają w piłkę nożną padel czasu wolnego, ale chcą czerpać korzyści z pewnej kontrolowanej mocy.

Kod kolorystyczny jest tutaj nadal bardzo klasyczny: czarne tło w połączeniu z jaskrawą pomarańczą, co daje tej rakiecie najbardziej olśniewające odwzorowanie serii Ultimate.

Wnioski

Nie trzeba dodawać, że jak na pierwszą próbę, to mistrzostwo! Pięć odniesień, które można zobaczyć dzisiaj, jest skierowanych do bardzo specyficznej publiczności, a różnica w odczuciach jest bardzo zauważalna.

Tłoczona powierzchnia, bardzo prosty pasek i idealna wysokość rękawów wyposażają tych wszystkich pięknych ludzi.
Wibracje są doskonale ograniczone, a podczas uderzania dźwięk jest prawie wyciszony. Różnica w gęstości pianki między tymi wszystkimi modelami jest oczywista, podobnie jak równowaga, a co za tym idzie zwrotność, która z niej wynika.

Zwróć uwagę na bardzo interesującą funkcję (RBS) dla fanów dostrajania, z możliwością podniesienia małej metalowej płytki (8gr) na spodzie rękojeści, aby uzyskać jeszcze większą moc!
Do ciebie należy dokonanie własnych korekt, a ja osobiście miałem wystarczająco dużo watów w tym zestawie zapasowym, a idealną formułą dla mnie było pozostawienie talerza na miejscu.
Czy na innych formach będzie inaczej? Moim zdaniem nie!

Najlepszy Pro+ ma ultra sztywny rdzeń, balans głowy, będąc jednocześnie najcięższym. Bardzo stabilny w locie, nieustępliwy w grze powietrznej, będzie bardziej cierpieć w defensywie i uderzeniach poza środkiem. Jest to najbardziej skrajne odniesienie, co oznacza, że ​​najmniejszy błąd będzie natychmiast karany.

Najlepszy profesjonalista jest kopią/wklejem swojej starszej siostry ale zapewnia większą kontrolę, ponieważ równowaga, choć również w głowie, jest lepiej rozłożona w kierunku szyi.
Zawsze niezwykle precyzyjny i wymagający ze sztywnym rdzeniem, nie zabraknie mu mocy, a jednocześnie będzie trochę łatwiejszy w prowadzeniu na dole.
W grze nie ma nic do dodania, nadal wysyła pule w górę, oferując jednocześnie większą tolerancję w fazach szybkich i defensywnych.

Ostateczny sąd, z włóknem szklanym na twarzach, jest najprzyjemniejszą pala do gry. Trzeba przyznać, że w starciu z Ultimate+ zdecydowanie mu brakuje, ale jego doskonała zwrotność pozwoli ci wygrać wiele pojedynków w locie. Kombinacja włókna szklanego wyciągnie Cię z niebezpiecznych sytuacji przy bardzo niskiej obronie i zapewni znacznie bardziej wartościowe wyjście piłki niż w modelach w pełni karbonowych. To pala, która najbardziej mi się podobała.

o ostateczny mecz, jest to najlżejsza pala w asortymencie i jedyna, która korzysta z miękkiej mieszanki. Jeśli chodzi o poziom komfortu, jesteśmy w całkowitym szczęściu, aw obronie to jego prywatny ogród. Jeśli chodzi o surową moc, nie dorównuje swoim kuzynom, ale jest najbardziej wybuchowy w kombinacjach trafień, w których nie trzeba hojnie się kurkować. Sweet-spot jest również dość przestronny, co zachwyci „profesjonalnych decentratorów”, do których należę.

I na koniec Ostateczna trasa to szwajcarski scyzoryk z całej gamy, wszechstronność w najczystszej postaci, dobry wszędzie, średnio nigdzie. Regulowana waga, średnia mieszanka, średnie wyważenie… to nieskazitelna pala, która jest łatwa do gry, rekreacyjna, ale niebezpieczna we właściwych rękach.

Oto pierwsza część dotycząca modeli w kształcie rombu. Wkrótce pojawi się druga część, szczegółowo opiszemy trzy modele.

Na koniec zostawiam wam listę technologii zastosowanych w tych różnych modelach, zobaczycie, że inżynierowie nie posunęli się zbytnio!

  • Wilgoć wibracyjna : technologia zastosowana w obszarze uchwytu w celu pochłaniania wibracji. Po pierwsze, węgiel zastosowany w tym kawałku ma warstwę włókna szklanego. Następnie dołączono cztery przelotki pokryte silikonowymi paskami. Na koniec znajduje się dwustronna rękojeść z gumową częścią EVA pośrodku.
  • Cicha prędkość : Dźwięk podczas uderzania piłki jest znacznie cichszy. Połączenie włókna węglowego z szynami sprawia, że ​​rakieta nie hałasuje tak bardzo, zwłaszcza na palach w kształcie rombu.
  • Żeberka mocy™: są to szyny, które penetrują ramę rakiety i pomagają maksymalnie ujednolicić jej powierzchnię, redukując wibracje podczas uderzenia piłki, a tym samym poszerzając słodki punkt.
  • HES-węgiel : ten wyjątkowy węgiel reaguje szybciej i przenosi maksymalną energię w szybkości i mocy, a także zapewnia zwiększoną trwałość. Unikalny proces produkcji węgla i żywicy firmy Oxdog optymalizuje wydajność włókna i jest szczególnie skuteczny w przypadku ekstremalnych uderzeń.
  • kształt diamentu : Unikalny diamentowy kształt Oxdoga łączy w sobie maksymalną wydajność i kontrolę. Jest odpowiedni dla graczy szukających najlepszych. Technologia SilentSpeed ​​​​i PowerRibs ™ na górze przenoszą wydajność na zupełnie nowy poziom!
  • Formowane z Duralu : Koncentrując się na oprzyrządowaniu i procesie produkcyjnym, ramy zapewniają wiodącą w swojej klasie wydajność i trwałość, a PowerRibs™ jeszcze bardziej je optymalizują.
  • Podwójny DSH : System wiercenia o podwójnej średnicy, w którym otwory najbliżej ramy są większe niż te w środku rakiety, co pozwala na poszerzenie słodkiego punktu.
  • RBS – Obciążnik ze stali nierdzewnej o masie 8 gr umieszczony w rękojeści można bardzo łatwo usunąć za pomocą śrubokręta i umożliwia to tym, którzy chcą zmodyfikować punkt równowagi.

Dzięki Julienowi de La Padelerie w Gemenos za wypożyczenie rakiet śnieżnych.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!