Czy boisz się grać przed parą z leworęcznym? Oto kilka strun, które mogą pomóc ci grać bardziej spokojnie, a na pewno zdobyć więcej punktów.

Często są to najtrudniejsze drużyny. Te utworzone przez praworęcznych i leworęcznych. Dlaczego

Gdy przed tobą jest dwóch praworęcznych, gra jest bardziej przewidywalna. Aby pozostać w logice taktycznej, gracz umieszczony po lewej stronie zajmie więcej ziemi niż jego partner, szczególnie na piłkach w środku, na wysokości ramion i powyżej (gang i rozbicie).

Kiedy masz praworęcznego i leworęcznego, rzeczy się zmieniają. Gracz po lewej jest mniej zmęczony, ponieważ musi mniej zasłaniać pole, a obaj gracze mogą grać w te piłki ze środka wysokości. Co więc zrobić?

Oto, co sugerujemy przetestować podczas następnego spotkania na tym leworęcznym, który doprowadza cię do szaleństwa:

  • Jeśli jesteś prawym graczem i jesteś w pozycji obronnej (na dole pola), spróbuj zagrać piłką w nogi lewego gracza, jeśli to możliwe na jego backhand, tak skrzyżowane. W ten sposób nie będzie mógł wejść swoim forhendem, co jest na ogół uderzeniem, dzięki któremu mamy najlepszą kontrolę nad piłką poniżej siatki.
  • Również w pozycji obronnej chcesz zagrać lobem na tym leworęcznym, który jest na twojej przekątnej. Unikaj centrum pod groźbą szybkiego ukarania przez gang lub roztrzaskanie. Głębokie płaty na rewersie będą bardziej skuteczne. A jeśli ten leworęczny trafi rozbije się, gdy twój płat jest bardzo poprawny, zamknij róg, ustawiając się przed siatką.
  • Masz rację i jesteś w sieci, więc atakujesz. Postaraj się, aby leworęczny gracz grał w ręce od tyłu, szukając siatki lub tylnego okna, jeśli to możliwe, włączając je. Jeśli nalegasz na jego forhenda, leworęczni często są zręczni, prawdopodobnie stracisz przewagę.
  • Teraz jesteś umieszczony po lewej stronie na polu i w obronie. Graj w wolnostojące salwy leworęczne. Spróbuj grać równolegle.
  • Klapy muszą być szybkimi klapami, to znaczy, które zajmują niewielką wysokość, z tyłu leworęcznego. Nie będzie w stanie zaatakować ich bezpośrednio, umieszczając się pod piłką. Musi zatem albo zagrać w siatkówkę o wysokim backhandie (co nigdy nie jest dobre), albo powrócić na dół toru. I to dobrze dla ciebie.
  • Wreszcie jesteś po lewej stronie i przy siatce. Spójrz na siatkówkę forhendową, którą możesz grać nad siatką, na podwójną szybę, tj. Piłkę, która zabierze najpierw okno boczne, a następnie okno dolne lub odwrotnie. Nikt nie lubi tych piłek, nawet lewaków.

To zależy od ciebie ...

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.