Podczas gdy hiszpańsko-argentyński duet właśnie zakwalifikował się do półfinały tego Premier Padel Katar Major, mieliśmy okazję spotkać się z dwoma graczami i zebrać ich wrażenia po zwycięstwie dnia.

Poświęciliśmy również czas, aby zapytać ich, co sądzą o komunikacie prasowym, że WPT opublikowany na swojej stronie internetowej w ten czwartek.

Wreszcie obaj zawodnicy zwierzyli się z warunków gry w tym zupełnie nowym konkursie.

Dobry początek sezonu

Półfinaliści ostatniego Open, który odbył się w Vigo w zeszłym tygodniu, stupa i kapitan ameryki kwalifikują się do nowych czterech ostatnich.

Po raz kolejny udowadniają, że jest to para, z którą należy się liczyć w tym roku i że nie powiedzieli ostatniego słowa.

„Każdy mecz będzie dużym wyzwaniem i będziemy musieli dostosować się do każdej sytuacji. Kwalifikacje w półfinale w Vigo i dzisiaj dają nam niezbędną pewność siebie."

Para prowadzona przez Carlos Pozzoni zmierzy się w ten piątek z parą, którą dobrze zna i która wyeliminowała ich podczas ostatniego turnieju. Mowa oczywiście o szokującym duecie, który tworzą Paquito Navarro i Martin Di Nenno

"Nie powinniśmy wywierać na siebie presji, to bardzo dobrzy zawodnicy, właśnie wygrali w Vigo, ale znamy przepis na zwycięstwo. Musimy wierzyć w naszą grę, a przede wszystkim wierzyć w siebie” replika Alex Ruiz, pewny swojego nadchodzącego spotkania przeciwko numerom 2.

WPT łamie ciszę

Wiele osób zastanawiało się nad ciszą ze strony World Padel Tour. Dokładnie obwód przed chwilą mówił o udziale graczy w Premier Padel Katar Major.

Dlatego poprosiliśmy kilku graczy o ich wrażenia z tej napiętej sytuacji, delikatnie mówiąc. Po Navarro i Di Nennoto jest Franco Stupazcuk kto się tego trzyma.

"Nie czytałem tego i nie chcę w to wchodzić. Jak powiedziałby inny gracz, to są rzeczy biurowe. Jesteśmy graczami padel, są ludzie, którzy mogą to rozwiązać.
Nie wiem, co się dzieje na zewnątrz. Reprezentuje mnie stowarzyszenie, mieliśmy do niego zaufanie i te rzeczy muszą przez to przejść. Naszą rolą jest granie padel
".

Korzystne warunki gry

W ten piątek po stronie Doha spodziewane są bardzo wysokie temperatury. Rzeczywiście wydaje się, że rtęć jest bliska 36 stopni. A kto mówi ciepło, mówi bardzo szybko.

Alex Ruiz mówił o tym bardzo ważnym szczególe:

„Nasz rodzaj gry opiera się na mocy i agresywności, więc tak, gdy tylko temperatury są wysokie, przynosi nam to wiele korzyści. Osobiście uwielbiam takie warunki gry, ponieważ jestem graczem, który lubi mocno uderzać. Zagraliśmy dobrze, poziom jest coraz mocniejszy, więc jesteśmy zachwyceni i będziemy się cieszyć z tego półfinału”.

Nie na korzyść „punto de oro”

Le Premier Padel Qatar Major jest rozgrywany bez decydującego punktu, a Bela wyjaśnił nam, że to gracze podjęli decyzję poprzez głosowanie.

Alex Ruiz wyjaśnia nam, że woli bawić się zaletami:

„Wydaje mi się logiczne, że to gracze głosują. Wybór ten został wzięty pod uwagę za pośrednictwem stowarzyszenia (PPA). To prawda, że ​​złoty punkt przynosi widzom bardziej „pokazową” stronę, ale uważam, że jest to szkodliwe dla naszego sportu. Ze swojej strony wolę grać na przewagach”.

Ta sama historia ze strony jego kolegi z drużyny:

„Punto de oro było czymś nowym i trudno nam się do niego przyzwyczaić, dlatego wolimy bawić się starą zasadą”

Gracze cenieni w Katarze

„Myślę, że po raz pierwszy gracze poczuli się docenieni. Warunki są znakomite i jedyne, czego chcemy, to czuć się komfortowo, abyśmy mogli dać z siebie wszystko na boisku.” mówi nam Andaluzyjski.

Znajdź teraz całość tego wywiadu w języku hiszpańskim dzięki poniższemu filmowi.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.